Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Vlajková loď od HTC se odhaluje. Nejvíce překvapí názvem

7.3.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Žádné HTC One M10, podle nejnovějších informací se nový vlajkový model bude jmenovat jednoduše HTC 10. Kromě toho na internet unikly rendery i fotografie tohoto smartphonu a základní informace o jeho výbavě. Doplněno o možné datum představení.
Aktualizováno 7. 3. 2016: Na základě uniklých renderů odhadl Evan Blass (@evleaks) nejpravděpodobnější termín oficiálního předdstavení HTC 10. Na displeji je totiž zobrazeno datum 10. dubna 2016 a právě v tento den by tedy taiwanský výrobce mohl odhalit tuto dlouho očekávanou novinkou. Kromě toho se na sociální síti Weibo objevila čtveřice dalších renderů, která naznačuje celkem čtyři barevné varianty HTC 10: černou, zlatou, bílou a stříbrnou.Dnešek je velkým dnem pro fanoušky HTC. Nová vlajková loď sice zatím nebyla oficiálně představena, dozvěděli jsme se o ni ovšem neoficiálními cestami mnoho nových informací. Svým způsobem tomu pomohla i přátelská konkurence dvou významných twitterových účtů zaměřujících se právě na zveřejňování údajů o dosud nepředstavených smartphonech. Vše začal Evan Blass, známější pod přezdívkou @evleaks, který překvapil informací o názvu nového top modelu z dílny taiwanského výrobce. Novinka by se totiž měla jmenovat jednoduše HTC 10, čímž byly popřeny předchozí spekulace o názvu HTC One M10, který by logicky navazoval na jména předchozích telefonů této řady.

O několik hodin později potvrdil tuto informaci zveřejněním screenshotu účet @onleaks, který má na Twitteru v oblasti novinek o smartphonech rovněž dobrou reputaci. To byl ovšem teprve začátek, @evleaks následně zveřejnil první oficiální rendery HTC 10, které telefon ukazují ve stříbrné variantě ze všech stran. Obrázek potvrzuje, že ve srovnání s předchůdci došlo v designu vlajkové lodi k poměrně výrazným změnám. Jak se design z renderů povedlo převést do praxe ukazuje několik fotografií od @upleaks, tentokrát ovšem zobrazují černou barevnou variantu.

@upleaks navíc fotografie doplnil několika klíčovými specifikacemi HTC 10. Telefon by měl disponovat 5,15“ displejem s rozlišením 2560 x 1440 pixelů (Quad HD), což je vzhledem k úhlopříčce až zbytečně moc, jistě by bohatě stačil Full HD panel. Podle očekávání by měl být přístroj osazen rovněž procesorem Qualcomm Snapdragon 820, který je údajně doplněn o 4GB RAM. Dále se hovoří o 12MPx zadním fotoaparátu a portu USB Type-C. Vidět můžeme také čtečku otisků prstů, která je umístěna pod displejem. Přítomný bude jistě také operační systém Android 6.0 Marshmallow s novou verzí uživatelské nadstavby HTC Sense.

K oficiálnímu představení HTC M10 by mělo dojít během března, přesnější termín ale zatím neznáme.

Zdroj: AndroidPolice.com
reklama