Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Vlajková loď Nubia Z11 zamíří tento měsíc i na český trh

12.9.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Po červnové premiéře na čínském trhu se top model od ZTE dostane i do Evropy. Těšit se můžeme na kovový smartphone s velmi tenkými rámečky okolo displeje, špičkový výkon nebo fotoaparát, u kterého výrobce slibuje kvalitu srovnatelnou s kompakty.
ZTE Nubia Z11 už je přibližně k dostání v Číně, v průběhu září se ovšem seznam trhů výrazně rozšíří. Novinka zamíří i na sedm evropských trhů, mezi kterými nalezneme vedle britského, německého, italského, portugalského a španělského také český trh. Dále se počítá s dostupností v USA, čtyř dalších asijských a dvou jihoamerických trzích. Nubia Z11 je smartphone s elegantním kovovým tělem o tloušťce 7,5 mm. Displej má úhlopříčku 5,5“ a rozlišení 1920 x 1080 pixelů (Full HD), navíc zabírá celých 81 % přední strany telefonu – poznáte to i podle chybějících rámečků po stranách displeje.

Dalším lákadlem je 16MPx zadní fotoaparát, který využívá snímač Sony IMX298 nebo kombinaci optické a digitální stabilizace obrazu. Poradí si také s nahráváním videí ve 4K rozlišení a před poškrábáním je objektiv chráněn safírovým sklíčkem. Výrobce udává, že Nubia Z11 pořídí stejně kvalitní snímky jako digitální kompakt. Přítomna je samozřejmě také přední kamerka, která má v tomto případě 8MPx rozlišení. Nechybí čtečka otisků prstů nebo reversibilní port USB Type-C, baterie má kapacitu 3 000 mAh.

O pohon se stará procesor Qualcomm Snapdragon 820 spolu se 4GB RAM a 64GB úložištěm v případě standardní verze dostupné ve stříbrné či šedé variantě, která bude stát 500 eur. Nabízena ovšem bude také edice Black Gold vybavená 6GB RAM a 128GB úložištěm, za kterou zájemci zaplatí 600 eur, tedy 16 200 Kč.

Zdroj: Gsmarena.com
reklama