www.svetmobilne.cz
>
>

Vize Continentalu: prediktivní mobilní připojení, startování aut telefonem

Vize Continentalu: prediktivní mobilní připojení, startování aut telefonem
, , aktualita
Společnost Continental sice známe především jako výrobce pneumatik, její záběr je ale mnohem širší a nyní představuje svou vizi budoucnosti. Počítá např. s odemykáním aut telefonem nebo prediktivním připojení k mobilní síti.
reklama
Pokud se řekne Continental, většina z nás si představí velkého výrobce pneumatik. Společnost se ale soustředí i na moderní způsoby dopravy a na veletrhu MWC 2018 představila několik novinek ze světa IT spojených s dopravou. Jednou z nich je prediktivní připojení k mobilní síti (Predictive Connectivity Manager).
 
Continental prediktivní konektivita
 
Pokud jedete do odlehlých oblastí, může se snadno stát, že zde nebude mobilní signál, což je nepříjemné nejen z pohledu uživatelského komfortu (vypadne hovor nebo internetové rádio), ale také problematické např. z pohledu autonomních vozů, které budou za nějakou dobu běžnou součástí našich silnic. Nový systém společnosti Continental má zajistit kvalitnější spojení s pomocí několika pomocníků.
 
Má být použito dynamické přepínání mezi datovými kanály s lepší kvalitou signálu, využijí se také informace od ostatních vozů, které při průjezdu silnicemi budou vytvářet mapu kvality připojení na základě GPS souřadnic. V případě, že se budete blížit k místu, kde je slabý signál, budete o tom včasně informování, auto také může přepnout na slabší datový provoz (např. vypne stahování updatů nebo jiných v tu dobu nepotřebných dat, případně přepne na aplikaci, která nepotřebuje mobilní data). Bude také informovat, za jak dlouho by měl být signál obnoven.
 
COntinental bezklíčový vstup
 
Continental se ale připravuje i na další funkce spojené s mobilními sítěmi a smartphony. Plánuje se větší zapojení mobilních telefonů do práce s automobilem, zmínit můžeme např. bezklíčový vstup do vozu. Díky virtuálnímu klíči tak budou mít jednodušší práci zejména půjčovny aut (něco podobného má i Volvo). Telefonem si po autorizaci půjde bezdotykově odemknout automobil a nastartovat. Continental na této funkci spolupracuje s půjčovnou Avis. Automobily nebudou potřebovat zámky ani kliky. Virtuální klíč je rozpoznán pomocí Bluetooth (zkoumá vzdálenost vozu a klíče, resp. telefonu s virtuálním klíčem) a NFC.
 
Další funkcí může být sledování tlaku v pneumatikách pomocí telefonu rovnou při huštění nebo profily jednotlivých řidičů, podle kterých se pak automobil sám nastaví. Multifunctional Smart Device Terminal pak zajišťuje propojení bezdrátově nabíjeného telefonu (pomocí rozhraní Qi) a vozu s využitím již zmíněných technologií Bluetooth a NFC.
 
Continental kybernetická bezpečnost
 
Toto vše pochopitelně musí být řádně zabezpečeno proti hackerským útokům. O toto se stará dceřinná společnost Continentalu, firma Elektrobit. Roli zde hraje i nedávno odkoupený izraelský startup Argus Cyber Security, který nyní spadá pod Elektrobit. Pracuje se na ochraně celých výrobních závodů i samotných vozidel. Zde se to týká nejen samotných elektronických systémů, ale i komunikace mezi těmito elektronickými systémy ve vozidle a pochopitelně také komunikace vozidla s vnějším světem. Prioritu mají zejména kritické systémy jako jsou brzdy. Společnost chce být vždy o krok napřed před hackery, ale až skutečnost ukáže, zda se to podaří.
 
Zdroj: TZ Continental


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Honor View 20 bude mít díru v displeji a 48MPx foťák Honor View 20 bude mít díru v displeji a 48MPx foťák
Připravovaná vlajková loď Honor View 20 by měla následovat nový trend bezrámečkových telefonů. A dosáhne toho otvorem pro čelní kamerku. Na zadní straně překvapivě nalezneme pouze jeden fotoaparát, ale s extrémně vysokým rozlišením.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
iPhone XR má nejlepší fotoaparát mezi „jednookými“ iPhone XR má nejlepší fotoaparát mezi „jednookými“
Testem fotoaparátu DxOMark nedávno prošel iPhone XR a odnesl si odtamtud výborné hodnocení. Dokonce nejlepší mezi smartphony s jedním zadním fotoaparátem. Přemožitelem by se ovšem mohl stát Pixel 3 XL, jehož výsledek dosud nebyl zveřejněn.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Superlehký notebook LG Gram nyní také jako hybrid Superlehký notebook LG Gram nyní také jako hybrid
LG oznámilo nové přírůstky do své rodiny tenkých a lehkých notebooků Gram. Nabídku doplní sedmnáctipalcová varianta i model s konstrukcí 2 v 1. Novinky se ukážou na veletrhu CES, ale představeny byly už nyní.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Lotus chystá elektrický hypersport s 1000 koňmi Lotus chystá elektrický hypersport s 1000 koňmi
Britský výrobce sportovních vozů Lotus se rovněž připravuje na elektrickou éru, která se nezadržitelně blíží. V jeho podání to bude hypersportovní automobil, jehož výkon má dosahovat minimálně 1000 koní.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
OnePlus 6T McLaren Edition: více výkonu a rychlejší nabíjení OnePlus 6T McLaren Edition: více výkonu a rychlejší nabíjení
OnePlus spojilo síly s automobilovou značkou McLaren a výsledkem je speciální edice vlajkové lodi 6T. Změny ovšem nejsou pouze designové, telefon také dostal do vínku 10GB RAM a superrychlé nabíjení baterie.
11.12.2018, aktualita, Jáchym Šlik