www.svetmobilne.cz
>
>

Vize Continentalu: prediktivní mobilní připojení, startování aut telefonem

Vize Continentalu: prediktivní mobilní připojení, startování aut telefonem
, , aktualita
Společnost Continental sice známe především jako výrobce pneumatik, její záběr je ale mnohem širší a nyní představuje svou vizi budoucnosti. Počítá např. s odemykáním aut telefonem nebo prediktivním připojení k mobilní síti.
reklama
Pokud se řekne Continental, většina z nás si představí velkého výrobce pneumatik. Společnost se ale soustředí i na moderní způsoby dopravy a na veletrhu MWC 2018 představila několik novinek ze světa IT spojených s dopravou. Jednou z nich je prediktivní připojení k mobilní síti (Predictive Connectivity Manager).
 
Continental prediktivní konektivita
 
Pokud jedete do odlehlých oblastí, může se snadno stát, že zde nebude mobilní signál, což je nepříjemné nejen z pohledu uživatelského komfortu (vypadne hovor nebo internetové rádio), ale také problematické např. z pohledu autonomních vozů, které budou za nějakou dobu běžnou součástí našich silnic. Nový systém společnosti Continental má zajistit kvalitnější spojení s pomocí několika pomocníků.
 
Má být použito dynamické přepínání mezi datovými kanály s lepší kvalitou signálu, využijí se také informace od ostatních vozů, které při průjezdu silnicemi budou vytvářet mapu kvality připojení na základě GPS souřadnic. V případě, že se budete blížit k místu, kde je slabý signál, budete o tom včasně informování, auto také může přepnout na slabší datový provoz (např. vypne stahování updatů nebo jiných v tu dobu nepotřebných dat, případně přepne na aplikaci, která nepotřebuje mobilní data). Bude také informovat, za jak dlouho by měl být signál obnoven.
 
COntinental bezklíčový vstup
 
Continental se ale připravuje i na další funkce spojené s mobilními sítěmi a smartphony. Plánuje se větší zapojení mobilních telefonů do práce s automobilem, zmínit můžeme např. bezklíčový vstup do vozu. Díky virtuálnímu klíči tak budou mít jednodušší práci zejména půjčovny aut (něco podobného má i Volvo). Telefonem si po autorizaci půjde bezdotykově odemknout automobil a nastartovat. Continental na této funkci spolupracuje s půjčovnou Avis. Automobily nebudou potřebovat zámky ani kliky. Virtuální klíč je rozpoznán pomocí Bluetooth (zkoumá vzdálenost vozu a klíče, resp. telefonu s virtuálním klíčem) a NFC.
 
Další funkcí může být sledování tlaku v pneumatikách pomocí telefonu rovnou při huštění nebo profily jednotlivých řidičů, podle kterých se pak automobil sám nastaví. Multifunctional Smart Device Terminal pak zajišťuje propojení bezdrátově nabíjeného telefonu (pomocí rozhraní Qi) a vozu s využitím již zmíněných technologií Bluetooth a NFC.
 
Continental kybernetická bezpečnost
 
Toto vše pochopitelně musí být řádně zabezpečeno proti hackerským útokům. O toto se stará dceřinná společnost Continentalu, firma Elektrobit. Roli zde hraje i nedávno odkoupený izraelský startup Argus Cyber Security, který nyní spadá pod Elektrobit. Pracuje se na ochraně celých výrobních závodů i samotných vozidel. Zde se to týká nejen samotných elektronických systémů, ale i komunikace mezi těmito elektronickými systémy ve vozidle a pochopitelně také komunikace vozidla s vnějším světem. Prioritu mají zejména kritické systémy jako jsou brzdy. Společnost chce být vždy o krok napřed před hackery, ale až skutečnost ukáže, zda se to podaří.
 
Zdroj: TZ Continental


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Peugeot představil plug-in hybridy 508 a 3008 Peugeot představil plug-in hybridy 508 a 3008
Peugeot to už v minulosti zkoušel s naftovými hybridy, ty se ale moc neujaly. Tentokrát to zkouší znovu a vypadá to, že i lépe. Peugeot 508 a 3008 dostanou benzinové hybridy s velkým akumulátorem, v druhém případě dokonce i s pohonem všech 4 kol.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Cukrovou třtinu v Brazílii odváží autonomně řízené Mercedesy Axor Cukrovou třtinu v Brazílii odváží autonomně řízené Mercedesy Axor
Automobilka Mercedes-Benz dodá do Brazílie celkem 18 nákladních vozů Axor, které zde pomohou sbírat a odvážet cukrovou třtinu. Aby to měli řidiči jednodušší, vozy se po poli dokáží pohybovat autonomně.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fanoušci OnePlus blahořečí 3,5mm jack, budoucí model o něj přijde Fanoušci OnePlus blahořečí 3,5mm jack, budoucí model o něj přijde
OnePlus se fanoušků na Twitteru zeptalo, jakou funkci mají nejraději na svém OnePlus 6. Vzhledem k nedávnému prohlášení, že chystané OnePlus 6T nebude mít 3,5mm audio jack, si uživatelé nejvíce cení právě této funkce.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Punkt MP02: drahý telefon, co toho moc neumí Punkt MP02: drahý telefon, co toho moc neumí
Za částku odpovídající 350 dolarům můžete mít už velmi solidně vybavený smartphone. A nebo jednoduchý mobil Punkt, který má malý černobílý displej a umí skoro jen volat a posílat SMS. V čem je tedy zvláštní?
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Volkswagen představil vodíkový Crafter HyMotion Volkswagen představil vodíkový Crafter HyMotion
Vedle spousty elektrických dodávek a jejich konceptů představila společnost Volkswagen ještě jednu pozoruhodnou dodávku. Crafter HyMotion je totiž poháněna vodíkem a vychází z elektrického e-Crafteru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala