www.svetmobilne.cz
>
>

Vize Continentalu: prediktivní mobilní připojení, startování aut telefonem

Vize Continentalu: prediktivní mobilní připojení, startování aut telefonem
, , aktualita
Společnost Continental sice známe především jako výrobce pneumatik, její záběr je ale mnohem širší a nyní představuje svou vizi budoucnosti. Počítá např. s odemykáním aut telefonem nebo prediktivním připojení k mobilní síti.
reklama
Pokud se řekne Continental, většina z nás si představí velkého výrobce pneumatik. Společnost se ale soustředí i na moderní způsoby dopravy a na veletrhu MWC 2018 představila několik novinek ze světa IT spojených s dopravou. Jednou z nich je prediktivní připojení k mobilní síti (Predictive Connectivity Manager).
 
Continental prediktivní konektivita
 
Pokud jedete do odlehlých oblastí, může se snadno stát, že zde nebude mobilní signál, což je nepříjemné nejen z pohledu uživatelského komfortu (vypadne hovor nebo internetové rádio), ale také problematické např. z pohledu autonomních vozů, které budou za nějakou dobu běžnou součástí našich silnic. Nový systém společnosti Continental má zajistit kvalitnější spojení s pomocí několika pomocníků.
 
Má být použito dynamické přepínání mezi datovými kanály s lepší kvalitou signálu, využijí se také informace od ostatních vozů, které při průjezdu silnicemi budou vytvářet mapu kvality připojení na základě GPS souřadnic. V případě, že se budete blížit k místu, kde je slabý signál, budete o tom včasně informování, auto také může přepnout na slabší datový provoz (např. vypne stahování updatů nebo jiných v tu dobu nepotřebných dat, případně přepne na aplikaci, která nepotřebuje mobilní data). Bude také informovat, za jak dlouho by měl být signál obnoven.
 
COntinental bezklíčový vstup
 
Continental se ale připravuje i na další funkce spojené s mobilními sítěmi a smartphony. Plánuje se větší zapojení mobilních telefonů do práce s automobilem, zmínit můžeme např. bezklíčový vstup do vozu. Díky virtuálnímu klíči tak budou mít jednodušší práci zejména půjčovny aut (něco podobného má i Volvo). Telefonem si po autorizaci půjde bezdotykově odemknout automobil a nastartovat. Continental na této funkci spolupracuje s půjčovnou Avis. Automobily nebudou potřebovat zámky ani kliky. Virtuální klíč je rozpoznán pomocí Bluetooth (zkoumá vzdálenost vozu a klíče, resp. telefonu s virtuálním klíčem) a NFC.
 
Další funkcí může být sledování tlaku v pneumatikách pomocí telefonu rovnou při huštění nebo profily jednotlivých řidičů, podle kterých se pak automobil sám nastaví. Multifunctional Smart Device Terminal pak zajišťuje propojení bezdrátově nabíjeného telefonu (pomocí rozhraní Qi) a vozu s využitím již zmíněných technologií Bluetooth a NFC.
 
Continental kybernetická bezpečnost
 
Toto vše pochopitelně musí být řádně zabezpečeno proti hackerským útokům. O toto se stará dceřinná společnost Continentalu, firma Elektrobit. Roli zde hraje i nedávno odkoupený izraelský startup Argus Cyber Security, který nyní spadá pod Elektrobit. Pracuje se na ochraně celých výrobních závodů i samotných vozidel. Zde se to týká nejen samotných elektronických systémů, ale i komunikace mezi těmito elektronickými systémy ve vozidle a pochopitelně také komunikace vozidla s vnějším světem. Prioritu mají zejména kritické systémy jako jsou brzdy. Společnost chce být vždy o krok napřed před hackery, ale až skutečnost ukáže, zda se to podaří.
 
Zdroj: TZ Continental


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Dívka zemřela po explozi staršího telefonu Nokia Dívka zemřela po explozi staršího telefonu Nokia
Indická média informovala o incidentu, při kterém přišla o život osmnáctiletá dívka. Příčinou má být výbuch telefonu Nokia 5233, ke kterému došlo po jeho připojení do nabíječky. Společnost HMD Global se od problému distancovala.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
MIUI 9.5 se řítí na více než 30 smartphonů od Xiaomi MIUI 9.5 se řítí na více než 30 smartphonů od Xiaomi
Xiaomi začalo vydávat další aktualizaci své uživatelské nadstavby MIUI, která přináší na telefony Xiaomi nové funkce notifikací dostupné na jiných Androidech už dávno. Podívejte se na kompletní seznam aktualizovatelných modelů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
HTC Desire 12 a Desire 12+ oficiálně: stylovky za přijatelné ceny HTC Desire 12 a Desire 12+ oficiálně: stylovky za přijatelné ceny
HTC představilo dvojici cenově dostupných smartphonů z řady Desire. Překvapí nepřehlédnutelným designem inspirovaným vlajkovými loděmi, ale o výbavě to samé říct nemůžeme, neboť výrobce šetřil, kde se dalo.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Oppo R15 a Vivo X21: elegantní smartphony s výřezem displeje Oppo R15 a Vivo X21: elegantní smartphony s výřezem displeje
Oppo R15, Oppo R15 Dream Mirror Edition a Vivo X21 je trojice novinek, která byla představena na čínském trhu. Společným znakem všech telefonů je 6,3" OLED displej s výřezem pro umístění předního fotoaparátu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Autonomní vůz Uberu při nehodě zabil prvního chodce Autonomní vůz Uberu při nehodě zabil prvního chodce
Autonomní vozidlo už v minulosti zabilo svou chybou řidiče, nyní došlo k prvnímu usmrcení chodce. Stalo se tak vozidlu společnosti Uber, které v Arizoně najelo do chodkyně, která svým zraněním podlehla.
19.3.2018, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře