www.svetmobilne.cz
>
>

Vize Continentalu: prediktivní mobilní připojení, startování aut telefonem

Vize Continentalu: prediktivní mobilní připojení, startování aut telefonem
, , aktualita
Společnost Continental sice známe především jako výrobce pneumatik, její záběr je ale mnohem širší a nyní představuje svou vizi budoucnosti. Počítá např. s odemykáním aut telefonem nebo prediktivním připojení k mobilní síti.
reklama
Pokud se řekne Continental, většina z nás si představí velkého výrobce pneumatik. Společnost se ale soustředí i na moderní způsoby dopravy a na veletrhu MWC 2018 představila několik novinek ze světa IT spojených s dopravou. Jednou z nich je prediktivní připojení k mobilní síti (Predictive Connectivity Manager).
 
Continental prediktivní konektivita
 
Pokud jedete do odlehlých oblastí, může se snadno stát, že zde nebude mobilní signál, což je nepříjemné nejen z pohledu uživatelského komfortu (vypadne hovor nebo internetové rádio), ale také problematické např. z pohledu autonomních vozů, které budou za nějakou dobu běžnou součástí našich silnic. Nový systém společnosti Continental má zajistit kvalitnější spojení s pomocí několika pomocníků.
 
Má být použito dynamické přepínání mezi datovými kanály s lepší kvalitou signálu, využijí se také informace od ostatních vozů, které při průjezdu silnicemi budou vytvářet mapu kvality připojení na základě GPS souřadnic. V případě, že se budete blížit k místu, kde je slabý signál, budete o tom včasně informování, auto také může přepnout na slabší datový provoz (např. vypne stahování updatů nebo jiných v tu dobu nepotřebných dat, případně přepne na aplikaci, která nepotřebuje mobilní data). Bude také informovat, za jak dlouho by měl být signál obnoven.
 
COntinental bezklíčový vstup
 
Continental se ale připravuje i na další funkce spojené s mobilními sítěmi a smartphony. Plánuje se větší zapojení mobilních telefonů do práce s automobilem, zmínit můžeme např. bezklíčový vstup do vozu. Díky virtuálnímu klíči tak budou mít jednodušší práci zejména půjčovny aut (něco podobného má i Volvo). Telefonem si po autorizaci půjde bezdotykově odemknout automobil a nastartovat. Continental na této funkci spolupracuje s půjčovnou Avis. Automobily nebudou potřebovat zámky ani kliky. Virtuální klíč je rozpoznán pomocí Bluetooth (zkoumá vzdálenost vozu a klíče, resp. telefonu s virtuálním klíčem) a NFC.
 
Další funkcí může být sledování tlaku v pneumatikách pomocí telefonu rovnou při huštění nebo profily jednotlivých řidičů, podle kterých se pak automobil sám nastaví. Multifunctional Smart Device Terminal pak zajišťuje propojení bezdrátově nabíjeného telefonu (pomocí rozhraní Qi) a vozu s využitím již zmíněných technologií Bluetooth a NFC.
 
Continental kybernetická bezpečnost
 
Toto vše pochopitelně musí být řádně zabezpečeno proti hackerským útokům. O toto se stará dceřinná společnost Continentalu, firma Elektrobit. Roli zde hraje i nedávno odkoupený izraelský startup Argus Cyber Security, který nyní spadá pod Elektrobit. Pracuje se na ochraně celých výrobních závodů i samotných vozidel. Zde se to týká nejen samotných elektronických systémů, ale i komunikace mezi těmito elektronickými systémy ve vozidle a pochopitelně také komunikace vozidla s vnějším světem. Prioritu mají zejména kritické systémy jako jsou brzdy. Společnost chce být vždy o krok napřed před hackery, ale až skutečnost ukáže, zda se to podaří.
 
Zdroj: TZ Continental


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla začala vyrábět Model 3 i ve "stanu" Tesla začala vyrábět Model 3 i ve "stanu"
Elon Musk slíbil, že do konce června chce vyrábět 5000 vozů Model 3 týdně. Po několika odkladech to chce už konečně splnit, a tak nechal postavit jakýsi "stan". Tvrdí dokonce, že toto provizorní řešení je lepší než klasická továrna.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
ZTE to má zase nahnuté, Senát ruší Trumpovu dohodu ZTE to má zase nahnuté, Senát ruší Trumpovu dohodu
ZTE a Trumpovy zákazy a dohody jsou docela pěkná komedie. Poslední Trumpova dohoda s Čínou se totiž z bezpečnostního hlediska nelíbí Senátu, a tak to vypadá, že naděje pro ZTE opět pohasíná.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy Note 9 asi získá 4000mAh baterii a až 512GB paměť Samsung Galaxy Note 9 asi získá 4000mAh baterii a až 512GB paměť
Uvedení nového telefonu Samsung Galaxy Note 9 se pomalu blíží a s tím se objevuje i více a více uniklých informací. Ty poslední hovoří např. o 4000 mAh baterii a možnosti jej sehnat i s obrovskou 512GB vnitřní pamětí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Audi A1 představeno v nové generaci, nyní už bez dieselu Audi A1 představeno v nové generaci, nyní už bez dieselu
Automobilka Audi dnes představila svůj nový malý hatchback A1. Dostal agresivnější design, naopak nedostal do nabídky žádný naftový motor. K dispozici budou jen tři přeplňované benzinové motory ve čtyřech verzích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Elon Musk objevil špionáž v Tesle, rozsah se vyšetřuje Elon Musk objevil špionáž v Tesle, rozsah se vyšetřuje
Elon Musk v neděli večer rozeslal všem zaměstnancům Tesly e-mail o tom, že ve společnosti byl nalezen sabotér. Ten dělal změny v operačním systému firmy a také kradl interní data pro třetí strany.
Včera, aktualita, Milan Šurkala