Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Vivo V17 Pro dostává 2 vyskakovací selfie fotoaparáty

22.9.2019, Milan Šurkala, aktualita
Aby selfie kamerky nezabíraly cenné místo na displeji, přechází se dnes k vyskakovacím fotoaparátům. Nový smartphone Vivo V17 Pro bude mít modul hned se dvěma výsuvnými fotoaparáty. Vedle 32MPx fotoaparátu tu bude ještě širokoúhlý s 8 MPx.
Nepříliš známá společnost Vivo představila nový smartphone V17 Pro. Jde o telefon  střední třídy, který chce zaujmout dvojicí předních fotoaparátů na vyskakovacím modulu. Fotoaparáty tak nepřekáží na displeji, který může mít větší užitnou plochu. Hlavní přední kamerka má 32MPx rozlišení, ta druhá se pak musí spokojit s 8 MPx, nicméně nabídne výrazně širší úhel záběru. Modul má být vybaven i předním LED bleskem. Přední 6,44” Full HD AMOLED displej tak pokrývá 91,64 % přední plochy. Má poměr stran 20:9 (rozlišení 2400x1080 pixelů), 100% pokrytí barevného gamutu DCI-P3 a zabudovanou čtečku otisků prstů.
 
Vivo V17 Pro
 
Aby toho nebylo málo, vzadu jsou fotoaparáty hned čtyři. Ten hlavní má 48MPx snímač Sony IMX582, dále je tu 13MPx modul s teleobjektivem (2x zoom), širokoúhlá makro kamerka s 8MPx rozlišením a možností ostření od 2,5 cm. Jako poslední tu máme ještě 2MPx hloubkovou kamerku. Hardware patří spíše do mainstreamu. Je zde procesor střední třídy Qualcomm Snapdragon 675, velmi slušných 8 GB RAM a 128GB úložiště. Napájení má na starosti 4100mAh akumulátor, který podporuje rychlé 18W nabíjení přes USB-C port.
 
Vivo V17 Pro
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama