Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Vivo iQOO: supersmartphone pod novou značkou

2.3.2019, Jáchym Šlik, aktualita
Elegantní lesklý design zvenku, ale monstrózní výbava ukrývající se uvnitř. Takový je první smartphone se značkou iQOO, který byl vybaven procesorem Snapdragon 855 nebo 44W rychlým nabíjením. A cena? Skoro neodolatelná.
Čínská společnost Vivo před pár týdny oznámilo svou novou značku iQOO (správně by se mělo vyslovovat jako ajků). Koncem tohoto pracovního týdne byl konečně představen první smartphone, který nese prostý název iQOO a jde po krku konkurenčním vlajkovým lodím. Není to sice model s flexibilním displejem, který se krátce objevil, ale přesto stojí za pozornost. Po designové stránce odpovídá aktuálním trendům. To znamená, že bylo použito lesklé skleněné tělo, navíc s velmi zajímavým efektem na zádech. Čelní stranu potom z většiny zakrývá 6,41" AMOLED displej s rozlišením 2340 x 1080 pixelů (Full HD+) narušený drobným výřezem pro kameru. Ve spodní části zůstala drobná brada, jinak displej zasahuje až téměř k okrajům. Také do něj byla integrována čtečka otisků prstů, jak to můžeme znát z některých konkurenčních modelů (např. Xiaomi Mi 9).
 
 
Slogan značky iQOO zní „Monster Inside“, neboli „Monstrum uvnitř“. Ruku v ruce s tím jde použitá výbava, která v první řadě zahrnuje procesor Snapdragon 855. Navíc na pomoc dost přehršel operační paměti – podle zvolené varianty 8 nebo 12 GB. Ani s interním úložištěm výrobce nešetřil, k dispozici tedy bude 128, případně 256 GB. Baterie získala nadprůměrnou kapacitu 4 000 mAh, ale ještě zajímavější je 44W rychlé nabíjení, které najdeme u dražších paměťových variant. Tato technologie umožní doplnit polovinu kapacity během 15 minut, k plnému dobití potom stačí 45 minut. Nejlevnější paměťová varianta si musí vystačit s 22W rychlým nabíjením.
 
Rozměrný displej, vysoký výkon i slušná výdrž baterie dovolují společnosti označovat iQOO jako herní smartphone. Přehřívání by měla zabraňovat systém chlazení pomocí kapaliny, sada funkcí Multi-Turbo potom zrychlí otevírání aplikací až o 30 %, snímkovací frekvenci o více než 70 % a zajistí plynulé přepínání mezi LTE a Wi-Fi, aby uživatel neztratil ani sekundu při hraní online her. Trojitý zadní fotoaparát v sobě skloubil 12MPx hlavní, 13MPx širokoúhlý a 2MPx pomocný snímač pro získání dat o hloubce ostrosti. Opomenut nebyl ani 3,5mm audio jack nebo technologie NFC, na kterou čínští výrobci často zapomínají. První smartphone iQOO se začne na domácím trhu prodávat příští týden s cenami v rozmezí od 2 998 juanů do 4 298 juanů, tedy 10 000 Kč a 14 400 Kč bez DPH.
 


reklama