Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Víme první detaily o Xiaomi Mi A3 a Mi A3 Lite

31.3.2019, Jáchym Šlik, aktualita
Xiaomi připravuje další generaci smartphonů z programu Android One. Modely Mi A3 a Mi A3 Lite by měly nabídnou čtečku otisků prstů v displeji, a to i přes nízkou prodejní cenu. Výbava by mohla být shodná jako u chystaného Mi 9X.
Před bezmála dvěma lety začalo Xiaomi experimentovat s čistým Androidem, kterým společnost nahradila svou uživatelskou nadstavbu MIUI. U zákazníků se tato možnost chytla a v plánu je proto už třetí generace smartphonů, která se zařadí do programu Android One od Googlu. Před pár týdny web XDA Developers informoval o modelech s interním označením „bamboo_sprout“ a „cosmos_sprout“. Na trh by mohly být uvedeny jako Mi A3 a Mi A3 Lite, přičemž ve výbavě obou telefonů bychom měli najít čtečku otisků prstů integrovanou v displeji. Tato technologie se dosud objevovala spíše v high-endových smartphonech, ale čínský výrobce se nejspíš pokusí o její rozšíření do střední třídy. Jinak řečeno, odemykání smartphonu přiložením prstu na displej si bude moct vyzkoušet větší počet uživatelů.
 
 
Xiaomi Mi A2
 
O konkrétní výbavě Mi A3 a Mi A3 Lite se sice zdroj nezmiňuje, ale nápovědou nám mohou být uniklé parametry telefonu Xiaomi Mi 9X. Mělo by se jednat o prakticky stejný model jako Mi A3, ale s nadstavbou MIUI místo čistého Androidu. K dispozici by měl být 6,4" AMOLED displej s rozlišením Full HD+ a drobným kapkovitým výřezem. Očekávaný procesor Snapdragon 675 můžeme znát už z Redmi Note 7 Pro, ale tentokrát by měl být kombinován s 6GB operační pamětí a 64GB vnitřním úložiště. Překvapit by nás ovšem neměla dostupnost více paměťových variant. Podobně jako v případě Mi 9 SE, ani u tohoto modelu nejspíš nebude chybět trojitý zadní fotoaparát. Hlavní oporu bude údajně představovat 48MPx snímač, kterému by měl asistovat 13MPx širokoúhlý a 8MPx telefoto snímač.
 
Ani na přední kameře by neměl čínský výrobce šetřit, očekáván je 32MPx senzor pro pořizování ostrých selfie. Energii by měla telefonu dodávat baterie o kapacitě 3 300 mAh, která podporuje 18W rychlé nabíjení. V případě operačního systému potom nepřekvapí Android 9.0 Pie, pouze u modelu Mi 9X by měl být překryt uživatelským rozhraním MIUI 10, zatímco Mi A3 patrně nabídne čistý systém bez předinstalovaného balastu a s garancí pravidelných bezpečnostních aktualizací. O levnější variantě Mi A3 Lite prozatím nevíme prakticky nic dalšího, ale ve srovnání s Mi A3 lze očekávat ústupky v oblastech displeje, procesoru nebo fotoaparátu. Xiaomi Mi 9X snad bude představeno v dubnu, telefony Mi A3 a Mi A3 Lite by mohly následovat posléze.
 


reklama