Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Video: Surfař otestoval voděodolnost nových iPhonů 7 v praxi

24.9.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Profesionální surfař Kai Lenny vyzkoušel jednu z nových vlastností novinek od Applu, a to voděodolnost. Testu se zúčastnily i loňské iPhony 6s a 6s Plus, i když ty už tak úspěšné nebyly. A co je vůbec nejlepší, vše bylo zdokumentováno na videu.
Koncem tohoto týdne se dostaly iPhony 7 a 7 Plus k prvním českým zákazníkům, kteří se svůj nový přístroj nemusí bát polít vodou nebo dokonce potopit. Jedním z hlavních vylepšení oproti minulým generacím telefonů od Applu je totiž odolnost proti vodě a prachu. „Sedmičkové“ iPhony dokonce prošly certifikací IP67, která potvrzuje přežití v hloubce jednoho metru po dobu 30 minut. Jejich voděodolnost se v praxi rozhodla otestovat americká společnost SquareTrade, která se zabývá poskytováním prodloužených záruk a pojištění elektroniky včetně mobilních telefonů. Místo prostého ponoření iPhonů do nádoby s kapalinou se ovšem rozhodl pro mnohem zajímavější formu testu, ke které byl přizván profesionální surfař Kai Lenny.


Surfař si k prknu postupně připojil hned čtyři různé modely iPhonů a s každým se vydal do vln Atlantského oceánu nedaleko břehů Severní Kalifornie. Funkční byly po tomto testu jen dva kousky a ne náhodou se jedná o iPhone 7 a iPhone 7 Plus. Oba přežily třicetiminutovou koupel, během které byly chvílemi ponořené pod vodou, ale po většinu času spíše jen odolávaly stříkající vodě a vlnám. Naopak iPhony 6s a 6s Plus testem neprošly úspěšně, ačkoliv ve vodě strávily jen zlomek času. Vzhledem k tomu, že se nejedná o zařízení s garantovanou voděodolností, to ovšem není žádné větší překvapení.

Pokud však přece jen dáváte přednost tradičnějším testům odolnosti, podívejte se na další video od společnosti SquareTrade, ve kterém jsou iPhony 7 a 7 Plus v laboratoři nejen ponořeny do vody, ale rovněž ohýbány. V následujících testech potom musí přežít řadu nárazů a simulací pádu na zem. Není divu, že telefony z testu vyjdou s mnoha šrámy na kovovém těle či popraskanými displeji. Ovšem prozradíme, že koupel ve vodě i tentokrát přežily bez úhony:


Zdroj: Appadvice.com
reklama