www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Video: Sharp experimentuje se skládacím smartphonem

Video: Sharp experimentuje se skládacím smartphonem
, , aktualita
Sharp patří k předním výrobcům displejů, proto nepřekvapí, že také tato firma plánuje flexibilní smartphone. Jedná se o AMOLED panel, který by mohl být namontován na moderním „véčku“, tedy modelu s vyklápěcí konstrukcí.
K oblíbeným
reklama
Samsung a Huawei už představili své skládací smartphony, ale neměli by být jediní. Brzy by měli následovat další výrobci jako Oppo nebo Xiaomi. A snad se přidá také Sharp, který tento týden poprvé ukázal svůj koncept. Zatímco většina konkurenčních zařízení se skládá směrem „ven“, takže displej lze využívat také po složení, Sharp vsadil na skládání „dovnitř“. To znamená, že pro používání smartphonu musí být displej rozložený. Konstrukce tak jasně připomíná telefony se zavírací konstrukcí, kterým se přezdívá véčka. Jen s tím rozdílem, že u tradičních modelů zabírá jednu polovinu numerická klávesnice, zatímco v tomto případě se na obou polovinách rozkládá displej. Podle japonské verze webu Engadget.com ovšem displej půjde ohnout i na druhou stranu.
 
 
Prototyp, který můžete vidět na přiloženém videu, vlastně není smartphone. Jedná se pouze o displej, který byl připevněn na maketu naznačující konstrukci finálního zařízení. Avšak tento displej lze ohnout téměř o 180 stupňů, magnety se potom starají o to, aby telefon zůstal zavřený. Pokud vás zajímají parametry, tak se jedná o 6,18" AMOLED panel s rozlišením 3040 x 1440 pixelů. V horní části můžeme vidět úzký, ale poměrně roztáhlý výřez, kam výrobce umístí čelní kameru a případně další senzory. Obavy u flexibilních panelů může vzbuzovat krátká životnost. Sharp ovšem tvrdí, že jeho zařízení vydrží 300 tisíc cyklů, které zahrnují uzavření a otevření. Pokud budeme usuzovat, že běžný uživatel vyměňuje svůj smartphone zhruba každé dva roky, může svůj telefon otevřít a zase zavřít 730krát denně.
 
 
Displej prozatím není určen pro masovou výrobu, takže na jeho nasazení ve smartphonech Sharp Aquos, případně v modelech třetích stran, si ještě nějaký čas počkáme. Na druhou stranu podobnou véčkovou konstrukci očekáváme od novodobé Motoroly Razr, která by měla být představena ještě letos.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Huawei odkládá skládací smartphone Mate X Huawei odkládá skládací smartphone Mate X
Vypadá to, že po Samsungu odloží svůj skládací smartphone také společnost Huawei. Její Mate X měl přijít na trh už v těchto dnech, ale budeme si na něj muset ještě pár měsíců určitě počkat.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice
Automobilka Volvo nedávno představila pozoruhodná autonomní nákladní vozidla Volvo Vera. Ty jsou nejen elektrická, ale především zaujmou tím, že jsou autonomní a dokonce ani nemají kabinu pro řidiče.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Alpine A110S přiostřuje, dostává 292 koní Alpine A110S přiostřuje, dostává 292 koní
Renault představil vylepšenou variantu svého sportovního kupé Alpine A110S. Dostává mnohem vyšší výkon 292 koní díky vyššímu plnícímu tlaku turbodmychadla. Má i upravený podvozek a nové designové prvky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tesla zvažuje užití olověných baterií v Superchargerech Tesla zvažuje užití olověných baterií v Superchargerech
Rychlonabíječky elektromobilů potřebují efektivně skladovat energii, kterou se pak nabíjí automobily. Tesla zvažuje, že pro vykrývání špiček a nabíjení mimo špičku začne využívat moderní olověné akumulátory, což by mělo vše zlevnit.
14.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Honda e odhaluje další detaily, nebude mít zrcátka Honda e odhaluje další detaily, nebude mít zrcátka
O nový elektromobil Honda e vyjádřilo zájem už více než 30 tisíc lidí a automobilka nyní zveřejnila další technické detaily vozu. Místo zrcátek bude mít kamery, podporovat bude i rychlé dobíjení a na 80 % bude za 30 minut.
14.6.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře