www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Video: Sharp experimentuje se skládacím smartphonem

Video: Sharp experimentuje se skládacím smartphonem
, , aktualita
Sharp patří k předním výrobcům displejů, proto nepřekvapí, že také tato firma plánuje flexibilní smartphone. Jedná se o AMOLED panel, který by mohl být namontován na moderním „véčku“, tedy modelu s vyklápěcí konstrukcí.
K oblíbeným
reklama
Samsung a Huawei už představili své skládací smartphony, ale neměli by být jediní. Brzy by měli následovat další výrobci jako Oppo nebo Xiaomi. A snad se přidá také Sharp, který tento týden poprvé ukázal svůj koncept. Zatímco většina konkurenčních zařízení se skládá směrem „ven“, takže displej lze využívat také po složení, Sharp vsadil na skládání „dovnitř“. To znamená, že pro používání smartphonu musí být displej rozložený. Konstrukce tak jasně připomíná telefony se zavírací konstrukcí, kterým se přezdívá véčka. Jen s tím rozdílem, že u tradičních modelů zabírá jednu polovinu numerická klávesnice, zatímco v tomto případě se na obou polovinách rozkládá displej. Podle japonské verze webu Engadget.com ovšem displej půjde ohnout i na druhou stranu.
 
 
Prototyp, který můžete vidět na přiloženém videu, vlastně není smartphone. Jedná se pouze o displej, který byl připevněn na maketu naznačující konstrukci finálního zařízení. Avšak tento displej lze ohnout téměř o 180 stupňů, magnety se potom starají o to, aby telefon zůstal zavřený. Pokud vás zajímají parametry, tak se jedná o 6,18" AMOLED panel s rozlišením 3040 x 1440 pixelů. V horní části můžeme vidět úzký, ale poměrně roztáhlý výřez, kam výrobce umístí čelní kameru a případně další senzory. Obavy u flexibilních panelů může vzbuzovat krátká životnost. Sharp ovšem tvrdí, že jeho zařízení vydrží 300 tisíc cyklů, které zahrnují uzavření a otevření. Pokud budeme usuzovat, že běžný uživatel vyměňuje svůj smartphone zhruba každé dva roky, může svůj telefon otevřít a zase zavřít 730krát denně.
 
 
Displej prozatím není určen pro masovou výrobu, takže na jeho nasazení ve smartphonech Sharp Aquos, případně v modelech třetích stran, si ještě nějaký čas počkáme. Na druhou stranu podobnou véčkovou konstrukci očekáváme od novodobé Motoroly Razr, která by měla být představena ještě letos.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta
Požáry elektromobilů jsou bedlivě sledovaným tématem. A pokud je to Tesla, tak ještě více. Poslední požár Modelu S se stal v Číně v Šanghaji, kde s sebou hořící auto vzalo ještě další tři blízko stojící.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech
Lenovo dnes představilo novou vlajkovou loď Z6 Pro, která je určena pro čínský trh. Jedná se o model, který nijak neztrácí na konkurenci. Do vínku dostal procesor Snapdragon 855, displej Super AMOLED s tenkými rámečky nebo velký počet fotoaparátů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby
Na Autonomy Day, kde automobilka Tesla hovořila o svých autonomních technologiích, se Elon Musk vyjádřil nelichotivě i na adresu lidaru. Podle něj je tento senzor pro autonomní auta cestou k záhubě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům
Samsung musel odsunout prodej dlouho očekávaného ohebného smartphonu Galaxy Fold. Někteří recenzenti se totiž setkali s problémy, které se nejčastěji týkají hlavního displeje. Před uvedením na trh tedy bude muset výrobce ještě vychytat mouchy.
22.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Jedete Vlakem na výlet? Stáhněte si aplikaci od ČD Jedete Vlakem na výlet? Stáhněte si aplikaci od ČD
České dráhy spustily nový portál Vlakem na výlet, který zahrnuje i mobilní aplikaci pro Android a iOS. Obsahuje bohatou databázi výletů po ČR, které lze filtrovat podle regionu nebo cílové skupiny. Zajímavostí jsou interaktivní výlety nejen pro děti.
22.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář