Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Video: Lenovo připravuje ohebný smartphone

27.9.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Už v říjnu by mohlo Lenovo ukázat smartphone s flexibilním displejem. Jak bude s největší pravděpdoobností vypadat ukazuje uniklé video, kde můžeme vidět telefon s Androidem, který lze bez poškození ohýbat.
Samsung, Huawei a další výrobci soutěží, kdo dříve uvede na trh skládací smartphone. Tím nejrychlejším by ovšem mohlo být Lenovo. A nešlo by o zase takové překvapení, jak se může zdát na první pohled. Lenovo v minulých letech odhalilo několik zajímavých konceptů smartphonů, tabletů i chytrých náramků s flexibilním displejem. Čínský výrobce se také dříve nechal slyšet, že pracuje na notebooku s tímto typem obrazovky. Posledním počinem Lenova je smartphone s ohebným displejem, které se objevilo na uvedeném videu. Zařízení nejspíš navazuje na prototyp z roku 2016, o kterém se však dva roky nemluvilo.
 
 
V demonstrativním videu můžeme vidět plně funkční telefon s Androidem, který lze bez poškození ohnout do určitého úhlu. Na pravé straně si můžeme všimnout malé černé skvrny, ale to je nejspíš jen vada konkrétního kusu. Smartphone se vyznačuje nezvykle podlouhlým tvarem a rozměrnou bradou pod displejem, kde jsou nejspíš bezpečné uschovány neohybatelné komponenty. Zdá se, že telefon lze ohýbat pouze v jednom místě, kde se nachází „neviditelný kloub“.
 
 
O zobrazeném zařízení zatím nemáme žádné další podrobnosti. Lenovo na čínské sociální síti Weibo naznačilo, že relevantní novinky bychom se mohli dozvědět už v říjnu. Znamená to, že společnost příští měsíc představí první flexibilní smartphone na světě? I to je možnost, ale vzhledem k tomu, že na internet zatím neunikly žádné další detaily, si možná počkáme déle. Přesto by se Lenovo mohlo alespoň podělit o novinky z vývoje a veřejné ukázat modernější verzi prototypu.
 


reklama