Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Video: Apple Store čelí „nájezdům“ zlodějů, kradou ve velkém za bílého dne

19.8.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Obchody Applu se staly poněkolikáté v posledních týdnech cílem gangu zlodějů, který před zraky prodavačů i zákazníků ukradl iPhony a Macbooky za desítky tisíc dolarů. Policie po podezřelých zatím pátrá.
Zloději v Kalifornii si našli nový způsob, jak si během pár vteřin vydělat desítky tisíc dolarů. Během posledních několika týdnů došlo ke druhé velké krádeži v Apple Store. Lapkové ovšem nečekali na zavíračku, aby se potají vplížili do obchodu, ale krádež provedli za bílého dne před zraky bezmocných prodavačů a překvapených zákazníků. K jednomu „nájezdu“ na obchod s nakousnutým jablkem v logu došlo první srpnovou sobotu v kalifornském městě Fresno. Skupinka zlodějů v kapucích vtrhla do tamního Apple Storu a začla ze stolů rychle sbírat vše, co se jí dostalo pod ruku. Využívala přitom skutečnosti, že prodejce své produkty nemá příliš dobře chráněné proti krádeži, lapkům tak stačí ze zařízení vytrhnout kabel.
 
 
Za několik vteřin si zloději odnesli 26 produktů v celkové hodnotě 27 000 dolarů, v přepočtu více než 600 000 Kč. Jsou mezi nimi různé modely smartphonů včetně nejdražšího iPhonu X, ale třeba také Macbooky. Celou akci si můžeme přehrát na videu, kterou zveřejnilo místní oddělení policie za účelem identifikace a chycení osob. Skupinka měla téměř volnou cestu, neboť zákazníci i prodavači krádeži pouze přihlíželi a v obchodě patrně vůbec nebyla přítomna ochranka. Pouze jeden ze zákazníků se odhodlal vstoupit zlodějům do cesty, ale byl sražen na zem. Policie pátrá po pěti osobách ve věku 16 až 18 let včetně řidiče, který své kumpány odvezl z místa činu.
 
 
Nejedná se ovšem o ojedinělý případ, stejný gang má nejspíš na svědomí více podobných krádeží v Kalifornii. K poslední došlo tento týden ve městě Roseville. I tam šlo o bleskovou akci, během které během chvíle z obchodu zmizelo dvacet produktů od Applu v hodnotě asi 20 tisíc dolarů. Tentokrát se jednalo hlavně o iPhony, ale také dva Macbooky Pro a jeden iPad Mini. Svůj lup zloději opět vytrhali z kabelů, pomocí kterých jsou připevněny na prezentačních stolech a bez odporu přihlížejících zmizeli z obchodu. Jeden ze zákazníků alespoň stačil pořídit pár snímků, které by mohly usnadnit identifikaci zlodějů. Apple se zatím k incidentům nevyjádřil a není jasné, zda má v plánu zlepšit zabezpečení svých obchodů.
 


reklama