Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Velká recenze zařízení Palm Treo Pro

20.3.2009, Pavel Koza, recenze
Již po mnoho let je značka Palm v mobilním světě významným pojmem. Od doby, kdy v Palmu vzali na vědomí platformu Windows Mobile a začali se věnovat produkci zařízení i s tímto operačním systémem, jsme se Palmu začali věnovat i my na tomto serveru.
Zařízení Palm Treo Pro už sice není vysloveně žhavá novinka, na trh se dostalo snad někdy v září loňského roku, ale protože Palm poslední dobou nepatřil mezi chrliče několika nových zařízení měsíčně a naopak se snažil ctít heslo, že méně někdy znamená více, je i po několika měsících toto zařízení stále v prodeji a ze svého původního lesku mnoho neztratilo.

Tímto bych chtěl zároveň poděkovat společnosti Alza.cz, která mi zařízení půjčila k otestování a u které si Palm Treo Pro můžete zakoupit i vy.

A na úvod ještě jedna poznámka. Testované zařízení mělo anglickou verzi ROM 1.65.28.25 (ROM) / T850UEU-1.01-EME (software), byly v něm použity SIM karty Vodafone a O2, microSD karta SanDisk 16 GB a 8 GB a zařízení bylo připojeno k počítačům Asus M50Sv nebo Asus EEE 901. Všechny parametry, benchmarky, aplikace a screenshoty reflektují stav s touto verzí systému a tímto příslušenstvím. Jakákoliv jiná verze nebo kombinace příslušenství může nabízet více či méně odlišné výsledky.


Základní informace


Prvním a zatím jediným Palmem s Windows Mobile, který se objevil na stránkách tohoto serveru, byl před více jak dvěma roky Palm Treo 750v. I přes některé zcela zjevné nedostatky jako absence WiFi nebo GPS mne zařízení velmi příjemně překvapilo, především díky své v té době výjimečně propracovanému systému bonusových aplikací a drobných vylepšení, které z používání zařízení dělaly velmi příjemnou záležitost.
Na první pohled sice vypadají starý i nový model skoro stejně, čtvercový displej, ovládací centrum pod displejem a pevná QWERTY klávesnice pro ovládání palci, ale při podrobném pohledu na specifikaci si rychle všimneme, že nový model by měl být papírově skoro ve všech ohledech vylepšen.

Ať už se jedná o menší fyzické rozměry i hmotnost, vyšší rozlišení displeje, lepší procesor, více paměti, podporu WiFi, lepší fotoaparát nebo integrovaný GPS modul, ve všech těchto ohledech nabízí nové Treo nějaké to vylepšení. Takže jsem sám zvědavý, jestli se Pro-čku povede již tak vysoko posazenou laťku ještě překonat.
Na našem trhu se prodává zařízení pouze v jednom provedení, v síti nezávislých prodejců, u operátorů budete toto Treo hledat marně. Přímo v ROMce je i lokalizace do češtiny, kterou podle chuti můžete, ale nemusíte použít, takže si na své přijde každý uživatel.
reklama