reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Velká recenze zařízení Palm Treo 750v

, , recenze
Velká recenze zařízení Palm Treo 750v
Zařízení Palm Treo 750v je již druhým Palmem s operačním systémem od Microsoftu. Tím prvním byl model Treo 700w, kterého si ale kvůli specifickému telefonnímu modulu mohli užít pouze uživatelé ve Spojených státech. Do Evropy dorazil teprve nový model Treo 750v a v dnešní recenzi bych rád odpověděl na otázku, jestli se toto čekání vyplatilo.
Velká recenze zařízení Palm Treo 750v

Shrnutí na závěr


Tak, a jsme na úplném závěru. Nebudu zastírat, že mě Palm Treo 750v velmi zaujal a po delší době je to první zařízení, které budu vracet hodně nerad. Na druhou stranu musím opět upozornit na to, že jde o zařízení určené pro velmi specifickou skupinu uživatelů, protože pro tu větší část uživatelů bude Palm vždy něco postrádat - někomu bude chybět koncept "vše v jednom", jinému by stačil alespoň WiFi nebo GPS modul, dalšího odradí čtvercový displej a mizerná podpora multimedií. Pokud ale potřebujete své zařízení používat především jako pracovní nástroj, vaše každodenní činnost se skládá z vyřizování spousty emailů, příspěvků v diskuzích či SMS zpráv, chcete kvalitní, spolehlivý a přitom kompaktní telefon a velký důraz kladete na stabilitu celého systému, pak pro vás může být tento Palm velmi dobrým řešením, byť za rozhodně ne příjemnou cenu.
Pravda, není bez chyb. Za chyby samozřejmě nepovažuji chybějící vlastnosti, i když by se vzhledem k oficiální ceně dalo dlouze spekulovat o tom, jestli by se tam WiFi nebo GPS modul někam neschoval. Z praktického hlediska považuji asi za největší chybu slabý výkon baterie. Vzhledem k předpokládanému intenzivnímu využívání zařízení je každodenní nabíjení otrava a v kombinaci s nutností nabíjet pouze ze zdroje je to hodně nepříjemná vlastnost. Nekvalitní fotoaparát sice není tak kritická chyba, ale přeci jen bych u takto vypiplaného zařízení čekal o hodně víc - ty fotky jsou vážně slabota.
Výkon, displej i integrovaný Bluetooth řadím mezi průměrné vlastnosti. Jsou tam, fungují, ale nijak neoslní. I když se nedá předpokládat masové využívání zařízení jako mobilního přehrávače filmů, mohl by být výkon v této oblasti přeci jen o trochu lepší.

A na úplný závěr jsem si nechal to, co se Palmu prostě a jednoduše povedlo. Je toho víc, ale jako první musím jmenovat obrovskou stabilitu a jednoduše funkčnost celého zařízení. První den jsem zařízení nabil, nastavil synchronizaci a když jsem asi za 10 dnů testování v běžném provozu ukončil, neměl jsem na kontě ani jeden (!!!) vynucený nebo samovolný restart, nepropásl jsem ani jeden hovor (tím míním takové to občasné upozornění na zmeškaný hovor bez toho, že by dané zařízení byť jen píplo), neustálá synchronizace s Exchange serverem či občasná s notebookem probíhala rovněž naprosto hladce a dokonce jsem neřešil ani jedinou "zakouslou" aplikaci. Netvrdím, že každé jiné zařízení je nutné restartovat 3x za hodinu, ale takto funkční zařízení jsem už vážně dlouho neměl v ruce. Druhou velmi povedenou částí zařízení je telefonní modul, který jednoduše FUNGOVAL. Pro někoho, kdo se oblastí Windows Mobile zařízení moc nezabývá, to může znít trochu zvláštně, ale tento výraz Treo vystihuje asi nejlépe. Hlasitost i kvalita reproduktorů skvělá, citlivost mikrofonu taktéž. Odezvy telefonního modulu okamžité, reakce na příchozí hovor blesková. A to nesmím zapomenout na spoustu drobných vylepšení, která navrhoval někdo, kdo dané zařízení skutečně využíval.

Dalším velkým pozitivem Trea je velmi propracované ovládání. Díky integrované klávesnici, tlačítkům, navigační plošce a drobným pomocným utilitkám je to jedno z prvních Pocket PC zařízení, které lze na 99% ovládat jednou rukou. Vytáčení čísel, psaní SMS zpráv, to vše lze pohodlně provádět bez nutnosti použít stylus nebo druhou ruku. A nakonec musím pochválit vzhled, protože se Treo skutečně zdá být mnohem menší, než ve skutečnosti je.
...a to je vážně vše:)