reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Velká recenze zařízení HTC HD2

, , recenze
Velká recenze zařízení HTC HD2
Je to již více než rok, co společnost HTC oslnila mobilní svět špičkovým zařízením HTC Touch HD se skvělým foťákem a velkým WVGA displejem. Vývoj se ale nezastavil, a tak jsme se před Vánocemi mohli začít těšit z dalšího, hranice posouvajícího zařízení HTC HD2 (modelové označení T8585, kódové označení Leo), které si po uvedení na trh připsalo hned několik prvenství.
Velká recenze zařízení HTC HD2
Mezi ta nejhodnotnější bezesporu patří v tuto chvíli NEJvětší displej s úhlopříčkou 4,3 palce, který je navíc jako první ve světě Windows Mobile s citlivou kapacitní dotykovou vrstvou nebo NEJrychlejší procesor Qualcomm Snapdragon s taktem 1 GHz. Když k tomu přičteme novou verzi průběžně vylepšovaného uživatelského rozhraní, přejmenovaného nyní na HTC Sense, či mnoho dalších propracovaných vlastností, nic jiného než hit se od HTC HD2 nečekalo. Jestli zařízení toto očekávání splnilo si můžete přečíst v této podrobné, byť bohužel opožděné recenzi.Tímto bych chtěl zároveň poděkovat společnosti HTC a dalším dobrým lidem, kteří mi zařízení půjčili k důkladnému otestování a vyzkoušení, za ochotu a trpělivost.

Stejně jako u recenze Samsungu Omnia 2 bych rád upozornil na to, že jsem se rozhodl upravit formát recenzí. Recenze zařízení jsou nyní rozdělené na dvě logické části. V prvních kapitolách nabídnu především popis vlastností, parametrů či obsahu balení, ve zbývajících se pak budu věnovat reálným zkušenostem, hodnocení zařízení z různých úhlů pohledu a způsobu využití. Takže pokud vás kupříkladu zajímají pouze mé dojmy, protože specifikaci HD2 znáte nazpaměť, stačí přeskočit na kapitolu "Zařízení jako mobilní společník" a nemusíte se prokousávat nudným výčtem vlastností.

A na úvod ještě jedna poznámka. Dlouhodobě testované zařízení mělo anglickou verzi ROM 1.48.479.1 WWE (ROM) / 2.05.51.05_2 (radio), teprve pro dokončení recenze jsem krátce používal zařízení s anglickou ROM 1.66.479.2 WWE (ROM) / 2.07.51.22_2 (radio). Byla v něm použita microSD karta SanDisk 16 GB a 8 GB a zařízení bylo připojeno k počítači Asus M50Sv, případně Asus EEE 901. Všechny parametry, benchmarky, aplikace a screenshoty reflektují stav s touto verzí systému a tímto příslušenstvím. Jakákoliv jiná verze nebo kombinace příslušenství může nabízet více či méně odlišné výsledky.


Základní informace


HD řada od HTC je již rok synonymem něčeho výjimečného, jako high-end řada je určena nejnáročnějším uživatelům. Zatímco první verzi zařízení HTC Touch HD se výrobci povedlo uchovat v tajnosti až téměř do zahájení prodeje (a na ce4you se objevilo jedno z prvních preview na světě), jeho nástupce s velmi strohým označením HTC HD2 (kódové označení HTC Leo) už byl pod mnohem větším drobnohledem a uniklé informace o něm byly takřka na denním pořádku již mnoho měsíců. Ostatně není divu, protože HD2 posouvá některé dlouholeté hranice a i tam, kde se drží v mezích tradice, se alespoň snaží být mezi nejlepšími.Podle papírových předpokladů je zařízení HTC HD2 jednoznačně nejvybavenějším Windows Mobile zařízením dneška a pokud je pro vás specifikace vším, můžete rovnou běžet do nejbližšího obchodu (i když to už jste asi stejně asi udělali:). Nic "nabušenějšího" v oblasti Windows Mobile prostě zatím neseženete. Rozdíl mezi první generací a novinkou sice není v tolika parametrech, jako například rozdíl mezi první Omnií a nedávno recenzovanou Omnií II, ale již zmiňovaný obrovský displej, superrychlý procesor Qualcomm Snapdragon nebo jak víno zrající uživatelské rozhraní přejmenované na HTC Sense jsou extrémně silnými taháky, které k zařízení přitáhly velkou pozornost i z jinak k Windows Mobile celkem netečných míst, takže ostatní vlastnosti jsou stejně dost v jejich stínu. A to nemluvím o kapacitní vrstvě místo naprosto tradiční rezistentní, kterou sice znají všichni příznivci Apple iPhone nebo většiny zařízení s Androidem, ale pro Windows Mobile se dlouho považovala za naprosto nevhodnou.Při čtení drtivé většiny recenzí na webu to vypadá, že HTC HD2 je prostě dokonalé zařízení, nejlepší, jaké kdy bylo s logem Windows Mobile vyrobeno. Že se jednoznačně jedná o sen každého příznivce mobilních zařízení a kdo ho ještě nemá, měl by tak okamžitě učinit. V této recenzi se ale pokusím shrnout nejen jeho klady, ale i negativní vlastnosti. Zkrátka i u tohoto zařízení platí, že pokud na jedné straně štědře dávám, jinde musím více či méně ubrat.V této chvíli je zařízení v prodeji nejen u mnoha nezávislých prodejců, ale ve své nabídce ho mají i všichni tři naši operátoři. K dispozici je navíc, jak je u HTC obvyklé, jak anglická (ENG) verze, tak i verze s lokalizací od Sunnysoftu, máte z čeho vybírat.