Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Velká recenze zařízení Garmin Asus nüvifone M10

18.7.2010, Pavel Koza, recenze
I když má Asus s mobilními zařízeními s Windows Mobile bohaté zkušenosti, poslední dvě zařízení vyrobil ve spolupráci s navigační legendou Garmin pod hlavičkou společného projektu Garmin Asus.

Dostupnost a cena


Oficiální cena zařízení se pohybuje kolem 9000 Kč včetně daně z přidané hodnoty. V případě, že se vám zařízení zalíbilo, musíte si ho koupit pouze u nezávislých operátorů, protože žádný z našich operátorů ho v nabídce nemá. Cena přístroje odpovídá jeho možnostem a když k tomu připočtete skutečně povedené a velmi rozsáhlé mapové podklady celé Evropy, kouká se na ni ještě lépe.


Závěr


Nyní si to můžeme shrnout. Při pohledu na technickou specifikaci zařízení nüvifone M10 sice bude asi jen málokterý uživatel vysloveně v extázi, v porovnání se současnými konkurenčními produkty se ale určitě jedná o dobře vybavený přístroj, který navíc nabízí i několik měně obvyklých a netradičních technických prvků.



Hlavním tahákem je bezesporu navigace Garmin a její výborná integrace do systému. Nemá smysl tady opakovat vše již jednou napsané v příslušné kapitole, po delším testování mohu jednoduše navigační schopnosti zařízení označit za výborné a integraci do systému za špičkovou. Mile mě překvapila i celková stabilita prostředí - za celou dobu zařízení zkolabovalo jen jednou, a to navíc z důvodu přehřátí v rozpáleném autě. Po zkušenostech s konkurencí se tato vlastnost rozhodně nedá považovat za samozřejmost a i když má Asus sám o sobě dostatek zkušeností, takto stabilní přístroj u nově vzniklé dvojice jsem po pravdě neočekával.



Pokud bych měl vyjmenovat vlastnosti, které mě zas tak moc nenadchly, v prvé řadě se jedná o kvalitu hovoru - v tomto bodě by to chtělo zapracovat na zlepšení. Rovněž novinka v oblasti mobilní fotografie zvaná EDOF mě neoslovila, výsledky sice nejsou vysloveně špatné (rozhodně jsou lepší, než u zařízení s fixním zaostřením), ale na mechanické automatické ostření to prostě nestačí. Poslední výtka směřuje k vybavení přístroje, světelný senzor pro automatické nastavení intenzity podsvícení jsem pokládal za samozřejmost a proximity senzor za velmi užitečný nadstandard; ani s jedním senzorem se u M10 bohužel nesetkáme.



Jak jsem opakovaně psal už v předchozích kapitolách, i přes slušné parametry nüvifone M10 je cílová skupina uživatelů poměrně přesně vymezena. Hlavní síla přístroje spočívá v navigaci a funkcích s navigací spojených, takže pokud mobilní zařízení s tímto účelem použijete 2x do roka, nemá pro vás koupě M10-ky valný smysl; bez navigačních funkcí totiž celková užitná hodnota zařízení o dost poklesne a ani cena není v takovém případě nejnižší.

Na druhou stranu pokud navigaci na zařízení dokážete využít alespoň na 50%, za volantem trávíte spoustu času a nejezdíte jen po jedné, dopodrobna prozkoumané trase, bude se vám Garmin Asus líbit. Stoprocentně.


Související odkazy


Pro pořádek ještě uvedu všechny odkazy na informace přímo související s touto recenzí a novým zařízením Garmin Asus nüvifone M10.
reklama