Velká recenze zařízení Garmin Asus nüvifone M10

Velká recenze zařízení Garmin Asus nüvifone M10
, , recenze
I když má Asus s mobilními zařízeními s Windows Mobile bohaté zkušenosti, poslední dvě zařízení vyrobil ve spolupráci s navigační legendou Garmin pod hlavičkou společného projektu Garmin Asus.
K oblíbeným
reklama
Už minulý rok se mohli zákazníci těšit z prvního modelu Garmin Asus nüvifone M20, letos je k dispozici snad ve všech ohledech rychlejší, výkonnější a propracovanější nástupce Garmin Asus nüvifone M10, který mimo jiné zaujme širokoúhlým displejem, pětimegapixelovým digitálním fotoaparátem a samozřejmě vynikajícím GPS modulem s podporou A-GPS. Tomu je přizpůsobeno i uživatelské prostředí zařízení tak, aby uživatel pohodlně a přitom v maximální možné míře využil jeho schopností.Tímto bych rád rovněž poděkoval společnosti Alza za zapůjčení zařízení k recenzi a připomněl, že zařízení Asus-Garmin nüvifone M10 si můžete zakoupit i v jejich elektronickém obchodě.

A ještě upozorním na to, že testované zařízení mělo českou verzi ROM M10_V4.11.0_CSY a rádio V4.6.15-Q2 a veškeré testování jsem tedy prováděl s touto verzí. V případě používání zařízení s jinou verzí ROM se mnou zjištěné skutečnosti mohou lišit.


Základní informace


Zařízení od dua Garmin Asus působí v porovnání s hlavním proudem trochu netradičně. Integrovaný GPS modul dnes již samozřejmě nikoho nepřekvapí, ale u obou zařízení (jak staršího modelu M20, tak i dnes recenzované M10) hraje navigační modul a vlastnosti s tím spojené hlavní roli. Nadneseně by se obě zařízení dala nazvat jako navigace, která umí telefonovat a dá se použít i jako klasické PDAčko.Když srovnáme nový model se starší M20, mezi hlavní rozdíly a vylepšení můžeme započítat širokoúhlý WVGA displej, pětimegapixelový digitální fotoaparát (ovšem bez automatického ostření, více dále v recenzi), více paměti, trochu rychlejší procesor a baterii s výrazně lepší kapacitou.


Obsah balení


Obsah balení byl trochu chudý. Netuším, jestli to byla chyba nebo zda šlo o nějakou "lite" verzi, ale našel jsem tam jen to nejzákladnější.  • Zařízení Garmin Asus nüvifone M10
  • Baterie
  • 2x stylus
  • Zdroj elektrické energie
  • microUSB kabel
  • Uživatelská příručka
  • Několik letáků s informacemi

Výrobce do krabice přibalil hned dva teleskopické stylusy s velmi tenkým průměrem (asi 3 mm). Hlavní část těla je kovová, oba konce jsou z plastu. V zasunutém stavu je délka stylusu 74 milimetrů, po vytažení vzroste na 98 milimetrů. Jako u většiny moderních zařízení ale i zde platí, že se dá celkem pohodlně ovládat prsty a stylus je zde jen pro jistotu.Malý zdroj elektrické energie umožňuje výměnu koncovek do zásuvek; v balení je ovšem jen jedna jediná. Stejně tak je oddělitelný a v krabici rovnou oddělený synchronizační a dobíjecí kabel s microUSB konektorem na konci. Ten je dlouhý sice jen necelý metr, zato je na něm od pohledu obrovský (a také těžký) ferit. Můžete ale využít jakýkoliv microUSB kabel, takže pokud vám ten přibalený nevyhovuje, za pár korun si koupíte jiný.A to je vše. Kromě stručného návodu k obsluze a CD-ROMu se základními aplikacemi a zkušební verzí Outlook 2007 už jsem v balení nic neměl. V některých recenzích je příslušenství víc, mimo jiné sluchátka, držák do auta nebo nabíječka do cigaretové zásuvky, tak se před případnou koupí raději informujte, co za co všechno vlastně platíte - minimálně sluchátka by snad měla být standardní součástí.
reklama
Nejnovější články
Americká pošta USPS zkouší autonomní trucky TuSimple Americká pošta USPS zkouší autonomní trucky TuSimple
Další projekt autonomních vozidel má na starosti společnost TuSimple. Ta provede další test na reálných silnicích ve spolupráci s americkou poštou USPS, pro kterou bude vozit balíky mezi dvěma logistickými centry.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Vodafone "zjednodušuje", vrací nefér účtování po minutě Vodafone "zjednodušuje", vrací nefér účtování po minutě
Mobilní operátor Vodafone ohlásil, že od léta zhoršuje své služby, což se ale tradičně snaží zastřít marketingovými texty o zpřehledňování a zjednodušování služeb. Vrací se totiž k účtování po minutě, tedy 60+60.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Chytrý náramek Xiaomi Mi Band 3: miláček davu Chytrý náramek Xiaomi Mi Band 3: miláček davu
Náramek Mi Band 3 čínského Xiaomi jde u nás opravdu na dračku. V dnešní recenzi se podíváme, co nabízí a zda opravdu stojí za to. Cenově jde o velmi levnou záležitost, přesto slibuje dost funkcí.
Včera, recenze, Milan Šurkala
Honor 20 a Honor 20 Pro oficiálně: v hlavní roli fotoaparáty Honor 20 a Honor 20 Pro oficiálně: v hlavní roli fotoaparáty
Honor přinesl nové špičkové modely zaměřené na focení. Jeden z nich nabízí na zádech celkem čtyři fotoaparáty, z toho jeden pro makro. Další z foťáků se zase vyznačuje rekordní světelností. To vše doplněno o známý procesor Kirin 980.
21.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Elon Musk varuje před bankrotem, Tesla prověří každý cent Elon Musk varuje před bankrotem, Tesla prověří každý cent
Poslední finanční výsledky automobilky Tesla nebyly vůbec pozitivní. Elon Musk to tak nehodlá nechat a nechal se slyšet, že od nynějška se bude kontrolovat každý utracený cent, aby se náklady snížily na naprosté minimum.
21.5.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře