www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Velká recenze zařízení Garmin Asus nüvifone M10

Velká recenze zařízení Garmin Asus nüvifone M10
, , recenze
I když má Asus s mobilními zařízeními s Windows Mobile bohaté zkušenosti, poslední dvě zařízení vyrobil ve spolupráci s navigační legendou Garmin pod hlavičkou společného projektu Garmin Asus.
reklama
Už minulý rok se mohli zákazníci těšit z prvního modelu Garmin Asus nüvifone M20, letos je k dispozici snad ve všech ohledech rychlejší, výkonnější a propracovanější nástupce Garmin Asus nüvifone M10, který mimo jiné zaujme širokoúhlým displejem, pětimegapixelovým digitálním fotoaparátem a samozřejmě vynikajícím GPS modulem s podporou A-GPS. Tomu je přizpůsobeno i uživatelské prostředí zařízení tak, aby uživatel pohodlně a přitom v maximální možné míře využil jeho schopností.Tímto bych rád rovněž poděkoval společnosti Alza za zapůjčení zařízení k recenzi a připomněl, že zařízení Asus-Garmin nüvifone M10 si můžete zakoupit i v jejich elektronickém obchodě.

A ještě upozorním na to, že testované zařízení mělo českou verzi ROM M10_V4.11.0_CSY a rádio V4.6.15-Q2 a veškeré testování jsem tedy prováděl s touto verzí. V případě používání zařízení s jinou verzí ROM se mnou zjištěné skutečnosti mohou lišit.


Základní informace


Zařízení od dua Garmin Asus působí v porovnání s hlavním proudem trochu netradičně. Integrovaný GPS modul dnes již samozřejmě nikoho nepřekvapí, ale u obou zařízení (jak staršího modelu M20, tak i dnes recenzované M10) hraje navigační modul a vlastnosti s tím spojené hlavní roli. Nadneseně by se obě zařízení dala nazvat jako navigace, která umí telefonovat a dá se použít i jako klasické PDAčko.Když srovnáme nový model se starší M20, mezi hlavní rozdíly a vylepšení můžeme započítat širokoúhlý WVGA displej, pětimegapixelový digitální fotoaparát (ovšem bez automatického ostření, více dále v recenzi), více paměti, trochu rychlejší procesor a baterii s výrazně lepší kapacitou.


Obsah balení


Obsah balení byl trochu chudý. Netuším, jestli to byla chyba nebo zda šlo o nějakou "lite" verzi, ale našel jsem tam jen to nejzákladnější.  • Zařízení Garmin Asus nüvifone M10
  • Baterie
  • 2x stylus
  • Zdroj elektrické energie
  • microUSB kabel
  • Uživatelská příručka
  • Několik letáků s informacemi

Výrobce do krabice přibalil hned dva teleskopické stylusy s velmi tenkým průměrem (asi 3 mm). Hlavní část těla je kovová, oba konce jsou z plastu. V zasunutém stavu je délka stylusu 74 milimetrů, po vytažení vzroste na 98 milimetrů. Jako u většiny moderních zařízení ale i zde platí, že se dá celkem pohodlně ovládat prsty a stylus je zde jen pro jistotu.Malý zdroj elektrické energie umožňuje výměnu koncovek do zásuvek; v balení je ovšem jen jedna jediná. Stejně tak je oddělitelný a v krabici rovnou oddělený synchronizační a dobíjecí kabel s microUSB konektorem na konci. Ten je dlouhý sice jen necelý metr, zato je na něm od pohledu obrovský (a také těžký) ferit. Můžete ale využít jakýkoliv microUSB kabel, takže pokud vám ten přibalený nevyhovuje, za pár korun si koupíte jiný.A to je vše. Kromě stručného návodu k obsluze a CD-ROMu se základními aplikacemi a zkušební verzí Outlook 2007 už jsem v balení nic neměl. V některých recenzích je příslušenství víc, mimo jiné sluchátka, držák do auta nebo nabíječka do cigaretové zásuvky, tak se před případnou koupí raději informujte, co za co všechno vlastně platíte - minimálně sluchátka by snad měla být standardní součástí.
reklama
Nejnovější články
Xiaomi Redmi 7 Pro prozrazuje svůj design a výbavu Xiaomi Redmi 7 Pro prozrazuje svůj design a výbavu
V čínské databázi TENAA byl spatřen dosud nepředstavený smartphone od Xiaomi. A nejspíš půjde o Redmi 7 Pro, které by mělo být vybaveno displejem s kapkovitým výřezem a duálním fotoaparátem na zádech.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Lenovo uvádí Z5s se třemi foťáky a Z5 Pro GT se Snapdragonem 855 Lenovo uvádí Z5s se třemi foťáky a Z5 Pro GT se Snapdragonem 855
Lenovo představilo očekávaný smartphone střední třídy Z5s vybavený třemi zadními fotoaparáty. Ještě více pozornosti ovšem získal vysouvací model Z5 Pro GT, který jako první na světě využívá Snapdragon 855 a až 12GB RAM.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Čínské SUV Nio ES6 přichází i s 84kWh akumulátorem Čínské SUV Nio ES6 přichází i s 84kWh akumulátorem
Čínská automobilka Nio představila nové SUV ES6, které je menším bratříčkem modelu ES8. Přichází i ve variantě s velkým 84kWh akumulátorem, který by v některých verzích měl poslat dojezd i přes 500 km.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Český NÚKIB varuje před Huawei a ZTE, obává se bezpečnosti Český NÚKIB varuje před Huawei a ZTE, obává se bezpečnosti
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost vydal varování před softwarem i hardwarem společností Huawei a ZTE. Vadí mu především provázanost s čínskou vládou, která by produkty mohla zneužívat ve svůj prospěch.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Lenovo ThinkPad L390 a L390 Yoga: první ThinkPady s Whiskey Lake Lenovo ThinkPad L390 a L390 Yoga: první ThinkPady s Whiskey Lake
Lenovo začalo s omlazováním svých pracovních notebooků pro rok 2019. Jako první byly představeny modely ThinkPad L390 a ThinkPad L390 Yoga, které dostaly osmou generaci procesorů Intel Core.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik