Velká recenze zařízení Garmin Asus nüvifone M10

Velká recenze zařízení Garmin Asus nüvifone M10
, , recenze
I když má Asus s mobilními zařízeními s Windows Mobile bohaté zkušenosti, poslední dvě zařízení vyrobil ve spolupráci s navigační legendou Garmin pod hlavičkou společného projektu Garmin Asus.
K oblíbeným
reklama
Už minulý rok se mohli zákazníci těšit z prvního modelu Garmin Asus nüvifone M20, letos je k dispozici snad ve všech ohledech rychlejší, výkonnější a propracovanější nástupce Garmin Asus nüvifone M10, který mimo jiné zaujme širokoúhlým displejem, pětimegapixelovým digitálním fotoaparátem a samozřejmě vynikajícím GPS modulem s podporou A-GPS. Tomu je přizpůsobeno i uživatelské prostředí zařízení tak, aby uživatel pohodlně a přitom v maximální možné míře využil jeho schopností.Tímto bych rád rovněž poděkoval společnosti Alza za zapůjčení zařízení k recenzi a připomněl, že zařízení Asus-Garmin nüvifone M10 si můžete zakoupit i v jejich elektronickém obchodě.

A ještě upozorním na to, že testované zařízení mělo českou verzi ROM M10_V4.11.0_CSY a rádio V4.6.15-Q2 a veškeré testování jsem tedy prováděl s touto verzí. V případě používání zařízení s jinou verzí ROM se mnou zjištěné skutečnosti mohou lišit.


Základní informace


Zařízení od dua Garmin Asus působí v porovnání s hlavním proudem trochu netradičně. Integrovaný GPS modul dnes již samozřejmě nikoho nepřekvapí, ale u obou zařízení (jak staršího modelu M20, tak i dnes recenzované M10) hraje navigační modul a vlastnosti s tím spojené hlavní roli. Nadneseně by se obě zařízení dala nazvat jako navigace, která umí telefonovat a dá se použít i jako klasické PDAčko.Když srovnáme nový model se starší M20, mezi hlavní rozdíly a vylepšení můžeme započítat širokoúhlý WVGA displej, pětimegapixelový digitální fotoaparát (ovšem bez automatického ostření, více dále v recenzi), více paměti, trochu rychlejší procesor a baterii s výrazně lepší kapacitou.


Obsah balení


Obsah balení byl trochu chudý. Netuším, jestli to byla chyba nebo zda šlo o nějakou "lite" verzi, ale našel jsem tam jen to nejzákladnější.  • Zařízení Garmin Asus nüvifone M10
  • Baterie
  • 2x stylus
  • Zdroj elektrické energie
  • microUSB kabel
  • Uživatelská příručka
  • Několik letáků s informacemi

Výrobce do krabice přibalil hned dva teleskopické stylusy s velmi tenkým průměrem (asi 3 mm). Hlavní část těla je kovová, oba konce jsou z plastu. V zasunutém stavu je délka stylusu 74 milimetrů, po vytažení vzroste na 98 milimetrů. Jako u většiny moderních zařízení ale i zde platí, že se dá celkem pohodlně ovládat prsty a stylus je zde jen pro jistotu.Malý zdroj elektrické energie umožňuje výměnu koncovek do zásuvek; v balení je ovšem jen jedna jediná. Stejně tak je oddělitelný a v krabici rovnou oddělený synchronizační a dobíjecí kabel s microUSB konektorem na konci. Ten je dlouhý sice jen necelý metr, zato je na něm od pohledu obrovský (a také těžký) ferit. Můžete ale využít jakýkoliv microUSB kabel, takže pokud vám ten přibalený nevyhovuje, za pár korun si koupíte jiný.A to je vše. Kromě stručného návodu k obsluze a CD-ROMu se základními aplikacemi a zkušební verzí Outlook 2007 už jsem v balení nic neměl. V některých recenzích je příslušenství víc, mimo jiné sluchátka, držák do auta nebo nabíječka do cigaretové zásuvky, tak se před případnou koupí raději informujte, co za co všechno vlastně platíte - minimálně sluchátka by snad měla být standardní součástí.
reklama
Nejnovější články
Asus uvedl kompaktní Zenfone 8 a ZenFone 8 Flip s otočným fotoaparátem Asus uvedl kompaktní Zenfone 8 a ZenFone 8 Flip s otočným fotoaparátem
Asus uvádí dva nové telefony do své řady Zenfone 8. Základní model s relativně kompaktními rozměry a Zenfone 8 Flip s otočným fotoaparátem. Stejnými moduly tak můžete fotit klasicky dozadu i selfie dopředu.
14.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tesla Model S Jamese Maye: po Fordu další kuriózně vybité EV na nabíječce Tesla Model S Jamese Maye: po Fordu další kuriózně vybité EV na nabíječce
Vypadá to, že nejen Ford Mustang Mach-E je elektromobilem, který může mít problém s vybitým akumulátorem, přestože by k tomu nemělo dojít. James May známý z TopGearu a The Grand Tour kvůli podobnému problému muset rozebrat část své Tesly.
14.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
DxOMark bude nově testovat i výdrž akumulátorů u smartphonů DxOMark bude nově testovat i výdrž akumulátorů u smartphonů
DxOMark známe především v oblasti vyhodnocování kvality snímačů digitálních fotoaparátů i telefonů. Nyní se ale dostalo na další kategorii, a tou jsou akumulátory smartphonů. Nově budeme mít bodové hodnocení nejen výdrže.
11.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz EQT: elektrický předobraz nové T-Class Mercedes-Benz EQT: elektrický předobraz nové T-Class
Automobilka Mercedes-Benz představila koncept elektrického vanu EQT. Ten má být jakýmsi předobrazem nové T-Class, kompaktnější varianty k oblíbené V-Class. Pojmout má až sedm pasažérů a nabídnout jim luxusní svezení.
11.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Jen 13 % uživatelů iOS 14.5 povolilo sledování aplikacemi Jen 13 % uživatelů iOS 14.5 povolilo sledování aplikacemi
Společnost Flurry Analytics se podívala na množství uživatelů, kteří povolili sledování aplikacemi v poslední verzi operačního systému Apple iOS 14.5. A není jich mnoho, celosvětově jde o 13 % lidí.
10.5.2021, aktualita, Milan Šurkala