Velká recenze zařízení Dell Axim X50v

, , recenze
Souboj o zákazníka bažícího po zařízení s VGA displejem se až do doby nedávno minulé odehrával pod taktovkou společnosti HP, které zdařile sekundovaly firmy Fujitsu Siemens Computers, Asus a bohužel ve stále menší míře i Toshiba.
Kapitoly článku:reklama
Všechny jejich produkty s velkým displejem jsem již recenzoval a je potěšující, že se vesměs jednalo o podařená Pocket PC. Dnes mám na stole zařízení, které mi v mé "sbírce" dosud chybělo, a nebýt jednoho hodného čtenáře s přezdívkou beecher, asi by tomu tak bylo i nadále. Za zapůjčení zařízení k recenzi mu tímto uctivě děkuji:)Z nějakého důvodu uvádí Dell poslední dobou všechna svá Pocket PC hned ve třech variantách. Jednotlivé modely se většinou liší výbavou, procesorem, pamětí a komunikačními schopnostmi. V řadě X50 se k tomu přidává další důležitý parametr, a tím je rozlišení displeje. Zatímco modely Axim X50 a Axim X50 Wireless mají běžný 3,5 palcový QVGA displej s rozlišením 240x320 bodů, model Axim X50v má plnohodnotný VGA displej s rozlišením 480x640 bodů a navíc jako bonus skvělý grafický procesor Intel 2700G. Porovnání jednotlivých modelů najdete přímo na stránce Dellu, takže nyní se již bez obav mohu vrnout na recenzi toho nejvýkonnějšího modelu, Axim X50v.


Co je v... igelitce?


Proč v igelitce? No hádejte, můžete třikrát:) Jako zařízení zakoupené v cizině má taková krabice hodnotu až 30% pořizovací ceny, takže se vyplatí ji někde "zapomenout"... Celníci si totiž podobné dovozy hlídají a originální krabice není zrovna pádný argument pro tvrzení, že dané zařízení již delší dobu osobně používáte. Už je to jasné? OK:) Ale zpět k tématu. V krabici (ehm, v igelitce) najdeme vcelku běžnou sadu příslušenství a doplňkových materiálů.  • Dell Axim X50v
  • Vyměnitelná baterie
  • Jeden stylus
  • USB kolébka
  • Zdroj el. energie s redukcí pro přímé dobíjení
  • Ochranné pouzdro
  • 2x CD-ROM
  • Uživatelský manuál
  • Leták pro rychlý startUSB kolébka je myslím povedená, z kolébek dodávaných s Aximy se mi líbí zdaleka nejvíce. Svítící nápis při zapojení do sítě zmizel, zůstala jen jedna LEDka, ale zato je kolébka kompaktnější a díky kombinaci černého plastu a těžké stříbrné litinové podstavy mnohem elegantnější než ty blyštivé kolébky u starších modelů. Příjemné je, že díky vyšší hmotnosti a čtveřici gumových koleček na stole neklouže. I tentokrát je k dispozici pozice pro dobíjení extra baterie. Kabel s USB konektorem je bohužel přidělaný napevno, jinde to mají vymyšleno lépe a praktičtěji, ale zato je extrémně dlouhý - 2 metry snad budou stačit úplně každému.Zdroj elektrické energie (5,4V a 2,4A) je velmi malý a na cestách vám mnoho místa nezabere. Je dvoudílný, jednu část tvoří samotný zdroj a kabel vedoucí k zařízení, druhou pak kabel do zásuvky, na jehož konci je taková ta "osmička". Jak je poslední dobou běžné, pro přímé dobíjení je nutná redukce do datového konektoru.Součástí balení je i ochranné pouzdro. Za jeho největší přednost bych považoval jen to, že je v ceně:) Technicky se jedná o přehnutý pruh látky z nějakého nylonu či jiné umělárny, uvnitř polstrovaný a po stranách sešitý dvěma pruhy pružné látky. Zařízení ochrání, ale na dotek znám jen pár materiálů, které jsou mi ještě méně příjemné než to, z čeho je vyrobeno toto pouzdro. Rovněž chybí poutko na opasek či jiný závěsný mechanismus. Prostě nic moc, u X30 bylo pouzdro o dvě třídy lepší.A pak už zbývá jen upozornit na dvě CDčka (na prvním je klasická sada aplikací od Microsoftu jako ActiveSync či Outlook a další aplikace třetích stran), na druhém dvě bonusové 3D aplikace. Začátečníkům přijde vhod vcelku podrobný uživatelský manuál, pokud se nechcete zdržovat čtením, stačí si prolistovat stručný leták se základními informacemi.
reklama
Nejnovější články
Google Pixel 2 a Pixel XL 2 začínají poodhalovat svou výbavu Google Pixel 2 a Pixel XL 2 začínají poodhalovat svou výbavu
Především skalní fanoušci Androidu netrpělivě vyhlížejí druhou generaci smartphonů Pixel od Googlu. Údajná výbava obou modelů se právě dostala na veřejnost. Pokud jsou informace pravdivé, bude představen pětipalcový a šestipalcový model.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Na Galaxy Note 8 si asi počkáme do září. Cena nepotěší Na Galaxy Note 8 si asi počkáme do září. Cena nepotěší
Podle nejnovějších informací o Galaxy Note 8 bude novinka velmi podobná modelu Galaxy S8+. Představena nejspíš bude o měsíc později a cena bude zatím nejvyšší, jakou jsme mohli vidět u telefonů od Samsungu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Lenovo oslaví výročí ThinkPadem v retro designu, plánuje také flexibilní notebook Lenovo oslaví výročí ThinkPadem v retro designu, plánuje také flexibilní notebook
Pracovní notebooky ThinkPad jsou s námi na světě už 25 let a Lenovo se rozhodlo toto výročí oslavit retro modelem. Výrobce také ukázal, jak by mohly vypadat ThinkPady budoucnosti s flexibilním displejem.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Kodak představil své první dva tablety s Androidem Kodak představil své první dva tablety s Androidem
Archos a Kodak společně uvedou na český trh cenově dostupné tablety, které mají Android Nougat, podporu dvou SIM karet a velmi příznivé cenovky. V nabídce bude sedmi- a desetipalcová varianta.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
OnePlus 5 oficiálně: nový zabiják s duálním fotoaparátem a až 8GB RAM OnePlus 5 oficiálně: nový zabiják s duálním fotoaparátem a až 8GB RAM
Nové OnePlus 5 rozhodně nezapře designovou inspiraci iPhonem, ve srovnání s ním je však znatelně levnější. Svými parametry smartphone snad veškerou konkurenci, pod kapotu totiž dostal Snapdragon 835 a aaž 8GB RAM.
20.6.2017,  aktualita, Jáchym Šlik