Velká recenze zařízení Dell Axim X50v

, , recenze
Souboj o zákazníka bažícího po zařízení s VGA displejem se až do doby nedávno minulé odehrával pod taktovkou společnosti HP, které zdařile sekundovaly firmy Fujitsu Siemens Computers, Asus a bohužel ve stále menší míře i Toshiba.
K oblíbeným
Kapitoly článku:
reklama
Všechny jejich produkty s velkým displejem jsem již recenzoval a je potěšující, že se vesměs jednalo o podařená Pocket PC. Dnes mám na stole zařízení, které mi v mé "sbírce" dosud chybělo, a nebýt jednoho hodného čtenáře s přezdívkou beecher, asi by tomu tak bylo i nadále. Za zapůjčení zařízení k recenzi mu tímto uctivě děkuji:)Z nějakého důvodu uvádí Dell poslední dobou všechna svá Pocket PC hned ve třech variantách. Jednotlivé modely se většinou liší výbavou, procesorem, pamětí a komunikačními schopnostmi. V řadě X50 se k tomu přidává další důležitý parametr, a tím je rozlišení displeje. Zatímco modely Axim X50 a Axim X50 Wireless mají běžný 3,5 palcový QVGA displej s rozlišením 240x320 bodů, model Axim X50v má plnohodnotný VGA displej s rozlišením 480x640 bodů a navíc jako bonus skvělý grafický procesor Intel 2700G. Porovnání jednotlivých modelů najdete přímo na stránce Dellu, takže nyní se již bez obav mohu vrnout na recenzi toho nejvýkonnějšího modelu, Axim X50v.


Co je v... igelitce?


Proč v igelitce? No hádejte, můžete třikrát:) Jako zařízení zakoupené v cizině má taková krabice hodnotu až 30% pořizovací ceny, takže se vyplatí ji někde "zapomenout"... Celníci si totiž podobné dovozy hlídají a originální krabice není zrovna pádný argument pro tvrzení, že dané zařízení již delší dobu osobně používáte. Už je to jasné? OK:) Ale zpět k tématu. V krabici (ehm, v igelitce) najdeme vcelku běžnou sadu příslušenství a doplňkových materiálů.  • Dell Axim X50v
  • Vyměnitelná baterie
  • Jeden stylus
  • USB kolébka
  • Zdroj el. energie s redukcí pro přímé dobíjení
  • Ochranné pouzdro
  • 2x CD-ROM
  • Uživatelský manuál
  • Leták pro rychlý startUSB kolébka je myslím povedená, z kolébek dodávaných s Aximy se mi líbí zdaleka nejvíce. Svítící nápis při zapojení do sítě zmizel, zůstala jen jedna LEDka, ale zato je kolébka kompaktnější a díky kombinaci černého plastu a těžké stříbrné litinové podstavy mnohem elegantnější než ty blyštivé kolébky u starších modelů. Příjemné je, že díky vyšší hmotnosti a čtveřici gumových koleček na stole neklouže. I tentokrát je k dispozici pozice pro dobíjení extra baterie. Kabel s USB konektorem je bohužel přidělaný napevno, jinde to mají vymyšleno lépe a praktičtěji, ale zato je extrémně dlouhý - 2 metry snad budou stačit úplně každému.Zdroj elektrické energie (5,4V a 2,4A) je velmi malý a na cestách vám mnoho místa nezabere. Je dvoudílný, jednu část tvoří samotný zdroj a kabel vedoucí k zařízení, druhou pak kabel do zásuvky, na jehož konci je taková ta "osmička". Jak je poslední dobou běžné, pro přímé dobíjení je nutná redukce do datového konektoru.Součástí balení je i ochranné pouzdro. Za jeho největší přednost bych považoval jen to, že je v ceně:) Technicky se jedná o přehnutý pruh látky z nějakého nylonu či jiné umělárny, uvnitř polstrovaný a po stranách sešitý dvěma pruhy pružné látky. Zařízení ochrání, ale na dotek znám jen pár materiálů, které jsou mi ještě méně příjemné než to, z čeho je vyrobeno toto pouzdro. Rovněž chybí poutko na opasek či jiný závěsný mechanismus. Prostě nic moc, u X30 bylo pouzdro o dvě třídy lepší.A pak už zbývá jen upozornit na dvě CDčka (na prvním je klasická sada aplikací od Microsoftu jako ActiveSync či Outlook a další aplikace třetích stran), na druhém dvě bonusové 3D aplikace. Začátečníkům přijde vhod vcelku podrobný uživatelský manuál, pokud se nechcete zdržovat čtením, stačí si prolistovat stručný leták se základními informacemi.
reklama
Nejnovější články
Nový Apple iPad Pro dostává procesor M1, až 2TB úložiště a mini-LED Nový Apple iPad Pro dostává procesor M1, až 2TB úložiště a mini-LED
Apple představil novou generaci tabletů iPad Pro. Z již tak hodně svižných tabletů se staly ještě větší rychlíci díky procesoru Apple M1. Máme zde minimálně 8 GB RAM, USB 4 s podporou Thunderboltu a větší verze má i displej s mini-LED.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Vážná nehoda Tesly: vůz, který nikdo neřídil, skončil v plamenech Vážná nehoda Tesly: vůz, který nikdo neřídil, skončil v plamenech
Ve Spojených státech se stala kuriózní nehoda vozu Tesla. Automobil neměl nikoho na sedadle řidiče a ve vysoké rychlosti to napálil do stromu. Tam se po nárazu vznítil a dva pasažéři vozu to nepřežili.
19.4.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD
Výrobní vada nemusí být vždy jen ke škodě. V případě telefonu Apple iPhone 11 Pro totiž paradoxně výrazně zvýšila cenu telefonu. Ten měl na zadní straně špatně umístěné logo nakousnutého jablka.
14.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko
Přemíra elektroniky a softwaru dokáže potrápit nejednoho majitele takového produktu. Elektromobily Ford Mustang Mach-E se tak mohou stát velkými těžítky kvůli softwarové chybě. Přestože je hlavní akumulátor nabitý, auto "nemá šťávu".
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře