Velká recenze zařízení ASUS P525

Velká recenze zařízení ASUS P525
, , recenze
Společnost AsusTEK patří k těm výrobcům, kteří se kapesním počítačům se systémem od Microsoftu věnují nepřetržitě již několik let. Od poslední recenze zařízení s logem Asus (Asus MyPal A636/A632) už ale uplynul téměř rok, a tak je nejvyšší čas představit si novinku na našem trhu, zařízení ASUS P525.
K oblíbeným
reklama
Na rozdíl od většiny ostatních Pocket PC s Windows Mobile je ASUS P525 kompletně v češtině. To znamená nejen systém samotného zařízení, kde není nutné cokoliv instalovat nebo konfigurovat, aby na vás od prvního okamžiku psal srozumitelně česky, ale přeložené jsou i oba návody a dokonce i popisky na krabici.

A na úvod ještě jedna poznámka. Testované zařízení mělo anglickou verzi ROM verze V3.35.0 CSY (ROM) / V.4.6.0 (radio), byla v něm použita miniSD karta Pretec 2GB a zařízení bylo připojeno k počítači Asus S6F. Všechny parametry, benchmarky, aplikace a screenshoty reflektují stav s touto verzí systému a tímto příslušenstvím. Jakákoliv jiná verze nebo kombinace příslušenství může nabízet více či méně odlišné výsledky.

Za zapůjčení děkuji společnosti Sunnysoft.


Obsah balení


Ve velmi malé krabičce najdeme kromě samotného zařízení vcelku obvyklou sadu příslušenství. • Zařízení ASUS P525
 • Baterie
 • Stylus
 • Ochranné pouzdro
 • Stereo sluchátka s mikrofonem
 • Synchronizační USB kabel
 • Zdroj elektrické energie
 • CD-ROM 3x
 • Uživatelská příručka
 • Stručná příručka
 • Záruční list

Zařízení i baterii se budeme věnovat v dalších kapitolách, nyní si představíme příslušenství. Stylus je jednodílný, celý z jednoho kusu černého plastu. Jeho délka je 92 milimetrů, tloušťka 3,5 milimetrů, hmotnost 4 gramy. Pohodlnému používání nic nebrání, snad jen jeho tloušťka by mohla být nepatrně větší.
Černé pouzdro vyrobené z kůže (nebo koženky) je opět určené především pro pohodlné nošení zařízení na opasku, nikoliv pro jeho maximální ochranu. Především hrany Asusu jsou chráněné jen minimálně. Je tvořeno ze dvou kusů kůže, které jsou k sobě sešity pomocí několika spojovacích proužků, takže tvoří jakousi kapsičku. Vrchní díl zadní části je možné překlopit přes vložené zařízení, připevnit dvěma všitými magnetickými patentky a chránit je proti vypadnutí. Celé pouzdro je možné připevnit i k opasku, bohužel nikoliv praktickým klipsem, ale pouze jednoduchým očkem, kterým se pásek musí nejdříve provléci. Je to sice bezpečnější (pouzdro vám z opasku nevypadne), ale zase je to méně praktické, protože bez pásku máte smůlu.
Přibalená sluchátka patří ke klasice. Na rozdíl od nejnovějších kapesních počítačů od HTC slouží k připojení k zařízení standardní malý konektor o průměru 2,5 milimetrů. Dál už je to bez překvapení, jmenovitě klips na přichycení k oděvu, malá ovládací konzole s tlačítkem pro přijetí/ukončení hovoru, mikrofonem a ovladačem hlasitosti a nakonec i dvojice malých reproduktorků do uší. Ty jsou řešeny lépe než obvykle, protože díky gumové "bublině" padnou skvěle do ucha a navíc netlačí.
Velmi kompaktní zdroj elektrické energie nabízí na standardním miniUSB konektoru napětí 5V a maximální proud 1A, délka kabelu 150 centimetrů by měla stačit většině uživatelů. To klasický synchronizační USB - miniUSB kabel se svými 60 centimetry už může být v některých případech nedostatečný, naštěstí si každý muže koupit za pár korun kabel jiné délky.
Nakonec v balení najdeme ještě celkem 3 CD-ROMy s bonusovými aplikacemi, dvojici manuálů (nebojte se, kromě přebalu je jinde diakritika už v pořádku:) a záruční list pro případnou reklamaci.
reklama
Nejnovější články
Samsung Galaxy Watch Active 2 získají EKG, ale ne hned Samsung Galaxy Watch Active 2 získají EKG, ale ne hned
Internetem už kolují zprávy o připravované nové generaci chytrých hodinek Samsung Galaxy Watch Active 2. Ty by měly dostat systém měření EKG jako Apple Watch 4. Bohužel si ale na tuto funkci ještě počkáme.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Revoluce: Corvette C8 Stingray dostala motor doprostřed Revoluce: Corvette C8 Stingray dostala motor doprostřed
Chevrolet Corvette se po 66 letech výroby dočkal velké změny. Nový model C8 Stingray modelového ročníku 2020 totiž vyjede s motorem uprostřed. A půjde o pořádně velký atmosférický osmiválec.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Google kvůli adware smazal aplikace čínského CooTeku z obchodu Play Google kvůli adware smazal aplikace čínského CooTeku z obchodu Play
Čínská vývojářská společnost CooTek si nedala říct a do svých aplikací vkládala nadměrné množství adwaru. Přestože měly aplikace stovky milionů stažení, Google se je rozhodl smazat kvůli porušení podmínek.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Mapy Google přidávají info o bike-sharingu a volných stojanech Mapy Google přidávají info o bike-sharingu a volných stojanech
Bike-sharing se stal obrovským hitem dokonce i u nás a nová verze mobilní aplikace Mapy Google následuje tento trend. Nově bude ve vybraných městech zobrazovat rozmístění doků i jejich obsazenost.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Lotus Evija: šílený elektrický hypersport přináší 2000 koní Lotus Evija: šílený elektrický hypersport přináší 2000 koní
Britský Lotus je znám svými lehkými sportovními vozy, které více vynikají svou lehkostí a ovladatelností než výkonem. Nová elektrická Evija to ale změní. Tento hypersport totiž přinese rekordních 2000 koní.
18.7.2019, aktualita, Milan Šurkala