Velká recenze zařízení ASUS P525

Velká recenze zařízení ASUS P525
, , recenze
Společnost AsusTEK patří k těm výrobcům, kteří se kapesním počítačům se systémem od Microsoftu věnují nepřetržitě již několik let. Od poslední recenze zařízení s logem Asus (Asus MyPal A636/A632) už ale uplynul téměř rok, a tak je nejvyšší čas představit si novinku na našem trhu, zařízení ASUS P525.
K oblíbeným
reklama
Na rozdíl od většiny ostatních Pocket PC s Windows Mobile je ASUS P525 kompletně v češtině. To znamená nejen systém samotného zařízení, kde není nutné cokoliv instalovat nebo konfigurovat, aby na vás od prvního okamžiku psal srozumitelně česky, ale přeložené jsou i oba návody a dokonce i popisky na krabici.

A na úvod ještě jedna poznámka. Testované zařízení mělo anglickou verzi ROM verze V3.35.0 CSY (ROM) / V.4.6.0 (radio), byla v něm použita miniSD karta Pretec 2GB a zařízení bylo připojeno k počítači Asus S6F. Všechny parametry, benchmarky, aplikace a screenshoty reflektují stav s touto verzí systému a tímto příslušenstvím. Jakákoliv jiná verze nebo kombinace příslušenství může nabízet více či méně odlišné výsledky.

Za zapůjčení děkuji společnosti Sunnysoft.


Obsah balení


Ve velmi malé krabičce najdeme kromě samotného zařízení vcelku obvyklou sadu příslušenství. • Zařízení ASUS P525
 • Baterie
 • Stylus
 • Ochranné pouzdro
 • Stereo sluchátka s mikrofonem
 • Synchronizační USB kabel
 • Zdroj elektrické energie
 • CD-ROM 3x
 • Uživatelská příručka
 • Stručná příručka
 • Záruční list

Zařízení i baterii se budeme věnovat v dalších kapitolách, nyní si představíme příslušenství. Stylus je jednodílný, celý z jednoho kusu černého plastu. Jeho délka je 92 milimetrů, tloušťka 3,5 milimetrů, hmotnost 4 gramy. Pohodlnému používání nic nebrání, snad jen jeho tloušťka by mohla být nepatrně větší.
Černé pouzdro vyrobené z kůže (nebo koženky) je opět určené především pro pohodlné nošení zařízení na opasku, nikoliv pro jeho maximální ochranu. Především hrany Asusu jsou chráněné jen minimálně. Je tvořeno ze dvou kusů kůže, které jsou k sobě sešity pomocí několika spojovacích proužků, takže tvoří jakousi kapsičku. Vrchní díl zadní části je možné překlopit přes vložené zařízení, připevnit dvěma všitými magnetickými patentky a chránit je proti vypadnutí. Celé pouzdro je možné připevnit i k opasku, bohužel nikoliv praktickým klipsem, ale pouze jednoduchým očkem, kterým se pásek musí nejdříve provléci. Je to sice bezpečnější (pouzdro vám z opasku nevypadne), ale zase je to méně praktické, protože bez pásku máte smůlu.
Přibalená sluchátka patří ke klasice. Na rozdíl od nejnovějších kapesních počítačů od HTC slouží k připojení k zařízení standardní malý konektor o průměru 2,5 milimetrů. Dál už je to bez překvapení, jmenovitě klips na přichycení k oděvu, malá ovládací konzole s tlačítkem pro přijetí/ukončení hovoru, mikrofonem a ovladačem hlasitosti a nakonec i dvojice malých reproduktorků do uší. Ty jsou řešeny lépe než obvykle, protože díky gumové "bublině" padnou skvěle do ucha a navíc netlačí.
Velmi kompaktní zdroj elektrické energie nabízí na standardním miniUSB konektoru napětí 5V a maximální proud 1A, délka kabelu 150 centimetrů by měla stačit většině uživatelů. To klasický synchronizační USB - miniUSB kabel se svými 60 centimetry už může být v některých případech nedostatečný, naštěstí si každý muže koupit za pár korun kabel jiné délky.
Nakonec v balení najdeme ještě celkem 3 CD-ROMy s bonusovými aplikacemi, dvojici manuálů (nebojte se, kromě přebalu je jinde diakritika už v pořádku:) a záruční list pro případnou reklamaci.
reklama
Nejnovější články
Nottingham vyzkouší bezdrátové nabíjení elektrických taxíků Nottingham vyzkouší bezdrátové nabíjení elektrických taxíků
Elektromobily jsou pro některá použití velmi vhodným dopravním prostředkem, pro jiná naopak. Výborné mohou být pro vozy taxislužby a město Nottingham v Británii tak nyní díky grantu vyzkouší elektrické taxíky s bezdrátovým nabíjením.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Britové vyzkoušeli reálný dojezd elektromobilů, vyhrála Kia a Tesla Britové vyzkoušeli reálný dojezd elektromobilů, vyhrála Kia a Tesla
Na britském YouTube kanálu carwow vyzkoušeli reálný dojezd šesti různých elektromobilů a jak moc se liší od udávaných hodnot. Výsledky dosahovaly 75 až 90 % a tvůrci i sledovali, co dělají jednotlivá auta při vybití jejich akumulátoru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple iPhone 12 má mít sub-6Ghz i mmWave 5G, ale jen někde Apple iPhone 12 má mít sub-6Ghz i mmWave 5G, ale jen někde
Na podzim bychom se měli dočkat další generace smartphonů Apple iPhone 12. Ačkoli to vypadalo, že Apple bude s 5G několik let pozadu, nakonec to nebude tak špatné a 5G by měly dostat už letošní modely.
15.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
Elon Musk na Twitteru ukázal Teslu, která mluví s chodci Elon Musk na Twitteru ukázal Teslu, která mluví s chodci
Elon Musk pomocí svého oblíbeného Twitteru prezentoval další vtipnou funkci. Rozšířením systému obsahujícím reproduktory pro umělé zvuky při pomalé jízdě umožnil Tesle Model 3 komunikovat s okolními chodci.
14.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy S20 má mít ve standardu 12 GB RAM Samsung Galaxy S20 má mít ve standardu 12 GB RAM
Moderní smartphony s Androidem mají dnes mnohdy opravdu velké množství operační paměti RAM. V případě Samsungu Galaxy S20 má jít dokonce o 12 GB RAM v základu a možná se dočkáme i verzí s 16 GB.
13.1.2020, aktualita, Milan Šurkala