www.svetmobilne.cz
>
>
>

Vážná nehoda Tesly: vůz, který nikdo neřídil, skončil v plamenech

Vážná nehoda Tesly: vůz, který nikdo neřídil, skončil v plamenech
, , aktualita
Ve Spojených státech se stala kuriózní nehoda vozu Tesla. Automobil neměl nikoho na sedadle řidiče a ve vysoké rychlosti to napálil do stromu. Tam se po nárazu vznítil a dva pasažéři vozu to nepřežili.
K oblíbeným
reklama
Další z nehod vozů Tesla bude patrně vodou na mlýn odpůrcům elektromobility a vozů Tesla. Je zde totiž hned několik kontroverzních bodů. Zvláštností je to, že vůz nikdo neřídil, sedadlo řidiče bylo prázdné. Po nehodě se ale našla těla dvou starších mužů (59 a 69 let) na sedadle spolujezdce a vzadu. Nehoda se zatím vyšetřuje, je ale možné, že muži zkoušeli funkci autopilota, což se jim hodně vymstilo. Pokud tomu tak skutečně bylo, pak by bylo na místě ptát se, proč vůz jel, když nikdo neseděl za volantem (obvykle stačí se v intervalech dotknout volantu). Taková situace se sice dá chápat při využití funkce Summon, ale to by vůz asi nejel tak rychle.
 
 
Další kontroverze míří na adresu bezpečnosti elektromobilů. I když se zatím neukazuje, že by elektromobily byly nebezpečnější než klasická auta, přesto se občas objeví případy, kdy vozy vzplály při nabíjení nebo po vážné nehodě. To se ale možná brzy změní, svolávací akce na akumulátory začínají být na denním pořádku. A právě toto byl jeden z případů nehod, kdy se elektromobil vznítil a nebylo vůbec jednoduché ho uhasit. Hasiči dokonce kontaktovali Teslu, aby jim pomohla vyřešit, jak mají bojovat s plameny. Baterie se totiž stále sama vzněcovala a hasiči bojovali s ohněm po dobu 4 hodin.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Připojením k "vhodně" nazvané síti lze kvůli bugu v iOSu odstavit Wi-Fi Připojením k "vhodně" nazvané síti lze kvůli bugu v iOSu odstavit Wi-Fi
Žádný operační systém není bezchybný a platí to i pro Apple iOS. Bezpečnostní výzkumník Carl Schou přišel na to, že připojením k bezdrátové sítě se specifickým SSID se dá v iPhonu zrušit Wi-Fi konektivita.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nokia uvedla levné telefony 105 4G a 110 4G pro nenáročné Nokia uvedla levné telefony 105 4G a 110 4G pro nenáročné
Pokud nepotřebujete smartphone, může vám posloužit i jednoduchý mobilní telefon. Nokia pro takové zákazníky připravila novinky v podobě modelů 105 4G a 110G. Ten první dokonce nemá ani fotoaparát.
19.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Zens Dual Powerbank nabije bezdrátově 2 zařízení najednou Zens Dual Powerbank nabije bezdrátově 2 zařízení najednou
Bezdrátové nabíjení více zařízení najednou není jednoduché. V případě nabíječky Zens Magnetic Dual Powerbank se to vyřešilo tak, že plochy pro bezdrátové nabíjení jsou na obou stranách powerbanky.
18.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Vodíková Honda Clarity končí, nebyl o ni zájem Vodíková Honda Clarity končí, nebyl o ni zájem
Honda ukončuje prodej dalšího svého vozu na alternativní paliva. Tentokrát je to model Clarity s vodíkovým pohonem. Prodeje byly velmi nízké a firma se chce soustředit především na elektromobily. Paradoxní, že elektrická verze Clarity byla první odepsanou.
17.6.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Porsche 911 GT3 Touring přinese 375 kW a poprvé i převodovku PDK Porsche 911 GT3 Touring přinese 375 kW a poprvé i převodovku PDK
Porsche uvedlo nový model 991 GT3 Touring, která je o trochu civilnější variantou klasické GT3. Přichází tak o obrovské křídlo a dostává i možnost mít 6stupňový manuál. Můžeme se těšit na výkon až 375 kW.
16.6.2021, aktualita, Milan Šurkala