Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Vážná nehoda Tesly: vůz, který nikdo neřídil, skončil v plamenech

19.4.2021, Milan Šurkala, aktualita
Ve Spojených státech se stala kuriózní nehoda vozu Tesla. Automobil neměl nikoho na sedadle řidiče a ve vysoké rychlosti to napálil do stromu. Tam se po nárazu vznítil a dva pasažéři vozu to nepřežili.
Další z nehod vozů Tesla bude patrně vodou na mlýn odpůrcům elektromobility a vozů Tesla. Je zde totiž hned několik kontroverzních bodů. Zvláštností je to, že vůz nikdo neřídil, sedadlo řidiče bylo prázdné. Po nehodě se ale našla těla dvou starších mužů (59 a 69 let) na sedadle spolujezdce a vzadu. Nehoda se zatím vyšetřuje, je ale možné, že muži zkoušeli funkci autopilota, což se jim hodně vymstilo. Pokud tomu tak skutečně bylo, pak by bylo na místě ptát se, proč vůz jel, když nikdo neseděl za volantem (obvykle stačí se v intervalech dotknout volantu). Taková situace se sice dá chápat při využití funkce Summon, ale to by vůz asi nejel tak rychle.
 
 
Další kontroverze míří na adresu bezpečnosti elektromobilů. I když se zatím neukazuje, že by elektromobily byly nebezpečnější než klasická auta, přesto se občas objeví případy, kdy vozy vzplály při nabíjení nebo po vážné nehodě. To se ale možná brzy změní, svolávací akce na akumulátory začínají být na denním pořádku. A právě toto byl jeden z případů nehod, kdy se elektromobil vznítil a nebylo vůbec jednoduché ho uhasit. Hasiči dokonce kontaktovali Teslu, aby jim pomohla vyřešit, jak mají bojovat s plameny. Baterie se totiž stále sama vzněcovala a hasiči bojovali s ohněm po dobu 4 hodin.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama