www.svetmobilne.cz
>
>
>

Vážná nehoda Tesly: vůz, který nikdo neřídil, skončil v plamenech

Vážná nehoda Tesly: vůz, který nikdo neřídil, skončil v plamenech
, , aktualita
Ve Spojených státech se stala kuriózní nehoda vozu Tesla. Automobil neměl nikoho na sedadle řidiče a ve vysoké rychlosti to napálil do stromu. Tam se po nárazu vznítil a dva pasažéři vozu to nepřežili.
K oblíbeným
reklama
Další z nehod vozů Tesla bude patrně vodou na mlýn odpůrcům elektromobility a vozů Tesla. Je zde totiž hned několik kontroverzních bodů. Zvláštností je to, že vůz nikdo neřídil, sedadlo řidiče bylo prázdné. Po nehodě se ale našla těla dvou starších mužů (59 a 69 let) na sedadle spolujezdce a vzadu. Nehoda se zatím vyšetřuje, je ale možné, že muži zkoušeli funkci autopilota, což se jim hodně vymstilo. Pokud tomu tak skutečně bylo, pak by bylo na místě ptát se, proč vůz jel, když nikdo neseděl za volantem (obvykle stačí se v intervalech dotknout volantu). Taková situace se sice dá chápat při využití funkce Summon, ale to by vůz asi nejel tak rychle.
 
 
Další kontroverze míří na adresu bezpečnosti elektromobilů. I když se zatím neukazuje, že by elektromobily byly nebezpečnější než klasická auta, přesto se občas objeví případy, kdy vozy vzplály při nabíjení nebo po vážné nehodě. To se ale možná brzy změní, svolávací akce na akumulátory začínají být na denním pořádku. A právě toto byl jeden z případů nehod, kdy se elektromobil vznítil a nebylo vůbec jednoduché ho uhasit. Hasiči dokonce kontaktovali Teslu, aby jim pomohla vyřešit, jak mají bojovat s plameny. Baterie se totiž stále sama vzněcovala a hasiči bojovali s ohněm po dobu 4 hodin.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Asus uvedl kompaktní Zenfone 8 a ZenFone 8 Flip s otočným fotoaparátem Asus uvedl kompaktní Zenfone 8 a ZenFone 8 Flip s otočným fotoaparátem
Asus uvádí dva nové telefony do své řady Zenfone 8. Základní model s relativně kompaktními rozměry a Zenfone 8 Flip s otočným fotoaparátem. Stejnými moduly tak můžete fotit klasicky dozadu i selfie dopředu.
14.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tesla Model S Jamese Maye: po Fordu další kuriózně vybité EV na nabíječce Tesla Model S Jamese Maye: po Fordu další kuriózně vybité EV na nabíječce
Vypadá to, že nejen Ford Mustang Mach-E je elektromobilem, který může mít problém s vybitým akumulátorem, přestože by k tomu nemělo dojít. James May známý z TopGearu a The Grand Tour kvůli podobnému problému muset rozebrat část své Tesly.
14.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
DxOMark bude nově testovat i výdrž akumulátorů u smartphonů DxOMark bude nově testovat i výdrž akumulátorů u smartphonů
DxOMark známe především v oblasti vyhodnocování kvality snímačů digitálních fotoaparátů i telefonů. Nyní se ale dostalo na další kategorii, a tou jsou akumulátory smartphonů. Nově budeme mít bodové hodnocení nejen výdrže.
11.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz EQT: elektrický předobraz nové T-Class Mercedes-Benz EQT: elektrický předobraz nové T-Class
Automobilka Mercedes-Benz představila koncept elektrického vanu EQT. Ten má být jakýmsi předobrazem nové T-Class, kompaktnější varianty k oblíbené V-Class. Pojmout má až sedm pasažérů a nabídnout jim luxusní svezení.
11.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Jen 13 % uživatelů iOS 14.5 povolilo sledování aplikacemi Jen 13 % uživatelů iOS 14.5 povolilo sledování aplikacemi
Společnost Flurry Analytics se podívala na množství uživatelů, kteří povolili sledování aplikacemi v poslední verzi operačního systému Apple iOS 14.5. A není jich mnoho, celosvětově jde o 13 % lidí.
10.5.2021, aktualita, Milan Šurkala