www.svetmobilne.cz
>
>

Valeo XtraVue Trailer "zprůhlední" přívěs díky kamerám

Valeo XtraVue Trailer "zprůhlední" přívěs díky kamerám
, , aktualita
Společnost Valeo přichází s technologií, která pomůže řidičům s přehledem dění za přívěsem. Pomocí více kamer je schopna poskládat obraz okolí přívěsu a řidič tak může vidět, co se děje v okolí přívěsu.
K oblíbeným
reklama
Jízda s přívěsem není zrovna jednoduchá. Dokud je to malý vozík, není to zas tak složité, ale pokud je za autem tažen velký přívěs (např. karavan), řidič ztrácí přehled o tom, co se děje za ním. Společnost Valeo se toto snaží vyřešit novou technologií XtraVue Trailer. Systém využívá kamer umístěných na samotném tažném vozidle i na přívěsu.
 
Valeo XtraVue Trailer
 
Pomocí softwaru se pak tyto obrazy kombinují v jeden souvislý obraz, který je pak promítán na obrazovku umístěnou v interiéru vozidla. Tam vidí některé součásti přívěsu, nicméně jeho velká část je nahrazena obrazem z další kamery, takže to vypadá, jako by za autem ani žádný přívěs nebyl. Valeo ukázalo i demonstraci toho, jak to funguje, nicméně na videu chybí např. výraznější zatáčení, které nebude ani zdaleka triviální kvůli naprosto rozdílným úhlům pohledu kamer na autě a na přívěsu.
 
 
Zdroj: valeo.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Řada Oppo Reno zná svou cenu a dostupnost v Evropě Řada Oppo Reno zná svou cenu a dostupnost v Evropě
Oppo podruhé představilo své smartphony z řady Reno, které zahrnují i modely s periskopickým zoomem nebo podporou 5G sítí. Dostanou se na vybrané evropské trhy, a to už příští měsíc. Na nízké ceny ovšem nespoléhejte.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta
Požáry elektromobilů jsou bedlivě sledovaným tématem. A pokud je to Tesla, tak ještě více. Poslední požár Modelu S se stal v Číně v Šanghaji, kde s sebou hořící auto vzalo ještě další tři blízko stojící.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech
Lenovo dnes představilo novou vlajkovou loď Z6 Pro, která je určena pro čínský trh. Jedná se o model, který nijak neztrácí na konkurenci. Do vínku dostal procesor Snapdragon 855, displej Super AMOLED s tenkými rámečky nebo velký počet fotoaparátů.
23.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby
Na Autonomy Day, kde automobilka Tesla hovořila o svých autonomních technologiích, se Elon Musk vyjádřil nelichotivě i na adresu lidaru. Podle něj je tento senzor pro autonomní auta cestou k záhubě.
23.4.2019, aktualita, Milan Šurkala
Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům
Samsung musel odsunout prodej dlouho očekávaného ohebného smartphonu Galaxy Fold. Někteří recenzenti se totiž setkali s problémy, které se nejčastěji týkají hlavního displeje. Před uvedením na trh tedy bude muset výrobce ještě vychytat mouchy.
22.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik