www.svetmobilne.cz
>
>

Valeo XtraVue Trailer "zprůhlední" přívěs díky kamerám

Valeo XtraVue Trailer "zprůhlední" přívěs díky kamerám
, , aktualita
Společnost Valeo přichází s technologií, která pomůže řidičům s přehledem dění za přívěsem. Pomocí více kamer je schopna poskládat obraz okolí přívěsu a řidič tak může vidět, co se děje v okolí přívěsu.
reklama
Jízda s přívěsem není zrovna jednoduchá. Dokud je to malý vozík, není to zas tak složité, ale pokud je za autem tažen velký přívěs (např. karavan), řidič ztrácí přehled o tom, co se děje za ním. Společnost Valeo se toto snaží vyřešit novou technologií XtraVue Trailer. Systém využívá kamer umístěných na samotném tažném vozidle i na přívěsu.
 
Valeo XtraVue Trailer
 
Pomocí softwaru se pak tyto obrazy kombinují v jeden souvislý obraz, který je pak promítán na obrazovku umístěnou v interiéru vozidla. Tam vidí některé součásti přívěsu, nicméně jeho velká část je nahrazena obrazem z další kamery, takže to vypadá, jako by za autem ani žádný přívěs nebyl. Valeo ukázalo i demonstraci toho, jak to funguje, nicméně na videu chybí např. výraznější zatáčení, které nebude ani zdaleka triviální kvůli naprosto rozdílným úhlům pohledu kamer na autě a na přívěsu.
 
 
Zdroj: valeo.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): rodinný tablet v kovovém balení Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): rodinný tablet v kovovém balení
Samsung tento týden odhalil ještě jeden tablet s Androidem. Všestranný, cenově dostupný model Galaxy Tab A 10.1 ve verzi pro rok 2019 nabízí elegantní design, stereo reproduktory a funkce zaměřené na rodinu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian
Elektromobily Rivian vzbudily poměrně velký zájem u investorů a podle všeho i u zákazníků kvůli příznivým cenám. Investoři do něj v poslední době nasypali dalších 700 milionů USD, přičemž největším byl Amazon.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky
LG, stejně jako většina ostatních výrobců, připravuje pro letošní rok smartphone s podporou 5G. Představen by měl být už za týden v rámci veletrhu MWC 2019 a nyní na internet unikly jeho první rendery.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“ Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“
Společnost Super Impulse představila miniaturní herní konzole, na kterých si můžete zahrát legendární retro tituly. Svými rozměry se blíží kreditní kartě, takže se vejde i do většiny peněženek.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete
Samsung u jedné ze svých vlajkových lodí vsadí na kanárkově žlutou barvu. Podívejte se na uniklé rendery, které tuto neobvyklou variantu ukazují z obou stran. Galaxy S10e bude cenově nejdostupnějším modelem z celé série.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik