www.svetmobilne.cz
>
>

Valeo XtraVue Trailer "zprůhlední" přívěs díky kamerám

Valeo XtraVue Trailer "zprůhlední" přívěs díky kamerám
, , aktualita
Společnost Valeo přichází s technologií, která pomůže řidičům s přehledem dění za přívěsem. Pomocí více kamer je schopna poskládat obraz okolí přívěsu a řidič tak může vidět, co se děje v okolí přívěsu.
K oblíbeným
reklama
Jízda s přívěsem není zrovna jednoduchá. Dokud je to malý vozík, není to zas tak složité, ale pokud je za autem tažen velký přívěs (např. karavan), řidič ztrácí přehled o tom, co se děje za ním. Společnost Valeo se toto snaží vyřešit novou technologií XtraVue Trailer. Systém využívá kamer umístěných na samotném tažném vozidle i na přívěsu.
 
Valeo XtraVue Trailer
 
Pomocí softwaru se pak tyto obrazy kombinují v jeden souvislý obraz, který je pak promítán na obrazovku umístěnou v interiéru vozidla. Tam vidí některé součásti přívěsu, nicméně jeho velká část je nahrazena obrazem z další kamery, takže to vypadá, jako by za autem ani žádný přívěs nebyl. Valeo ukázalo i demonstraci toho, jak to funguje, nicméně na videu chybí např. výraznější zatáčení, které nebude ani zdaleka triviální kvůli naprosto rozdílným úhlům pohledu kamer na autě a na přívěsu.
 
 
Zdroj: valeo.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google zlepšuje kontrolu aplikací pro Android, vývojáři se bouří Google zlepšuje kontrolu aplikací pro Android, vývojáři se bouří
Operační systém Google Android není zrovna synonymem pro vysoké bezpečí. Dost často se i do oficiálního obchodu dostanou závadné aplikace, což chce Google změnit. Vývojářům se ale zvýšená kontrola nelíbí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy A (2020) přinese až 108MPx fotoaparát Samsung Galaxy A (2020) přinese až 108MPx fotoaparát
Samsung si pro příští rok chystá aktualizaci velmi úspěšné řady Galaxy A. Vlajková loď by si tentokrát měla odnést dokonce snímač s neuvěřitelným rozlišením 108 MPx, který byl vyvinut původně pro Xiaomi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Bugatti Centodieci: nástupce EB110 má 1600 koní Bugatti Centodieci: nástupce EB110 má 1600 koní
Na oslavu 110 let existence automobilky Bugatti a připomenutí legendárního modelu EB110 vyrobí automobilka limitovanou sérií vozů Centodieci. Připravte se na výkon 1600 koní a cenu 8 milionů EUR.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Surface Pro 6 a Book 2 po updatu běží jen na 400 MHz Surface Pro 6 a Book 2 po updatu běží jen na 400 MHz
Chybné aktualizace se nevyhýbají žádnému výrobci a tentokrát se to povedlo Microsoftu. Jeho mobilní zařízení Surface Book 2 a Surface Pro 6 totiž po aktualizaci velmi často padají do throttlingu CPU, které pak běží jen na frekvenci 400 MHz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Motorola One Action s netradiční 117° kamerkou Motorola One Action s netradiční 117° kamerkou
Motorola představila nový smartphone One Action. Jak už název napovídá, je určen pro akční zákazníky. Důvodem je zde širokoúhlý fotoaparát se 117° záznamem s otočeným senzorem pro pohodlné natáčení.
17.8.2019, aktualita, Milan Šurkala