reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

V USA se vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger

, , aktualita
V USA se vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger
V New Jersey se u čerpací stanice Wawa vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger. To není úplně běžné, neboť dosud se při nabíjení obvykle vznítily elektromobily, ale ne nabíječky. Naštěstí se nic vážného nestalo.
V USA se vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger
Automobilka Tesla bude muset řešit další nemilý problém. Jedna z jejích rychlonabíječek Supercharger se v Parsippany v New Jersey vznítila a začala hořet. Stalo se tak u jedné z čerpacích stanic Wawa, které už nyní mají po celém USA 16 poboček se Superchargery a plánují tento počet navýšit na 30. Otázkou je, zda budou mít podobný plán i nyní, kdy jim jedna z nich začala hořet.
 
Tesla Supercharger
 
Kouře si všimli lidé v okolí i zaměstnanci a urychleně zavolali hasiče, kteří byli rychle na místě a požár dostali rychle pod kontrolu. To bylo usnadněno i tím, že obvody pro rychlonabíječky byly odděleny od elektrických rozvodů pro zbytek prodejny, takže běžný provoz stanice nebyl nijak dotčen a nabíječku odřízli od napětí. Zatím není jasné, co bylo příčinou požáru a automobilka Tesla už incident vyšetřuje.
 
Jde o jeden z prvních incidentů, kdy nezačal hořet elektromobil Tesla, ale jeho nabíječka. National Fire Protection Association nicméně dodává, že požáry stanic zdaleka nejsou problémem jen u těch elektrických, ale úplně stejný problém mají i klasické benzínové a naftové čerpací stanice. Jen v USA se ročně řeší okolo 5000 požárů čerpacích stanic, což znamená okolo 14 denně, způsobí v průměru 48 zranění, 2 smrtelná a škody za 20 milionů USD. Faktem nicméně je, že takových čerpacích stanic je o několik řádů více než rychlonabíječek (čísla se pohybují od 110 do 170 tisíc).