www.svetmobilne.cz
>
>
>

V USA se vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger

V USA se vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger
, , aktualita
V New Jersey se u čerpací stanice Wawa vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger. To není úplně běžné, neboť dosud se při nabíjení obvykle vznítily elektromobily, ale ne nabíječky. Naštěstí se nic vážného nestalo.
K oblíbeným
reklama
Automobilka Tesla bude muset řešit další nemilý problém. Jedna z jejích rychlonabíječek Supercharger se v Parsippany v New Jersey vznítila a začala hořet. Stalo se tak u jedné z čerpacích stanic Wawa, které už nyní mají po celém USA 16 poboček se Superchargery a plánují tento počet navýšit na 30. Otázkou je, zda budou mít podobný plán i nyní, kdy jim jedna z nich začala hořet.
 
Tesla Supercharger
 
Kouře si všimli lidé v okolí i zaměstnanci a urychleně zavolali hasiče, kteří byli rychle na místě a požár dostali rychle pod kontrolu. To bylo usnadněno i tím, že obvody pro rychlonabíječky byly odděleny od elektrických rozvodů pro zbytek prodejny, takže běžný provoz stanice nebyl nijak dotčen a nabíječku odřízli od napětí. Zatím není jasné, co bylo příčinou požáru a automobilka Tesla už incident vyšetřuje.
 
Jde o jeden z prvních incidentů, kdy nezačal hořet elektromobil Tesla, ale jeho nabíječka. National Fire Protection Association nicméně dodává, že požáry stanic zdaleka nejsou problémem jen u těch elektrických, ale úplně stejný problém mají i klasické benzínové a naftové čerpací stanice. Jen v USA se ročně řeší okolo 5000 požárů čerpacích stanic, což znamená okolo 14 denně, způsobí v průměru 48 zranění, 2 smrtelná a škody za 20 milionů USD. Faktem nicméně je, že takových čerpacích stanic je o několik řádů více než rychlonabíječek (čísla se pohybují od 110 do 170 tisíc).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Redmi K30 5G: Snapdragon 765G i 120Hz displej za solidní cenu Redmi K30 5G: Snapdragon 765G i 120Hz displej za solidní cenu
Od společnosti Xiaomi a její podznačky Redmi jsme se dočkali nového smartphonu střední třídy Redmi K30 5G. Ten má 120Hz displej, podporuje 5G připojení a má i 6 fotoaparátů včetně dvou hloubkových senzorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Harbour Air vzlétli s prvním komerčním elektrickým letadlem Harbour Air vzlétli s prvním komerčním elektrickým letadlem
Také letectví chce přecházet na elektrický pohon, pro které ale v nynější podobě není vůbec vhodný zejména kvůli těžkým akumulátorům. Společnost Habrour Air nicméně spouští první komerční lety s elektrickými letadly.
12.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Tesla zavádí prémiovou konektivitu za $9,99 měsíčně Tesla zavádí prémiovou konektivitu za $9,99 měsíčně
Ať se nám to líbí nebo ne, automobily pomalu přechází na model "auto jako služba". Vedle operativního leasingu to začíná být i pravidelné placení za některé funkce vozu. Tesla takto zavádí prémiovou konektivitu.
11.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Tesla Model 3 s autopilotem vrazila do policejního auta Tesla Model 3 s autopilotem vrazila do policejního auta
Autopilot ve vozech Tesla má možná další průšvih během posledních pár dnů. Pokud je výpověď řidiče pravdivá, pak autopilot nepoznal odstavené policejní auto a vrazil to přímo do něj. Přední část Tesly je napadrť.
10.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Elon Musk se proháněl s Cybertruckem u LA, srazil při tom sloupek Elon Musk se proháněl s Cybertruckem u LA, srazil při tom sloupek
Kontroverzní Tesla Cybertruck Elona Muska se opět objevila v reálném provozu. Tentokrát vůz řídil sám Musk na večeři v Malibu. Vyvolal velký zájem veřejnosti, nicméně ještě více zaujal tím, že se mu při výjezdu z parkoviště povedlo převrhnout patník.
10.12.2019, aktualita, Milan Šurkala