Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

V USA se vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger

19.11.2019, Milan Šurkala, aktualita
V New Jersey se u čerpací stanice Wawa vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger. To není úplně běžné, neboť dosud se při nabíjení obvykle vznítily elektromobily, ale ne nabíječky. Naštěstí se nic vážného nestalo.
Automobilka Tesla bude muset řešit další nemilý problém. Jedna z jejích rychlonabíječek Supercharger se v Parsippany v New Jersey vznítila a začala hořet. Stalo se tak u jedné z čerpacích stanic Wawa, které už nyní mají po celém USA 16 poboček se Superchargery a plánují tento počet navýšit na 30. Otázkou je, zda budou mít podobný plán i nyní, kdy jim jedna z nich začala hořet.
 
Tesla Supercharger
 
Kouře si všimli lidé v okolí i zaměstnanci a urychleně zavolali hasiče, kteří byli rychle na místě a požár dostali rychle pod kontrolu. To bylo usnadněno i tím, že obvody pro rychlonabíječky byly odděleny od elektrických rozvodů pro zbytek prodejny, takže běžný provoz stanice nebyl nijak dotčen a nabíječku odřízli od napětí. Zatím není jasné, co bylo příčinou požáru a automobilka Tesla už incident vyšetřuje.
 
Jde o jeden z prvních incidentů, kdy nezačal hořet elektromobil Tesla, ale jeho nabíječka. National Fire Protection Association nicméně dodává, že požáry stanic zdaleka nejsou problémem jen u těch elektrických, ale úplně stejný problém mají i klasické benzínové a naftové čerpací stanice. Jen v USA se ročně řeší okolo 5000 požárů čerpacích stanic, což znamená okolo 14 denně, způsobí v průměru 48 zranění, 2 smrtelná a škody za 20 milionů USD. Faktem nicméně je, že takových čerpacích stanic je o několik řádů více než rychlonabíječek (čísla se pohybují od 110 do 170 tisíc).
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama