www.svetmobilne.cz
>
>
>

V USA se vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger

V USA se vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger
, , aktualita
V New Jersey se u čerpací stanice Wawa vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger. To není úplně běžné, neboť dosud se při nabíjení obvykle vznítily elektromobily, ale ne nabíječky. Naštěstí se nic vážného nestalo.
K oblíbeným
reklama
Automobilka Tesla bude muset řešit další nemilý problém. Jedna z jejích rychlonabíječek Supercharger se v Parsippany v New Jersey vznítila a začala hořet. Stalo se tak u jedné z čerpacích stanic Wawa, které už nyní mají po celém USA 16 poboček se Superchargery a plánují tento počet navýšit na 30. Otázkou je, zda budou mít podobný plán i nyní, kdy jim jedna z nich začala hořet.
 
Tesla Supercharger
 
Kouře si všimli lidé v okolí i zaměstnanci a urychleně zavolali hasiče, kteří byli rychle na místě a požár dostali rychle pod kontrolu. To bylo usnadněno i tím, že obvody pro rychlonabíječky byly odděleny od elektrických rozvodů pro zbytek prodejny, takže běžný provoz stanice nebyl nijak dotčen a nabíječku odřízli od napětí. Zatím není jasné, co bylo příčinou požáru a automobilka Tesla už incident vyšetřuje.
 
Jde o jeden z prvních incidentů, kdy nezačal hořet elektromobil Tesla, ale jeho nabíječka. National Fire Protection Association nicméně dodává, že požáry stanic zdaleka nejsou problémem jen u těch elektrických, ale úplně stejný problém mají i klasické benzínové a naftové čerpací stanice. Jen v USA se ročně řeší okolo 5000 požárů čerpacích stanic, což znamená okolo 14 denně, způsobí v průměru 48 zranění, 2 smrtelná a škody za 20 milionů USD. Faktem nicméně je, že takových čerpacích stanic je o několik řádů více než rychlonabíječek (čísla se pohybují od 110 do 170 tisíc).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung uvedl odolný tablet Galaxy Tab Active 3 Samsung uvedl odolný tablet Galaxy Tab Active 3
Samsung je jednou z mála společností, která nadále aktivně vyvíjí tablety. Novinkou v jejím výrobním programu je nyní Galaxy Tab Active 3. Jak už napovídá název, jde o vysoce odolnou variantu tabletu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes ukázal funkční prototyp eko elektromobilu Vision AVTR s AI Mercedes ukázal funkční prototyp eko elektromobilu Vision AVTR s AI
Mercedes-Benz vyvinul velmi zajímavý elektromobil Vision AVTR na motivy filmu Avatar. Nyní představil i jeho funkční prototyp. Uvidíte způsob jeho ovládání, schopnost krabího pohybu i další detaily.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Exynos 2100 by s 5nm technologií měl běžet na 2,91 GHz Samsung Exynos 2100 by s 5nm technologií měl běžet na 2,91 GHz
Samsung chystá nové procesory Exynos a nyní se začíná místo modelu 1000 mluvit o verzi 2100. Ta by měla mít 8 jader a to nejrychlejší má běžet až na frekvenci 2,91 GHz. I proto by neměl stačit na Snapdragon 875.
28.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení
Nový mobilní operační systém Apple iOS 14 zažil opravdu rychlý start. Za necelý týden se dostal na více než 25 % zařízení. Novinkou jsou např. widgety, které lze umístit mezi ikonky aplikací.
22.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps
Společnost Sony nadále vyvíjí smartphony a své štěstí chce zkusit s novým modelem Xperia 5 II. Ten je zajímavý především tím, že jako první zvládá natáčení 4K videa při 120 fps. Máme zde i 120Hz displej.
20.9.2020, aktualita, Milan Šurkala