www.svetmobilne.cz
>
>

V USA se prodalo více elektromobilů než aut s manuálem

V USA se prodalo více elektromobilů než aut s manuálem
, , aktualita
Manuální řazení nikdy nebylo v USA příliš populární. Poslední dobou ale zájem o něj klesl natolik, že i elektromobily mají větší tržní podíl, a to téměř dvojnásobně. Zájem o ně totiž naopak velmi rychle roste vzhůru.
K oblíbeným
reklama
Zatímco v Evropě jsou manuální převodovky v autech běžné a spíše automat je něco extra, totéž ani zdaleka neplatí pro USA. Zde se manuálům nikdy moc nedařilo a zájem o ně navíc trvale klesá. Za poslední uplynulé čtvrtletí (Q3/2019) byly prodeje natolik nízké, že auta s manuální převodovkou v prodejích předhonily dokonce i elektromobily.
 
Řadicí páka manuální převodovky
 
autor: Motor Verso [CC BY 2.0], přes Flickr
 
Pokud jde o tržní podíl, tak v případě vozů s manuálem to znamená pouhých 1,1 %, tedy zhruba jen každé 90. nové auto v USA má manuální převodovku. Naopak zájem o elektromobily roste a jejich podíl na trhu nových vozidel už stoupl na 1,9 % (tedy zhruba každé 50. nové auto je elektromobil). Pro zajímavost, u nás je to pro elektromobily necelých 0,3 %.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Redmi K30 5G: Snapdragon 765G i 120Hz displej za solidní cenu Redmi K30 5G: Snapdragon 765G i 120Hz displej za solidní cenu
Od společnosti Xiaomi a její podznačky Redmi jsme se dočkali nového smartphonu střední třídy Redmi K30 5G. Ten má 120Hz displej, podporuje 5G připojení a má i 6 fotoaparátů včetně dvou hloubkových senzorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Harbour Air vzlétli s prvním komerčním elektrickým letadlem Harbour Air vzlétli s prvním komerčním elektrickým letadlem
Také letectví chce přecházet na elektrický pohon, pro které ale v nynější podobě není vůbec vhodný zejména kvůli těžkým akumulátorům. Společnost Habrour Air nicméně spouští první komerční lety s elektrickými letadly.
12.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Tesla zavádí prémiovou konektivitu za $9,99 měsíčně Tesla zavádí prémiovou konektivitu za $9,99 měsíčně
Ať se nám to líbí nebo ne, automobily pomalu přechází na model "auto jako služba". Vedle operativního leasingu to začíná být i pravidelné placení za některé funkce vozu. Tesla takto zavádí prémiovou konektivitu.
11.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Tesla Model 3 s autopilotem vrazila do policejního auta Tesla Model 3 s autopilotem vrazila do policejního auta
Autopilot ve vozech Tesla má možná další průšvih během posledních pár dnů. Pokud je výpověď řidiče pravdivá, pak autopilot nepoznal odstavené policejní auto a vrazil to přímo do něj. Přední část Tesly je napadrť.
10.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Elon Musk se proháněl s Cybertruckem u LA, srazil při tom sloupek Elon Musk se proháněl s Cybertruckem u LA, srazil při tom sloupek
Kontroverzní Tesla Cybertruck Elona Muska se opět objevila v reálném provozu. Tentokrát vůz řídil sám Musk na večeři v Malibu. Vyvolal velký zájem veřejnosti, nicméně ještě více zaujal tím, že se mu při výjezdu z parkoviště povedlo převrhnout patník.
10.12.2019, aktualita, Milan Šurkala