www.svetmobilne.cz
>
>

V USA se prodalo více elektromobilů než aut s manuálem

V USA se prodalo více elektromobilů než aut s manuálem
, , aktualita
Manuální řazení nikdy nebylo v USA příliš populární. Poslední dobou ale zájem o něj klesl natolik, že i elektromobily mají větší tržní podíl, a to téměř dvojnásobně. Zájem o ně totiž naopak velmi rychle roste vzhůru.
K oblíbeným
reklama
Zatímco v Evropě jsou manuální převodovky v autech běžné a spíše automat je něco extra, totéž ani zdaleka neplatí pro USA. Zde se manuálům nikdy moc nedařilo a zájem o ně navíc trvale klesá. Za poslední uplynulé čtvrtletí (Q3/2019) byly prodeje natolik nízké, že auta s manuální převodovkou v prodejích předhonily dokonce i elektromobily.
 
Řadicí páka manuální převodovky
 
autor: Motor Verso [CC BY 2.0], přes Flickr
 
Pokud jde o tržní podíl, tak v případě vozů s manuálem to znamená pouhých 1,1 %, tedy zhruba jen každé 90. nové auto v USA má manuální převodovku. Naopak zájem o elektromobily roste a jejich podíl na trhu nových vozidel už stoupl na 1,9 % (tedy zhruba každé 50. nové auto je elektromobil). Pro zajímavost, u nás je to pro elektromobily necelých 0,3 %.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu
Samsung představil spoustu novinek a jsou mezi nimi i nové chytré hodinky Galaxy Watch 3. Ty dostávají detekci pádu i rozšířenou sadu zdravotních aplikací. Umí monitorovat množství kyslíku v krvi a další užitečné parametry.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+ Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+
Dalšími novinkami z dílen společnosti Samsung jsou dva nové tablety Galaxy Tab S7 a S7+. Mají design s tenkými rámečky a k dispozici budou s úhlopříčkami 11" a 12,4". Tím chtějí konkurovat iPadům Pro.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G
Dlouho očekávané vlajkové lodě Samsungu, modely Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra, jsou zde. Přináší velké displeje, podporu dotykového pera S Pen, nezapomnělo se ani na podporu 5G sítí a velmi vysoký výkon.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii
Prodeje tabletů dlouhodobě klesají, ale koronavirová pandemie tomu učinila přítrž. Prodeje těchto zařízení totiž meziročně výrazně stouply, neboť jde o užitečné podmínky pro online výuku a pro využití při práci z domu.
4.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon
Google dnes představil nový levnější telefon Pixel 4a. Jde o ořezanou verzi se slabšími specifikacemi, které stojí za jeho příznivější cenou. Máme tu 6 GB RAM, 128GB úložiště a 5,8" displej typu OLED s Full HD+ rozlišením.
3.8.2020, aktualita, Milan Šurkala