www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

V některých kusech Huawei P10 nalezneme pomalejší úložiště i paměť

V některých kusech Huawei P10 nalezneme pomalejší úložiště i paměť
, , aktualita
Huawei dodává svůj nový smartphone P10 s různými komponenty, přičemž zákazník nemá šanci zjistit, jakou verzi kupuje. Některé kusy nabízejí pomalejší vnitřní úložiště či operační paměť. Výrobce se brání tím, že se jedná o standardní postup.
K oblíbeným
reklama
Pokud si zákazník pořídí dva kusy Huawei P10, nemusí jít o telefony se zcela identickými komponenty. Rozdíly byly zjištěny v případě interního úložiště i operační paměti. Úložiště může být typu eMMC 5.1, UFS 2.0 nebo UFS 2.1. Kapacita není jediným důležitým parametrem, který můžeme rozlišovat v případě úložiště. Svou roli hraje také rychlost, která samozřejmě ovlivňuje svižnost celého smartphonu, v případě pomalého úložiště by tak nepomohl ani sebelepší procesor. Čip eMMC 5.1 použitý v Huawei P10 podle benchmarků dosahuje rychlosti okolo 250MB/s, zatímco v případě UFS 2.0 byly naměřeny dvojnásobné hodnoty a u UFS 2.1 dokonce rychlost převyšující 750 MB/s.

Dále bylo objeveno, že v Huawei P10 můžeme nalézt operační paměť typu LPDDR3 nebo LPDDR4. Druhý jmenovaný typ je modernější a vyznačuje se především vyšší rychlostí, i když konkrétní rozdíly naměřené pomocí benchmarku v tomto případě nemáme k dispozici. V myslích mnoha čtenářů jistě vyvstala otázka, jak od sebe rozlišit jednotlivé varianty Huawei P10? Odpověď bohužel není příliš potěšující, neboť prozatím nebyl nalezen klíč, který by umožnil odhadnout, jakými konkrétními komponenty bude daný telefon vybaven. Není ovšem vyloučeno, že se specifikace může lišit například podle regionu.
Nákup Huawei P10 je svým způsobem sázkou do loterie


Zákazník tak informace o svém smartphonu zjistí až po jeho nákupu, a to ještě pomocí benchmarkové aplikace. Huawei už se k problému vyjádřil tak, že komponenty volí podle jejich aktuální dostupnosti. Podle společnosti se navíc ve světě elektroniky nejedná o žádný nový postup. Mnozí výrobci opravdu používají v jednom modelu rozdílné komponenty, ale většinou se o tom nikdy nedozvíme, neboť se jedná o nepostřehnutelný detail. V opačném případě výrobce o této skutečnosti předem informuje. Samsung například nabízí svou vlajkovou loď Galaxy S8 s procesory Exynos 8895 i Snapdragon 835, ale v tomto případě se dostupnost liší podle regionů, takže zákazník ještě před nákupem ví, kterou variantu dostane. Navíc podle benchmarků je výkon obou procesorů velmi podobný.

Nejedná se tedy v případě Huawei P10 jen o nafouknutou bublinu? Výrobce navíc vlastně ani zákazníky neklame, neboť nikde neuvádí, jakým typem paměti či úložiště by měl být smartphone vybaven, všude se dozvíme jen o velikosti v GB. Otázkou také zůstává, zda je rozdíl v praxi opravdu rozpoznatelný, nebo zda jej zjistíme jen v benchmarcích. V každém případě jde ze strany Huawei o nepříliš poctivý krok směrem k zákazníkům. Zrovna u high-endového modelu by majitel očekával, že dostane ty nejlepší komponenty, nikoliv ty, které na něj zbydou.

Zdroj: Androidauthority.com
reklama
Nejnovější články
Apple tvrdí, že na drahých opravách prodělává Apple tvrdí, že na drahých opravách prodělává
Opravy produktů od společnosti Apple jsou velmi složité, mnohdy i nemožné. A ty, které jsou proveditelné, jsou zpravidla také pořádně drahé. Přesto společnost tvrdí, že na nich neustále prodělává.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Toyota přichází s RAV4 Plug-in Hybrid, má více než 300 koní Toyota přichází s RAV4 Plug-in Hybrid, má více než 300 koní
Zatímco hybridní pohon mají Toyoty už přes 20 let, nabíjení z elektrické sítě u nich až tak běžné nebylo. Velmi oblíbené SUV RAV4 ale nyní dostane verzi Plug-in Hybrid, které na elektřinu ujede až 60 km.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tesla ukázala extravagantní elektrický pickup Cybertruck Tesla ukázala extravagantní elektrický pickup Cybertruck
Před pár hodinami představila automobilka Tesla svůj dlouho připravovaný pickup Cybertruck. Tato elektrická bestie přináší hranatý design jak ze sci-fi filmu, velmi slušný dojezd a akceleraci na 60 mph za méně než 3 sekundy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
VW ukázal elektrický ID Space Vizzion VW ukázal elektrický ID Space Vizzion
Automobilka Volkswagen chystá další nové elektrické modely. Jedním z nich bude vůz na pomezí střední a vyšší střední třídy ID 5, jakýsi elektrický Passat. Předobrazem je koncept ID Space Vizzion, který je kombíkem tomuto modelu.
21.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Audi e-tron Sportback: nové plně elektrické SUV kupé Audi e-tron Sportback: nové plně elektrické SUV kupé
Rok po uvedení elektrického SUV e-tron přichází Audi s jeho sportovněji tvarovanou variantou e-tron Sportback. Toto 5dvéřové kupé může nabídnout výkon až 300 kW, má i solidní dojezd hodně přes 400 km.
20.11.2019, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů