Dále bylo objeveno, že v Huawei P10 můžeme nalézt operační paměť typu LPDDR3 nebo LPDDR4. Druhý jmenovaný typ je modernější a vyznačuje se především vyšší rychlostí, i když konkrétní rozdíly naměřené pomocí benchmarku v tomto případě nemáme k dispozici. V myslích mnoha čtenářů jistě vyvstala otázka, jak od sebe rozlišit jednotlivé varianty Huawei P10? Odpověď bohužel není příliš potěšující, neboť prozatím nebyl nalezen klíč, který by umožnil odhadnout, jakými konkrétními komponenty bude daný telefon vybaven. Není ovšem vyloučeno, že se specifikace může lišit například podle regionu.

Nákup Huawei P10 je svým způsobem sázkou do loterie
Zákazník tak informace o svém smartphonu zjistí až po jeho nákupu, a to ještě pomocí benchmarkové aplikace. Huawei už se k problému vyjádřil tak, že komponenty volí podle jejich aktuální dostupnosti. Podle společnosti se navíc ve světě elektroniky nejedná o žádný nový postup. Mnozí výrobci opravdu používají v jednom modelu rozdílné komponenty, ale většinou se o tom nikdy nedozvíme, neboť se jedná o nepostřehnutelný detail. V opačném případě výrobce o této skutečnosti předem informuje. Samsung například nabízí svou vlajkovou loď Galaxy S8 s procesory Exynos 8895 i Snapdragon 835, ale v tomto případě se dostupnost liší podle regionů, takže zákazník ještě před nákupem ví, kterou variantu dostane. Navíc podle benchmarků je výkon obou procesorů velmi podobný.
Nejedná se tedy v případě Huawei P10 jen o nafouknutou bublinu? Výrobce navíc vlastně ani zákazníky neklame, neboť nikde neuvádí, jakým typem paměti či úložiště by měl být smartphone vybaven, všude se dozvíme jen o velikosti v GB. Otázkou také zůstává, zda je rozdíl v praxi opravdu rozpoznatelný, nebo zda jej zjistíme jen v benchmarcích. V každém případě jde ze strany Huawei o nepříliš poctivý krok směrem k zákazníkům. Zrovna u high-endového modelu by majitel očekával, že dostane ty nejlepší komponenty, nikoliv ty, které na něj zbydou.
Zdroj: Androidauthority.com