Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

V Číně vzniká další značka smartphonů, má za sebou zkušeného vlastníka

23.6.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Fakt, že na čínském trhu vznikla další značka zabývající se chytrými telefony, není ještě nic neobvyklého. Jenže za novou značkou Imoo stojí stejný vlastník jako za společnostmi Oppo, OnePlus nebo Vivo.A už se objevují první informace o novém produktu.
O společnosti BBK Electronics jste s největší pravděpodobností ještě neslyšeli, ale přesto jde o velmi významného hráče na čínském trhu. Zpočátku se zabývala napodobeninami herních konzolí Nintendo, jenže potom investovala velké peníze do mobilních telefonů. V současné době má pod palcem firmy Oppo, OnePlus či Vivo, tedy jedny z nejúspěšnějších čínských značek ve světě mobilních telefonů.

Nyní má v BBK Electronics v plánu přijít s další mobilní značkou, která nese název Imoo. Její logo a malá ukázka prvního produktu už se objevila na sociální síti Weibo. Jméno prvního smartphonu zatím zveřejněno nebylo, ale už nyní víme, že bude určen pro vzdělávání. Využít by jej tedy mohli především studenti, pro které je údajně připravena řada neobvyklých funkcí, mezi nimi i dedikované nahrávací tlačítko na boku přístroje usnadňující například záznam přednášek.
Imoo už čínské zákazníky láká na svůj první model


Obrázek také naznačuje, že smartphone se pochlubí tenkou kovovou unibody konstrukcí. K dispozici by mělo být více barevných variant, mimo jiné v poslední době velmi populární zlatá. Zatím nebyl prozrazen ani použitý operační systém, ale s největší pravděpodobností půjde o Google Android. To je zatím vše, co o prvním telefonu značky Imoo víme, na informace o výbavě či ceně si budeme muset ještě chvíli počkat.

Už nyní je jasné, že novinka bude cílit na čínský trh, ale není vyloučeno, že se podívá i do Evropy, právě Oppo a OnePlus mají s prodejem na západních trzích značné zkušenosti. V každém případě by neměla chybět možnost telefon zakoupit mimo Čínu i neoficiálně skrze různé přeprodejce.

Zdroj: Androidheadlines.com
reklama