www.svetmobilne.cz
>
>
>

V Číně se prodalo o polovinu méně smartphonů, na vině je koronavirus

V Číně se prodalo o polovinu méně smartphonů, na vině je koronavirus
, , aktualita
V únoru se mělo na čínském trhu prodal o půl milionu méně iPhonů než o rok dříve. Výrazný pokles ovšem zažily také domácí značky. Hlavní příčinou je samozřejmě epidemie nového koronaviru, kvůli které obyvatelé obecně méně nakupují elektroniku.
K oblíbeným
reklama
Z epidemie onemocnění COVID-19 přidělala velké vrásky na čele také výrobcům smartphonů. Nejen, že se objevily problémy při výrobě, neboť některé továrny musely omezit výrobu nebo na krátký čas zcela zavřít, poklesl také zájem zákazníků o nákup nových modelů. Nejvýrazněji se to samozřejmě projevilo v Číně, tedy v nejvíce zasažené zemi světa.
 
 

Ztráta pro Apple i domácí značky

 
Wuchanský koronavirus se objevil v době přes čínským Novým rokem, který v zemi každoročně zároveň jedním z hlavních nákupních svátků. Kvůli karanténě ovšem žádná nákupní horečka nevypukla, neboť většina lidí raději uposlechla výzvy vlády a zůstala doma. Nutno dodat, že prodej smartphonů v Číně z velké části stále probíhá osobně v obchodech, nikoliv online jako jsme zvyklí v západním světě. V únoru přitom byly na několik týdnů uzavřeny obchody Apple Store z důvodu obav z šíření nákazy.
 
 
Plný Apple Store jako po představení nových iPhonů v září 2018 teď Apple rozhodně netrápí
 
Data od Čínské akademie informačních a komunikačních technologií (CAICT) ukázala, že se v Číně během února prodalo 6,34 milionů mobilních telefonů, o rok dříve to přitom bylo 14 milionů – to znamená meziroční pokles o 54,7 %. Jedná se o vůbec nejmenší počet prodaných telefonů od roku 2012. iPhonů se v únoru 2020 konkrétně prodalo 494 tisíc, před rokem ovšem 1,27 milionu. Lednové prodeje ovšem virus ještě tak výrazně nenarušil, neboť se prodalo na 2 miliony telefonů s logem nakousnutého jablka. Slavit ovšem nemohou ani výrobci smartphonů s Androidem, mezi nimi také Xiaomi a Huawei. Prodej jejich zařízení totiž klesl z 12,72 milionů v únoru 2020 na 5,85 milionu o rok později.
 
Apple už minulý měsíc varoval akcionáře, že očekává horší období. Jeho akcie na americké burze poklesly o 6 %. Výrobci ovšem věří, že březen by mohl přinést zlepšení na čínském trhu. Otázkou ovšem zůstává, nakolik prodeje ovlivní šíření koronaviru v dalších zemích světa.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung uvedl odolný tablet Galaxy Tab Active 3 Samsung uvedl odolný tablet Galaxy Tab Active 3
Samsung je jednou z mála společností, která nadále aktivně vyvíjí tablety. Novinkou v jejím výrobním programu je nyní Galaxy Tab Active 3. Jak už napovídá název, jde o vysoce odolnou variantu tabletu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes ukázal funkční prototyp eko elektromobilu Vision AVTR s AI Mercedes ukázal funkční prototyp eko elektromobilu Vision AVTR s AI
Mercedes-Benz vyvinul velmi zajímavý elektromobil Vision AVTR na motivy filmu Avatar. Nyní představil i jeho funkční prototyp. Uvidíte způsob jeho ovládání, schopnost krabího pohybu i další detaily.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Exynos 2100 by s 5nm technologií měl běžet na 2,91 GHz Samsung Exynos 2100 by s 5nm technologií měl běžet na 2,91 GHz
Samsung chystá nové procesory Exynos a nyní se začíná místo modelu 1000 mluvit o verzi 2100. Ta by měla mít 8 jader a to nejrychlejší má běžet až na frekvenci 2,91 GHz. I proto by neměl stačit na Snapdragon 875.
28.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení
Nový mobilní operační systém Apple iOS 14 zažil opravdu rychlý start. Za necelý týden se dostal na více než 25 % zařízení. Novinkou jsou např. widgety, které lze umístit mezi ikonky aplikací.
22.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps
Společnost Sony nadále vyvíjí smartphony a své štěstí chce zkusit s novým modelem Xperia 5 II. Ten je zajímavý především tím, že jako první zvládá natáčení 4K videa při 120 fps. Máme zde i 120Hz displej.
20.9.2020, aktualita, Milan Šurkala