www.svetmobilne.cz
>
>
>

V Číně se prodalo o polovinu méně smartphonů, na vině je koronavirus

V Číně se prodalo o polovinu méně smartphonů, na vině je koronavirus
, , aktualita
V únoru se mělo na čínském trhu prodal o půl milionu méně iPhonů než o rok dříve. Výrazný pokles ovšem zažily také domácí značky. Hlavní příčinou je samozřejmě epidemie nového koronaviru, kvůli které obyvatelé obecně méně nakupují elektroniku.
K oblíbeným
reklama
Z epidemie onemocnění COVID-19 přidělala velké vrásky na čele také výrobcům smartphonů. Nejen, že se objevily problémy při výrobě, neboť některé továrny musely omezit výrobu nebo na krátký čas zcela zavřít, poklesl také zájem zákazníků o nákup nových modelů. Nejvýrazněji se to samozřejmě projevilo v Číně, tedy v nejvíce zasažené zemi světa.
 
 

Ztráta pro Apple i domácí značky

 
Wuchanský koronavirus se objevil v době přes čínským Novým rokem, který v zemi každoročně zároveň jedním z hlavních nákupních svátků. Kvůli karanténě ovšem žádná nákupní horečka nevypukla, neboť většina lidí raději uposlechla výzvy vlády a zůstala doma. Nutno dodat, že prodej smartphonů v Číně z velké části stále probíhá osobně v obchodech, nikoliv online jako jsme zvyklí v západním světě. V únoru přitom byly na několik týdnů uzavřeny obchody Apple Store z důvodu obav z šíření nákazy.
 
 
Plný Apple Store jako po představení nových iPhonů v září 2018 teď Apple rozhodně netrápí
 
Data od Čínské akademie informačních a komunikačních technologií (CAICT) ukázala, že se v Číně během února prodalo 6,34 milionů mobilních telefonů, o rok dříve to přitom bylo 14 milionů – to znamená meziroční pokles o 54,7 %. Jedná se o vůbec nejmenší počet prodaných telefonů od roku 2012. iPhonů se v únoru 2020 konkrétně prodalo 494 tisíc, před rokem ovšem 1,27 milionu. Lednové prodeje ovšem virus ještě tak výrazně nenarušil, neboť se prodalo na 2 miliony telefonů s logem nakousnutého jablka. Slavit ovšem nemohou ani výrobci smartphonů s Androidem, mezi nimi také Xiaomi a Huawei. Prodej jejich zařízení totiž klesl z 12,72 milionů v únoru 2020 na 5,85 milionu o rok později.
 
Apple už minulý měsíc varoval akcionáře, že očekává horší období. Jeho akcie na americké burze poklesly o 6 %. Výrobci ovšem věří, že březen by mohl přinést zlepšení na čínském trhu. Otázkou ovšem zůstává, nakolik prodeje ovlivní šíření koronaviru v dalších zemích světa.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Pokémon Go dosahuje rekordních zisků i přesto, že hráči sedí doma Pokémon Go dosahuje rekordních zisků i přesto, že hráči sedí doma
Pokémon Go rozhodně nezmizel v propadlišti dějin. Po rekordním roce 2019 hru patrně nezastaví ani pandemie koronaviru, během kterého výdělky vývojářů naopak rostou. Hráči ovšem čím dál častěji porušují vládní nařízení.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi Mi 10 Lite: první cenově dostupný 5G smartphone Xiaomi Mi 10 Lite: první cenově dostupný 5G smartphone
Chcete být mezi prvními majiteli 5G smartphonů, ale nechcete za něj utrácet astronomické sumy? Xiaomi představilo novinku Mi 10 Lite 5G, která vám udělá radost. Přinášíme vám její evropskou cenou i srovnání s modely Mi 10 a Mi 10 Pro.
28.3.2020, aktualita, Jáchym Šlik
VPN v novém iOS 13.3.1 a 13.4 trpí na bezpečnostní bug VPN v novém iOS 13.3.1 a 13.4 trpí na bezpečnostní bug
Společnosti Apple se v posledních verzích mobilního operačního systému iOS povedlo vyrobit nepříjemnou chybu. VPN připojení totiž může vykazovat bezpečnostní bug, který nemusí chránit všechna datová spojení.
28.3.2020, aktualita, Milan Šurkala
Externí chladič od Xiaomi zchladí smartphone až na -14 °C Externí chladič od Xiaomi zchladí smartphone až na -14 °C
Přehřívá se vám smartphone během hraní her? Řešením by mohl být externí chladič Xiaomi Black Shark FunCooler Pro, který je kompatibilní i s modely jiných značek. Toto příslušenství zvládne podle videa bleskurychle dosáhnout teploty hluboko pod bodem mrazu.
27.3.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Ford a GM mluví o elektromobilitě: plány ale ukazují, že to nemyslí moc vážně Ford a GM mluví o elektromobilitě: plány ale ukazují, že to nemyslí moc vážně
Mnohé americké automobilky velmi často mluví o tom, jakou vidí elektrickou budoucnost. Podrobnější plány společností Ford a GM nicméně ukazují, že to s těmi elektromobily asi nevidí až tak moc vážně.
27.3.2020, aktualita, Milan Šurkala