reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Google News  |   Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

V Asii Lenovo, na Západě Motorola? Jeden smartphone by mohl mít dvě značky

, , aktualita
Nejnovější smartphone Lenovo Vibe C2 ukazuje, že čínský výrobce bude možná značku Moto používat velmi vypočítavým způsobem. Na domácím trhu dostane telefon logo Lenovo, v Evropě či USA se stejný model bude prodávat jako Motorola.
Na internet se dostaly informace o dosud nepředstaveném smartphonu nižší třídy Lenovo Vibe C2. Zahraniční weby ovšem přišly na zarážející skutečnost – telefon od Lenova nese modelové označení XT1021, které je docela podobné číslům používaným Motorolou u řady Moto E (XT1527, XT1511, XT1505 a XT1524). Může jít samozřejmě o náhodu, ale také o náznak toho, jak by mohla vypadat budoucnost značky Moto.

Podle nepříliš hezky znějící spekulace by totiž Lenovo mohlo některé smartphony prodávat v Asii pod svou vlastní značkou, ale na západních trzích jim dát logo Moto. Například v USA je Motorola přece jen zvučnější jméno než Lenovo, a proto by si výrobce mohl také dovolit dát zařízení vyšší cenu. Doufejme, že pokud k něčemu takovému opravdu dojde, tak jen u nejlevnějších modelů…

Lenovo Vibe C2 by se tedy klidně na vybraných trzích mohlo prodávat pod názvem Moto E (2016). Výbava by měla zahrnovat 5“ displej o rozlišení 1280 x 720 obrazových bodů (HD), čtyřjádrový procesor MediaTek MT6735P, 1GB RAM a možnost volby mezi 8GB a 16GB vnitřním úložištěm, v obou případech rozšiřitelným pomocí micro SD karty. Kromě Wi-Fi či Bluetooth 4.0 by se telefon měl pochlubit podporou sítí LTE (4G).

K dispozici bude údajně také 8MPx zadní fotoaparát s přisvětlovací diodou a 5MPx přední kamerka nejen na selfie. Telefon bude využívat blíže nespecifikovanou verzi operačního systému Android, energii by měla dodávat baterie o kapacitě 2 750 mAh. Po stránce výbavy tedy půjde o opravdu low-endový model, čemuž bude jistě odpovídat i cena. Zájemci by měli mít na výběr minimálně ze dvou barevných variant, a to černé nebo bílé.

Zdroj: Gsmarena.com
reklama
reklama
reklama