Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

V Asii Lenovo, na Západě Motorola? Jeden smartphone by mohl mít dvě značky

23.6.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Nejnovější smartphone Lenovo Vibe C2 ukazuje, že čínský výrobce bude možná značku Moto používat velmi vypočítavým způsobem. Na domácím trhu dostane telefon logo Lenovo, v Evropě či USA se stejný model bude prodávat jako Motorola.
Na internet se dostaly informace o dosud nepředstaveném smartphonu nižší třídy Lenovo Vibe C2. Zahraniční weby ovšem přišly na zarážející skutečnost – telefon od Lenova nese modelové označení XT1021, které je docela podobné číslům používaným Motorolou u řady Moto E (XT1527, XT1511, XT1505 a XT1524). Může jít samozřejmě o náhodu, ale také o náznak toho, jak by mohla vypadat budoucnost značky Moto.

Podle nepříliš hezky znějící spekulace by totiž Lenovo mohlo některé smartphony prodávat v Asii pod svou vlastní značkou, ale na západních trzích jim dát logo Moto. Například v USA je Motorola přece jen zvučnější jméno než Lenovo, a proto by si výrobce mohl také dovolit dát zařízení vyšší cenu. Doufejme, že pokud k něčemu takovému opravdu dojde, tak jen u nejlevnějších modelů…

Lenovo Vibe C2 by se tedy klidně na vybraných trzích mohlo prodávat pod názvem Moto E (2016). Výbava by měla zahrnovat 5“ displej o rozlišení 1280 x 720 obrazových bodů (HD), čtyřjádrový procesor MediaTek MT6735P, 1GB RAM a možnost volby mezi 8GB a 16GB vnitřním úložištěm, v obou případech rozšiřitelným pomocí micro SD karty. Kromě Wi-Fi či Bluetooth 4.0 by se telefon měl pochlubit podporou sítí LTE (4G).

K dispozici bude údajně také 8MPx zadní fotoaparát s přisvětlovací diodou a 5MPx přední kamerka nejen na selfie. Telefon bude využívat blíže nespecifikovanou verzi operačního systému Android, energii by měla dodávat baterie o kapacitě 2 750 mAh. Po stránce výbavy tedy půjde o opravdu low-endový model, čemuž bude jistě odpovídat i cena. Zájemci by měli mít na výběr minimálně ze dvou barevných variant, a to černé nebo bílé.

Zdroj: Gsmarena.com
reklama