Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Uživatelé OnePlus 3 si stěžují na displej a RAM, výrobce už pracuje na opravě

24.6.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Po počátečním nadšení z vlajkové lodi OnePlus 3 vycházejí na povrch dětské nemoci, kterými přístroj trpí. Nejvíce kritiky míří na nezvyklé barvy AMOLED displeje a podivný způsob, jakým telefon využívá 6GB RAM. Naštěstí už je na cestě oprava.
Když společnost OnePlus minulý týden představila třetí generaci svého „zabijáka vlajkových lodí“, vysloužila si od laické i odborné veřejnosti uznání. Čínský výrobce opět dokázal nabídnout špičkový smartphone za velmi sympatickou cenu. Zjednodušil se i systém nákupu, konečně není potřeba čekat na pozvánku, telefon si může z oficiálních webových stránek koupit kdokoliv. Když ovšem novinka dorazila k prvním zákazníkům a recenzentům, začaly na povrch vyplouvat i neduhy, kterými OnePlus 3 trpí.

Kritické hlasy směřují v první řadě na 5,5“ Full HD displej, který výrobce označuje jako Optic AMOLED. Jedná se o poslední generaci Super AMOLED panelu od Samsungu, který si OnePlus samo překalibrovalo. Jenže výsledek se nejspíš příliš nepovedl, uživatelé si stěžují na nepřirozené barvy a celkově namodralý nádech. Zlí jazykové dokonce tvrdí, že čínská společnost používá levné díly, aby uspořila náklady. Problém s displejem by měla vyřešit připravovaná softwarová aktualizace, která přinese režim sRGB zajišťující přirozenější barvy.
Vlevo už displej po softwarové úpravě, díky které má přirozenější barvy


Ještě překvapivější je možná problém s operační pamětí. OnePlus 3 totiž disponuje velkou 6GB RAM, což je více než u naprosté většiny ostatních smartphonů. I přesto se často stávalo, že systém ukončoval aplikace na pozadí, i když to vůbec nebylo nutné. Chystaný update by měl řešit právě i využívání operační paměti. Podrobnosti zatím nemáme k dispozici, ale můžeme spekulovat, že po aktualizaci by systém při ukončování procesů na pozadí neměl být tak agresivní. OnePlus neupřesnilo, kdy plánuje chyby opravit, ale nejspíš by se tak mohlo stát nejpozději do několika týdnů.

Na závěr připomeňme, že OnePlus 3 se kromě už zmíněného 5,5“ AMOLED displeje s rozlišením 1920 x 1080 pixelů (Full HD) a 6GB RAM může pochlubit procesorem Qualcomm Snapdragon 820, 64GB interním úložištěm nebo 16MPx zadním fotoaparátem. To vše, zabalené v celohliníkové unibody konstrukci, prodává výrobce za cenu 10 990 Kč.

Zdroj: Forums.oneplus.net
reklama