www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Uživatelé nepoznají své telefony, ukázal průzkum

Uživatelé nepoznají své telefony, ukázal průzkum
, , aktualita
Na serveru Decluttr se objevila zajímavá studie, ze které vyplynulo, že uživatelé neznají své telefony. Jednak je mnohdy neumí identifikovat podle designu, jednak ani neznají jejich schopnosti a funkce.
K oblíbeným
reklama
V USA byl proveden zajímavý výzkum, který měl ukázat, jak moc uživatelé znají své vlastní telefony. Mnozí totiž často upgradují a mění za nový, ví však, čeho je vlastně schopen ten stávající? 31 % dotazovaných uvedlo, že telefon mění z ůvodu nefunkčnosti starého, dalších 26 % pak chce rychlejší přístroj. Celých 43 % pak potvrdilo, že za poslední upgrade zaplatilo více než $500, což není malá částka.
 
Apple iPhone
 
Zajímavostí bylo např. rozpoznání obrázku modelu vlastního telefonu mezi jinými téže značky. Nejhorší byli majitelé Apple iPhone XR, kteří tento model identifikovali správně jen ve 44 % případů. Stejné procento dosáhli i majitelé iPhone 7 a pod polovinou byl i iPhone 8 se 45,9 %. IPhone X se už dostal na 51 %, majitelé iPhone XS pak byli schopni identifikovat telefon v 57 % případů. Zde se ale malým číslům ani nedivím, jednotlivé modely se obvykle moc od sebe neliší a někdy je to jen velikostí, což se těžko poznává. Majitelé Samsungů na tom byli o něco lépe, Galaxy S7 rozpoznali v 57,64 % případů, Galaxy S8 v 58,43 % a Galaxy S9+ pak v 71,32 % případů.
 
O mnoho zajímavější byly výsledky ohledně funkcí telefonů. Jen 40 % majitelů telefonů Samsung Galaxy S7 a novějších vědělo, že nabízí bezdrátové nabíjení. Lehce nad polovinu majitelů iPhonů X a XS (XS Max) vědělo, že mají vodotěsný telefon a skoro nikdo nevěděl, že iPhony mají NFC (pouhých 14 %).
 
Ještě více pozoruhodné výsledky byly ohledně 5G připojení. To nemají ani iPhony ani Samsung Galaxy S9 a starší, které byly v průzkumu. Přesto třetina dotázaných tvrdila, že mají podporu 5G a celých 62 % z nich dokonce tvrdilo, že si poslední dobou díky 5G všimlo zvýšení rychlosti internetu. V tomto případě si přítomnost 5G sítě namlouvali více uživatelé Samsungu, a to u všech 4 amerických operátorů (24-47 % u Applu, 30-51 % u Samsungu).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps
Společnost Sony nadále vyvíjí smartphony a své štěstí chce zkusit s novým modelem Xperia 5 II. Ten je zajímavý především tím, že jako první zvládá natáčení 4K videa při 120 fps. Máme zde i 120Hz displej.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem
Automobilka Mercedes-Benz to zkouší nejen s akumulátorovými elektromobily, ale zkouší i ty vodíkové. Nyní představuje koncept vodíkového trucku GenH2, který bude vodík ukládat netradičně v kapalné formě.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+ Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+
Apple představil už 6. generaci svých chytrých hodinek Apple Watch. Nová varianta přináší především systém pro měření kyslíku v krvi a do některých zemí přijde i nové předplatné, služba Fitness+.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine
Další novinkou z dílen společnosti Apple je tablet iPad 8. generace. Ten dostává výkonnější hardware v podobě procesoru A12 Bionic. Ten obsahuje i Neural Engine. Zůstává 10,2" displej Retina a podpora pera Pencil 1. generace.
17.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Apple představil levnější chytré hodinky Watch SE Apple představil levnější chytré hodinky Watch SE
Další novinkou společnosti Apple jsou chytré hodinky Apple Watch SE. Stejně jako iPhone SE, i tento model má být poměrně výkonným, ale přesto levnějším hardwarem než plnohodnotné verze. Dostává např. výkonný dvoujádrový procesor S5.
16.9.2020, aktualita, Milan Šurkala