www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Uživatelé nepoznají své telefony, ukázal průzkum

Uživatelé nepoznají své telefony, ukázal průzkum
, , aktualita
Na serveru Decluttr se objevila zajímavá studie, ze které vyplynulo, že uživatelé neznají své telefony. Jednak je mnohdy neumí identifikovat podle designu, jednak ani neznají jejich schopnosti a funkce.
K oblíbeným
reklama
V USA byl proveden zajímavý výzkum, který měl ukázat, jak moc uživatelé znají své vlastní telefony. Mnozí totiž často upgradují a mění za nový, ví však, čeho je vlastně schopen ten stávající? 31 % dotazovaných uvedlo, že telefon mění z ůvodu nefunkčnosti starého, dalších 26 % pak chce rychlejší přístroj. Celých 43 % pak potvrdilo, že za poslední upgrade zaplatilo více než $500, což není malá částka.
 
Apple iPhone
 
Zajímavostí bylo např. rozpoznání obrázku modelu vlastního telefonu mezi jinými téže značky. Nejhorší byli majitelé Apple iPhone XR, kteří tento model identifikovali správně jen ve 44 % případů. Stejné procento dosáhli i majitelé iPhone 7 a pod polovinou byl i iPhone 8 se 45,9 %. IPhone X se už dostal na 51 %, majitelé iPhone XS pak byli schopni identifikovat telefon v 57 % případů. Zde se ale malým číslům ani nedivím, jednotlivé modely se obvykle moc od sebe neliší a někdy je to jen velikostí, což se těžko poznává. Majitelé Samsungů na tom byli o něco lépe, Galaxy S7 rozpoznali v 57,64 % případů, Galaxy S8 v 58,43 % a Galaxy S9+ pak v 71,32 % případů.
 
O mnoho zajímavější byly výsledky ohledně funkcí telefonů. Jen 40 % majitelů telefonů Samsung Galaxy S7 a novějších vědělo, že nabízí bezdrátové nabíjení. Lehce nad polovinu majitelů iPhonů X a XS (XS Max) vědělo, že mají vodotěsný telefon a skoro nikdo nevěděl, že iPhony mají NFC (pouhých 14 %).
 
Ještě více pozoruhodné výsledky byly ohledně 5G připojení. To nemají ani iPhony ani Samsung Galaxy S9 a starší, které byly v průzkumu. Přesto třetina dotázaných tvrdila, že mají podporu 5G a celých 62 % z nich dokonce tvrdilo, že si poslední dobou díky 5G všimlo zvýšení rychlosti internetu. V tomto případě si přítomnost 5G sítě namlouvali více uživatelé Samsungu, a to u všech 4 amerických operátorů (24-47 % u Applu, 30-51 % u Samsungu).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla Model S prý překonala Taycan na Nürburgringu o 20 sekund Tesla Model S prý překonala Taycan na Nürburgringu o 20 sekund
Elon Musk vyhlásil válku elektromobilu Porsche Taycan a rozhodl se ho překonat v času, za který dokáže jeho Model S zajet Severní smyčku Nürburgringu. Prý se to povedlo, a to dokonce o téměř 20 sekund. Což je k nevíře.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Vivo NEX 3 5G přichází s displejem pokrývajícím 99,6 % přídě Vivo NEX 3 5G přichází s displejem pokrývajícím 99,6 % přídě

Nový high-endový telefon Vivo NEX 3 představuje zajímavý Waterfall FullView Display, který pokrývá neuvěřitelných 99,6 % plochy přední strany. Také bude nabízen ve verzi s podporou 5G mobilních sítí. 

17.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft Surface Laptop 3 asi vymění Intel za AMD Ryzen Microsoft Surface Laptop 3 asi vymění Intel za AMD Ryzen

Velkým vítězstvím pro AMD by mohl být další velký hráč, který by používal jeho procesory. Podle uniklých zpráv to vypadá, že by se nové mobilní Ryzeny měly objevit v noteboocích Microsoft Surface Laptop 3.

17.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Electrify America spustila první 800V rychlonabíječku Electrify America spustila první 800V rychlonabíječku
Zatímco většina elektromobilů používá 400V systémy, pro rychlejší nabíjení je mnohem vhodnější vyšší napětí 800V. To využívá např. Porsche Taycan a pro něj už v USA stojí první 800V nabíječka od Electrify America.
16.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Byton M-Byte, elektrické SUV se 48" displejem Byton M-Byte, elektrické SUV se 48" displejem
Čínská automobilka Byton chce dobýt nejen Evropu se svým novým elektrickým SUV M-Byte. To má být k mání za docela atraktivní cenu a zajímavostí bude např. i obrovský 48" displej místo přístrojové desky.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala