Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Uživatelé nepoznají své telefony, ukázal průzkum

4.7.2019, Milan Šurkala, aktualita
Na serveru Decluttr se objevila zajímavá studie, ze které vyplynulo, že uživatelé neznají své telefony. Jednak je mnohdy neumí identifikovat podle designu, jednak ani neznají jejich schopnosti a funkce.
V USA byl proveden zajímavý výzkum, který měl ukázat, jak moc uživatelé znají své vlastní telefony. Mnozí totiž často upgradují a mění za nový, ví však, čeho je vlastně schopen ten stávající? 31 % dotazovaných uvedlo, že telefon mění z ůvodu nefunkčnosti starého, dalších 26 % pak chce rychlejší přístroj. Celých 43 % pak potvrdilo, že za poslední upgrade zaplatilo více než $500, což není malá částka.
 
Apple iPhone
 
Zajímavostí bylo např. rozpoznání obrázku modelu vlastního telefonu mezi jinými téže značky. Nejhorší byli majitelé Apple iPhone XR, kteří tento model identifikovali správně jen ve 44 % případů. Stejné procento dosáhli i majitelé iPhone 7 a pod polovinou byl i iPhone 8 se 45,9 %. IPhone X se už dostal na 51 %, majitelé iPhone XS pak byli schopni identifikovat telefon v 57 % případů. Zde se ale malým číslům ani nedivím, jednotlivé modely se obvykle moc od sebe neliší a někdy je to jen velikostí, což se těžko poznává. Majitelé Samsungů na tom byli o něco lépe, Galaxy S7 rozpoznali v 57,64 % případů, Galaxy S8 v 58,43 % a Galaxy S9+ pak v 71,32 % případů.
 
O mnoho zajímavější byly výsledky ohledně funkcí telefonů. Jen 40 % majitelů telefonů Samsung Galaxy S7 a novějších vědělo, že nabízí bezdrátové nabíjení. Lehce nad polovinu majitelů iPhonů X a XS (XS Max) vědělo, že mají vodotěsný telefon a skoro nikdo nevěděl, že iPhony mají NFC (pouhých 14 %).
 
Ještě více pozoruhodné výsledky byly ohledně 5G připojení. To nemají ani iPhony ani Samsung Galaxy S9 a starší, které byly v průzkumu. Přesto třetina dotázaných tvrdila, že mají podporu 5G a celých 62 % z nich dokonce tvrdilo, že si poslední dobou díky 5G všimlo zvýšení rychlosti internetu. V tomto případě si přítomnost 5G sítě namlouvali více uživatelé Samsungu, a to u všech 4 amerických operátorů (24-47 % u Applu, 30-51 % u Samsungu).
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama