www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Uživatelé nepoznají své telefony, ukázal průzkum

Uživatelé nepoznají své telefony, ukázal průzkum
, , aktualita
Na serveru Decluttr se objevila zajímavá studie, ze které vyplynulo, že uživatelé neznají své telefony. Jednak je mnohdy neumí identifikovat podle designu, jednak ani neznají jejich schopnosti a funkce.
K oblíbeným
reklama
V USA byl proveden zajímavý výzkum, který měl ukázat, jak moc uživatelé znají své vlastní telefony. Mnozí totiž často upgradují a mění za nový, ví však, čeho je vlastně schopen ten stávající? 31 % dotazovaných uvedlo, že telefon mění z ůvodu nefunkčnosti starého, dalších 26 % pak chce rychlejší přístroj. Celých 43 % pak potvrdilo, že za poslední upgrade zaplatilo více než $500, což není malá částka.
 
Apple iPhone
 
Zajímavostí bylo např. rozpoznání obrázku modelu vlastního telefonu mezi jinými téže značky. Nejhorší byli majitelé Apple iPhone XR, kteří tento model identifikovali správně jen ve 44 % případů. Stejné procento dosáhli i majitelé iPhone 7 a pod polovinou byl i iPhone 8 se 45,9 %. IPhone X se už dostal na 51 %, majitelé iPhone XS pak byli schopni identifikovat telefon v 57 % případů. Zde se ale malým číslům ani nedivím, jednotlivé modely se obvykle moc od sebe neliší a někdy je to jen velikostí, což se těžko poznává. Majitelé Samsungů na tom byli o něco lépe, Galaxy S7 rozpoznali v 57,64 % případů, Galaxy S8 v 58,43 % a Galaxy S9+ pak v 71,32 % případů.
 
O mnoho zajímavější byly výsledky ohledně funkcí telefonů. Jen 40 % majitelů telefonů Samsung Galaxy S7 a novějších vědělo, že nabízí bezdrátové nabíjení. Lehce nad polovinu majitelů iPhonů X a XS (XS Max) vědělo, že mají vodotěsný telefon a skoro nikdo nevěděl, že iPhony mají NFC (pouhých 14 %).
 
Ještě více pozoruhodné výsledky byly ohledně 5G připojení. To nemají ani iPhony ani Samsung Galaxy S9 a starší, které byly v průzkumu. Přesto třetina dotázaných tvrdila, že mají podporu 5G a celých 62 % z nich dokonce tvrdilo, že si poslední dobou díky 5G všimlo zvýšení rychlosti internetu. V tomto případě si přítomnost 5G sítě namlouvali více uživatelé Samsungu, a to u všech 4 amerických operátorů (24-47 % u Applu, 30-51 % u Samsungu).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vylepšené MacBooky Air jsou i horší, mají pomalejší SSD Vylepšené MacBooky Air jsou i horší, mají pomalejší SSD
Apple před pár dny inovoval nabídku svých notebooků MacBook Air. Zjistilo se však, že nové verze mají i jednu nepříjemnou vlastnost. Jejich SSD disky jsou ve čtení znatelně pomalejší než v minulosti.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Chystá se Sony Xperia 1R, údajně dostane 5K displej Chystá se Sony Xperia 1R, údajně dostane 5K displej
I když se společnosti Sony na trhu smartphonů poslední roky vůbec nedaří, stále se snaží přicházet s novinkami. Jednou z nich by mohla být připravovaná Xperia 1R s extrémním 5K rozlišením displeje.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Qualcomm dostal pokutu 242 mil. EUR za dumpingové ceny Qualcomm dostal pokutu 242 mil. EUR za dumpingové ceny
Společnost Qualcomm si vysloužila další nemalou pokutu. Evropská komise na ní uvalila vysokou pokutu ve výši 242 milionů EUR za umělé podsazování cen za účelem eliminace konkurenčních výrobců 3G modemů pro smartphony.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy Watch Active 2 získají EKG, ale ne hned Samsung Galaxy Watch Active 2 získají EKG, ale ne hned
Internetem už kolují zprávy o připravované nové generaci chytrých hodinek Samsung Galaxy Watch Active 2. Ty by měly dostat systém měření EKG jako Apple Watch 4. Bohužel si ale na tuto funkci ještě počkáme.
20.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
Revoluce: Corvette C8 Stingray dostala motor doprostřed Revoluce: Corvette C8 Stingray dostala motor doprostřed
Chevrolet Corvette se po 66 letech výroby dočkal velké změny. Nový model C8 Stingray modelového ročníku 2020 totiž vyjede s motorem uprostřed. A půjde o pořádně velký atmosférický osmiválec.
19.7.2019, aktualita, Milan Šurkala