www.svetmobilne.cz
>
>

Úsporná jízda s elektrickým Fiatem 500 bude vydělávat kryptoměnu KiriCoin

Úsporná jízda s elektrickým Fiatem 500 bude vydělávat kryptoměnu KiriCoin
, , aktualita
Kryptoměny už pronikají i do automobilového průmyslu. Automobilka Fiat chce tímto způsobem odměňovat řidiče svých elektrických aut Fiat 500. Ti mohou za úspornou jízdu dostat kryptoměnu KiriCoin.
K oblíbeným
reklama
Automobilka Fiat (resp. Stellantis, který vlastní Fiat a další firmy koncernu) chce zvýraznit ekologické zaměření svých elektrických miniaut Fiat 500, a tak se spojila se startupem Kiri Technologies, který má vytvořil ekologickou kryptoměnu KiriCoin. Ta je získávána za snižování produkce CO2 (ostatně název vychází ze jména stromu, který pohlcuje nejvíce CO2) a v případě Fiatu vše tkví v tom, že uživatelé jezdící úsporně budou odměňováni touto kryptoměnou. Za kilometr jízdy mohou získat až jednu minci, která má hodnotu kolem dvou eurocentů. Reálně se tak dá očekávat zhruba 150 EUR za ujetých 10 tisíc km.
 
Fita 500 KiriCoin
 
Poněvadž nové vozy Fiat mají trvalé připojení na internet, data o jízdě se automaticky posílají na cloud a mince připočítávají do peněženky. Za KiriCoin pak lze nakupovat na speciálním tržišti Kiri MarketPlace (KiriMarket). Prozatím tam je jen pár dárkových karet, nicméně u některých z nich vychází kurz mnohem výhodněji, a to až 10 eurocentů za KC. Nejlepší řidiči pak dostanou i bonusy pro produkty společností Amazon, Apple, Spotify, Netflix nebo jiných.
 
 
Všechnu ekologii nabourává ale fakt, že společnost propaguje systém "čím více budete jezdit, tím více dostanete". Zde bych ale neřekl, že čím více budete jezdit elektromobilem, tím šetrnější budete k přírodě. Ve srovnání s vozem se spalovacím motorem ano (obzvlášť pokud to počítáme poté, co už ten EV byl i se svým neekologickým akumulátorem vyroben), ale nejčistější kilometr je neujetý kilometr. A to platí i pro elektromobil.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD
Výrobní vada nemusí být vždy jen ke škodě. V případě telefonu Apple iPhone 11 Pro totiž paradoxně výrazně zvýšila cenu telefonu. Ten měl na zadní straně špatně umístěné logo nakousnutého jablka.
14.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko
Přemíra elektroniky a softwaru dokáže potrápit nejednoho majitele takového produktu. Elektromobily Ford Mustang Mach-E se tak mohou stát velkými těžítky kvůli softwarové chybě. Přestože je hlavní akumulátor nabitý, auto "nemá šťávu".
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Apple iOS 14 už běží na 90 % iPhonů Apple iOS 14 už běží na 90 % iPhonů
I když mnozí přičítají Applu plánované zastarávání, je pravdou, že snad žádná konkurence nemá tak dlouhodobou softwarovou podporu jako on. I to se projevuje na tom, že už 90 % iPhonů má novou verzi iOS 14.
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Nabíjecí auta získala v Británii 14% tržní podíl, elektrifikovaná mají 41 % Nabíjecí auta získala v Británii 14% tržní podíl, elektrifikovaná mají 41 %
Prodeje elektrifikovaných vozů rychle rostou a máme zde např. zajímavá data z Velké Británie za březen letošního roku. Elektrifikovaná auta zde mají více než 41% tržní podíl, nabíjecí se pak dostala na téměř 14 %.
7.4.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář