www.svetmobilne.cz
>
>

Úsporná jízda s elektrickým Fiatem 500 bude vydělávat kryptoměnu KiriCoin

Úsporná jízda s elektrickým Fiatem 500 bude vydělávat kryptoměnu KiriCoin
, , aktualita
Kryptoměny už pronikají i do automobilového průmyslu. Automobilka Fiat chce tímto způsobem odměňovat řidiče svých elektrických aut Fiat 500. Ti mohou za úspornou jízdu dostat kryptoměnu KiriCoin.
K oblíbeným
reklama
Automobilka Fiat (resp. Stellantis, který vlastní Fiat a další firmy koncernu) chce zvýraznit ekologické zaměření svých elektrických miniaut Fiat 500, a tak se spojila se startupem Kiri Technologies, který má vytvořil ekologickou kryptoměnu KiriCoin. Ta je získávána za snižování produkce CO2 (ostatně název vychází ze jména stromu, který pohlcuje nejvíce CO2) a v případě Fiatu vše tkví v tom, že uživatelé jezdící úsporně budou odměňováni touto kryptoměnou. Za kilometr jízdy mohou získat až jednu minci, která má hodnotu kolem dvou eurocentů. Reálně se tak dá očekávat zhruba 150 EUR za ujetých 10 tisíc km.
 
Fita 500 KiriCoin
 
Poněvadž nové vozy Fiat mají trvalé připojení na internet, data o jízdě se automaticky posílají na cloud a mince připočítávají do peněženky. Za KiriCoin pak lze nakupovat na speciálním tržišti Kiri MarketPlace (KiriMarket). Prozatím tam je jen pár dárkových karet, nicméně u některých z nich vychází kurz mnohem výhodněji, a to až 10 eurocentů za KC. Nejlepší řidiči pak dostanou i bonusy pro produkty společností Amazon, Apple, Spotify, Netflix nebo jiných.
 
 
Všechnu ekologii nabourává ale fakt, že společnost propaguje systém "čím více budete jezdit, tím více dostanete". Zde bych ale neřekl, že čím více budete jezdit elektromobilem, tím šetrnější budete k přírodě. Ve srovnání s vozem se spalovacím motorem ano (obzvlášť pokud to počítáme poté, co už ten EV byl i se svým neekologickým akumulátorem vyroben), ale nejčistější kilometr je neujetý kilometr. A to platí i pro elektromobil.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Připojením k "vhodně" nazvané síti lze kvůli bugu v iOSu odstavit Wi-Fi Připojením k "vhodně" nazvané síti lze kvůli bugu v iOSu odstavit Wi-Fi
Žádný operační systém není bezchybný a platí to i pro Apple iOS. Bezpečnostní výzkumník Carl Schou přišel na to, že připojením k bezdrátové sítě se specifickým SSID se dá v iPhonu zrušit Wi-Fi konektivita.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nokia uvedla levné telefony 105 4G a 110 4G pro nenáročné Nokia uvedla levné telefony 105 4G a 110 4G pro nenáročné
Pokud nepotřebujete smartphone, může vám posloužit i jednoduchý mobilní telefon. Nokia pro takové zákazníky připravila novinky v podobě modelů 105 4G a 110G. Ten první dokonce nemá ani fotoaparát.
19.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Zens Dual Powerbank nabije bezdrátově 2 zařízení najednou Zens Dual Powerbank nabije bezdrátově 2 zařízení najednou
Bezdrátové nabíjení více zařízení najednou není jednoduché. V případě nabíječky Zens Magnetic Dual Powerbank se to vyřešilo tak, že plochy pro bezdrátové nabíjení jsou na obou stranách powerbanky.
18.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Vodíková Honda Clarity končí, nebyl o ni zájem Vodíková Honda Clarity končí, nebyl o ni zájem
Honda ukončuje prodej dalšího svého vozu na alternativní paliva. Tentokrát je to model Clarity s vodíkovým pohonem. Prodeje byly velmi nízké a firma se chce soustředit především na elektromobily. Paradoxní, že elektrická verze Clarity byla první odepsanou.
17.6.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Porsche 911 GT3 Touring přinese 375 kW a poprvé i převodovku PDK Porsche 911 GT3 Touring přinese 375 kW a poprvé i převodovku PDK
Porsche uvedlo nový model 991 GT3 Touring, která je o trochu civilnější variantou klasické GT3. Přichází tak o obrovské křídlo a dostává i možnost mít 6stupňový manuál. Můžeme se těšit na výkon až 375 kW.
16.6.2021, aktualita, Milan Šurkala