Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Urbanears Plattan 2: barevná sluchátka jsou flexibilnější a mají lepší zvuk

25.12.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Švédská značka Urbanears se stala především ve streetové kultuře výrazným pojmem. Ne ani tolik kvalitou zvuku, ale hlavně designem. Její patrně nejznámější model sluchátek Plattan přichází ve druhé generaci a opět v široké nabídce barevných variant.
Jednoduše navržená sluchátka Plattan, která jsou nabízena v mnoha barevných variantách, si pořídily přes 3 miliony zájemců a začala je napodobovat řada dalších výrobců. První generace byla představena v roce 2009 a od té doby se dočkala na pět desítek různých vylepšení, které většinou zákazníci ani nepostřehli. Žádná z úprav však nebyla natolik velká, aby výrobce označil sluchátka za druhou generaci. To se změnilo tento měsíc, když byl představen a rovnou uveden do prodeje model Plattan 2.

Novinku byste od předchůdce nejspíš nerozeznali, alespoň ne na první pohled. Přesto došlo v konstrukci k výrazným změnám. Urbanears Plattan 2 disponují „3D hlavovým mostem“, který je velmi flexibilní, takže bez problémů vydrží ohýbání do všech směrů a měl by přispět k vyššímu pohodlí. Kromě toho výrobce slibuje o něco kvalitnější zvukový zážitek, především vyšší frekvenční odezvu a jasnější definici tónů. Ke zlepšení poslechu přispívají také náušníky s novým polstrováním, které se vyznačuje dokonalejší izolací.

Jinak si druhá generace modelu Plattan zachovala všechny vlastnosti svého předchůdce. Kromě minimalistického designu je to textilně opletený kabel s integrovaným mikrofonem a ovladačem pro změnu skladby či přijmutí hovoru. Polstrování hlavového mostu nebo jeho nastavitelná velikost jsou samozřejmostí. Funkce ZoundPlug zase umožňuje díky 3,5mm audio výstupu připojení dalších sluchátek, takže lze ve dvou poslouchat stejnou hudbu z jednoho zařízení a přitom nerušit okolí. Vhod jistě přijde také možnost složení sluchátek, takže při přenášení zabírají jen minimum prostoru. Hmotnost nepřesahuje 130 g.

Z technických parametrů je vhodné zmínit použití 40mm měničů s impedancí 32 ohmů, frekvenčním rozsahem 10 Hz až 20 kHz a citlivostí 99 db. Urbanears Plattan 2 lze objednat z oficiálních stránek výrobce za 49 eur, v přepočtu něco málo přes 1 300 Kč. Do své nabídky je pomalu začínají přidávat také čeští prodejci, cena je však zatím vyšší. Sluchátka jsou v tuto chvíli dostupná v sedmi barevných variantách, které se nejspíš budou průběžně doplňovat a obměňovat, jako tomu je u jiných modelů této švédské značky.

Zdroj: Urbanears.com
reklama