www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Update pro Nokia 9 Pureview přináší "live bokeh"

Update pro Nokia 9 Pureview přináší "live bokeh"
, , aktualita
Telefon Nokia 9 PureView je velmi zajímavý svými fotoaparáty, kdy má na zádi hned pět fotomodulů. Aby byl jejich výkon lepší, přináší aktualizaci. Ta např. umožňuje funkci "live bokehu", tedy náhledu rozmazaného pozadí už před vyfocením.
K oblíbeným
reklama
Jednu z nejzvláštnějších kombinací fotoaparátů na zádi telefonu má Nokia 9 PureView. Zde není žádný dvojitý nebo snad dokonce trojitý fotoaparát, 9 PureView má totiž fotoaparátů hned pět. Všechny mají 12MPx snímač, přičemž dva jsou barevné, tři pak monochromatické. Výkony ale dosud nebyly až tak extrémně přesvědčivé, což by se mohlo s novou aktualizací V4.27C o něco zlepšit. Novinka umožňuje výběr bodu zaostření současně s náhledem rozmazaného pozadí i před vyfocením snímku.
 
Nokia 9 PureView
 
Spolu s tím lze volit i míru rozostření pozadí. Také zpracovávání dat je o něco rychlejší, takže se snížila i prodleva mezi jednotlivými snímky. Výrobce ale zapracoval také na jiných funkcích samotného telefonu. Vylepšena byla rychlost práce čtečky otisků prstů, zapracovalo se také na stabilitě telefonu a uživatelské rozhraní také doznalo mírných změn. Současně s tím aktualizace přináší i bezpečnostní update operačního systému Android z letošního července.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu
Samsung představil spoustu novinek a jsou mezi nimi i nové chytré hodinky Galaxy Watch 3. Ty dostávají detekci pádu i rozšířenou sadu zdravotních aplikací. Umí monitorovat množství kyslíku v krvi a další užitečné parametry.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+ Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+
Dalšími novinkami z dílen společnosti Samsung jsou dva nové tablety Galaxy Tab S7 a S7+. Mají design s tenkými rámečky a k dispozici budou s úhlopříčkami 11" a 12,4". Tím chtějí konkurovat iPadům Pro.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G
Dlouho očekávané vlajkové lodě Samsungu, modely Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra, jsou zde. Přináší velké displeje, podporu dotykového pera S Pen, nezapomnělo se ani na podporu 5G sítí a velmi vysoký výkon.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii
Prodeje tabletů dlouhodobě klesají, ale koronavirová pandemie tomu učinila přítrž. Prodeje těchto zařízení totiž meziročně výrazně stouply, neboť jde o užitečné podmínky pro online výuku a pro využití při práci z domu.
4.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon
Google dnes představil nový levnější telefon Pixel 4a. Jde o ořezanou verzi se slabšími specifikacemi, které stojí za jeho příznivější cenou. Máme tu 6 GB RAM, 128GB úložiště a 5,8" displej typu OLED s Full HD+ rozlišením.
3.8.2020, aktualita, Milan Šurkala