www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Update pro Nokia 9 Pureview přináší "live bokeh"

Update pro Nokia 9 Pureview přináší "live bokeh"
, , aktualita
Telefon Nokia 9 PureView je velmi zajímavý svými fotoaparáty, kdy má na zádi hned pět fotomodulů. Aby byl jejich výkon lepší, přináší aktualizaci. Ta např. umožňuje funkci "live bokehu", tedy náhledu rozmazaného pozadí už před vyfocením.
K oblíbeným
reklama
Jednu z nejzvláštnějších kombinací fotoaparátů na zádi telefonu má Nokia 9 PureView. Zde není žádný dvojitý nebo snad dokonce trojitý fotoaparát, 9 PureView má totiž fotoaparátů hned pět. Všechny mají 12MPx snímač, přičemž dva jsou barevné, tři pak monochromatické. Výkony ale dosud nebyly až tak extrémně přesvědčivé, což by se mohlo s novou aktualizací V4.27C o něco zlepšit. Novinka umožňuje výběr bodu zaostření současně s náhledem rozmazaného pozadí i před vyfocením snímku.
 
Nokia 9 PureView
 
Spolu s tím lze volit i míru rozostření pozadí. Také zpracovávání dat je o něco rychlejší, takže se snížila i prodleva mezi jednotlivými snímky. Výrobce ale zapracoval také na jiných funkcích samotného telefonu. Vylepšena byla rychlost práce čtečky otisků prstů, zapracovalo se také na stabilitě telefonu a uživatelské rozhraní také doznalo mírných změn. Současně s tím aktualizace přináší i bezpečnostní update operačního systému Android z letošního července.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Adware "Agent Smith" měnil aplikace, napadl 25 milionů telefonů Adware "Agent Smith" měnil aplikace, napadl 25 milionů telefonů
Světem aplikací pro Android se začal šířit pokročilý adware nazvaný Agent Smith nazvaný podle záporáka z Matrixu. Ten dokázal měnit legitimní aplikace a strkat do nich reklamy, z čehož hackeři pochopitelně profitovali.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Elektrický koncept Bentley EXP 100GT si hraje se světlem Elektrický koncept Bentley EXP 100GT si hraje se světlem
Bentley ukázal koncept svého elektrického superluxusního vozu budoucnosti, modelu EXP 100GT. Má 4 elektromotory, exotické a netradiční materiály, skleněný strop pak vytváří neobvyklou hru světel.
14.7.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
OPPO Reno Z přichází s 6,4" AMOLED displejem OPPO Reno Z přichází s 6,4" AMOLED displejem
Společnost OPPO představuje nový high-endový smartphone Reno Z, který chce být velmi slušným fotomobilem s vysokou výdrží. Přináší 48MPx snímač vzadu, 32MPx čip vepředu a velký 6,4" AMOLED displej.
13.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
Odlehčené Spotify Lite přichází do 36 zemí Odlehčené Spotify Lite přichází do 36 zemí
Spotify přichází s odlehčenou verzí své aplikace Spotify Lite. Ta má zabírat méně místa na telefonu, také má uživatele informovat o tom, že mu streamování "sežralo" mnoho dat a blíží se svému měsíčnímu limitu.
11.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
13" Apple MacBook Pro má Touch Bar, 12" MacBook mizí 13" Apple MacBook Pro má Touch Bar, 12" MacBook mizí
Apple inovoval nabídku svých notebooků MacBook. 13" verze Pro dostaly Touch Bar i výkonnější procesory, zlepšeny byly i MacBooky Air, jejich starší verze vypuštěny a zmizel i základní 12" MacBook.
11.7.2019, aktualita, Milan Šurkala