Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Unikly specifikace nového HTC U12 Life s 6" displejem

29.7.2018, Milan Šurkala, aktualita
Společnosti HTC unikly specifikace připravovaného telefonu U12 Life. Ten dostane mnohem větší 6,0" displej a nebude chybět ani mnohem větší baterie a dvojice fotoaparátů na zadní straně přístroje.
Jak už to bývá těsně před uvedením nových produktů na trh zvykem, na internet unikají nejrůznější informace. Tentokrát se to týká smartphonu HTC U12 Life. Měl by nahradit předchozí model HTC U11 Life, proti němu ale významně naroste do velikosti. Místo původního 5,2" displeje zde bude rovnou velká 6" obrazovka s rozlišením 2160×1080 pixelů. Spolu s tím se značně zvýší i kapacita baterie z nepříliš vysokých 2600 mAh na mnohem lepších 3600 mAh. Smartphone s kódovým označením "Imagine Life" by měl podporovat dvě SIM karty a patrně poběží s operačním systémem Android P.
 
HTC U11 Life
 
loňský model HTC U11 Life
 
Pokud jde o hardware, neoficiálně se hovoří o osmijádrovém procesoru Qualcomm Snapdragon 636 (ten by měl mít 4 jádra Cortex-A73 s taktem 1,8 GHz a 4 jádra Cortex-A53 s frekvencí 1,6 GHz) a grafickém čipu Adreno 509. Zatím se mluví jen o jedné konfiguraci se 4 GB RAM a 64GB vnitřním úložišti, nezapomnělo se ani na podporu microSD karty.
 
Smartphone by měl být vybaven dvojicí fotoaparátů na zadní straně, moduly by měly mít 16MPx a 5MPx rozlišení, počítá se s podporou natáčení 4K videosekvencí a fázovým autofokusem. V případě předního fotoaparátu se počítá se 13MPx modulem a podporou různých softwarových úprav pro "zkrášlení". Nemělo by chybět NFC a Bluetooth 5.0. Zatím se bohužel neví přibližné datum uvedení ani cena. Připomeňme však, že předchozí model U11 Life začínal na dosti sebevědomých $349.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama