Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Unikly další snímky Samsungu Galaxy S10

18.12.2018, Milan Šurkala, aktualita
Do uvedení nového telefonu řady Samsung Galaxy S10 sice zbývá ještě čtvrt roku, přesto se internetem šíří jeho uniklé snímky. K dispozici budou tři varianty S10 Lite, S10 a S10 Plus s 5,8" až 6,4" displeji AMOLED.
Na nový smartphone Samsung Galaxy S10 a jeho varianty si sice budeme musel počkat ještě tak 2-3 měsíce, nicméně už nyní se internetem povalují uniklé snímky tohoto telefonu. Poslední z úniků byl zveřejněn na serveru PhoneArena.com, kde se objevily další informace o telefonu i jeho snímky. Představit by se měly rovnou tři verze telefonu. Vlajkovou lodí bude S10 Plus s 6,4" displejem a rozměry 157,7×75×7,8 mm. Dále bude k dispozici standardní S10 s 6,1" displejem, rozměry se pak sníží na 148,9×70,9×7,8 mm. Jako poslední tu bude S10 Lite, který se bude muset spokojit s 5,8" obrazovkou. V tomto případě zatím neznáme jeho míry. Ve všech třech případech bude použit AMOLED displej.
 
Samsung Galaxy S10 únik
 
zdroj: phonearena.com
 
Po módě výřezů displeje se začíná objevovat jiná novinka, a to "průstřel" displeje. Místo výřezu je zde jen kolečko pro přední fotoaparát, který zabírá méně místa. To se má týkat i všech verzí Galaxy S10. Pokud jde o zadní fotoaparáty, S10 a S10 Plus by měly mít trojici fotoaparátů, levnější S10 Lite by podle všeho měl mít dva fotomoduly. Lišit se mají i výše zmíněné průstřely. Zde se naopak S10 bude bratřit s levnějším S10 Lite a oba modely budou mít vepředu jeden fotoaparát. S10 Plus bude mít vybrání oválné, a tedy o něco větší, budou zde rovnou dvě selfie kamerky. Od nejmenšího modelu po největší tak zde budou konfigurace 2+1, 3+1 a 3+2 fotoaparáty. Všem třem verzím by měl zůstat 3,5mm jack, proslýchá se však, že od uvedení Galaxy Note 10 zmizí a hrozí to tedy i příští generaci Galaxy S11. Zatím není jisté, zda bude novinka podporovat 5G sítě.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama