Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Uniklo info o Huawei Mate 20 Lite, bude mít 6GB RAM

3.8.2018, Milan Šurkala, aktualita
Huawei si pro nás vedle modelů Mate 20 a Mate 20 Pro chystá také odlehčenou verzi Mate 20 Lite. Ten by měl nabídnout obří 6,3” displej a velkou 6GB paměť RAM. Také lze očekávat trojici fotoaparátů s rozlišením až 24 megapixelů.
Společnost Huawei si chystá patrně na říjen letošního roku nové telefony, vlajkové lodě řady Mate 20. Zatímco vrcholem budou modely Mate 20 a Mate 2 Pro s procesorem HiSilicon Kirin 980, k dispozici by měla být i odlehčená varianta Mate 20 Lite, která by měla dostat slabší procesor Kirin 710. Pokud jde o operační paměť RAM, tak ta by dle uniklých informací měla mít velmi vysokou kapacitu 6 GB. V případě vnitřního úložiště se hovoří o kapacitě 64 GB.
 
Huawei Mate 10 Lite
 
stávající Huawei Mate 10 Lite
 
Nemělo by jít o malý telefon, hovoří se totiž o přítomnosti obrovského 6,3” displeje s rozlišením 2340x1080 pixelů. Smartphone by měl být vybaven trojicí fotoaparátů, dvěma vzadu a jedním vepředu. Ty vzadu by měly mít rozlišení 20 a 2 megapixely. V případě předního bychom údajně měli počítat s rozlišením dokonce 24 megapixelů. Ve skleněném těle by měla být ukryta 3650mAh baterie.
 
Operační systém zatím není jasný, hovoří se o Androidu 8.1 Oreo i o možném updatu na Android 9.0 P, který bude představen zanedlouho. Také se spekuluje o tom, že by se Mate 20 Lite mohl objevit i dříve než v říjnu (v Číně už měl projít certifikačním procesem).
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama