www.svetmobilne.cz
>
>

Umělá inteligence napsala scénář k reklamě na Lexus

Umělá inteligence napsala scénář k reklamě na Lexus
, , aktualita
Umělá inteligence začne brzy možná brát práci i uměleckým profesím. Algoritmus totiž byl schopen napsat scénář k reklamě na nový Lexus ES. Ne že by dávala úplně smysl, na city se ale snaží hrát docela dost.
K oblíbeným
reklama
Jaká bude budoucnost, to si jen těžko představit. Vědci se snaží využívat umělou inteligenci (AI) ke všemu možnému a nahrazovat s její pomocí nejrůznější profese. Jak to tak vypadá, mohla by v budoucnu začít psát i scénáře k reklamám. Jenu takovou se jí totiž podařilo napsat. Konkrétně se jedná o nový sedan Lexus ES, který byl představen před dvěma měsíci. Na projektu spolupracovala agentura The&Partnership London, Visual Voice, IBM se svým superpočítačem Watson a University of New South Wales (divize MindX). Tým naprogramoval systém umělé inteligence, kterému předhodil televizní reklamy na auta z předchozích 15 let.
 
Reklama na Lexus ES
 
Součástí projektu byla i studie toho, jak lidé reagují na jednotlivé podněty, aby měl systém také informace o emocionálních účincích na lidi. Výsledkem tohoto shluku dat byl po jejich zpracování umělou inteligencí nový scénář na reklamu. V něm pracovník Lexusu provádí finální prohlídku vozu, ke kterému se chová jak ke vlastnímu dítěti. Auto samo "obživne" a vyjede vstříc svému osudu ven z hangáru, přičemž muž za ním pláče, neboť ví, co jej čeká. Další povídání raději přeskočíme, lepší je určitě se na výsledek podívat, než jej opisovat. Lexus uvolnil i dokument k celému procesu, samotná reklama pak začíná přibližně v 8:30 min.
 
 
Úplně logická ta reklama sice není, ale už jsme z dílen AI zažili i podstatně větší nesmysly. Docela dobře se povedlo zahrát na citovou linku, což ale pochopitelně podpořil i samotný režisér klipu Kevin Macdonald, jenž už vyhrál i Oskara.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Americká pošta USPS zkouší autonomní trucky TuSimple Americká pošta USPS zkouší autonomní trucky TuSimple
Další projekt autonomních vozidel má na starosti společnost TuSimple. Ta provede další test na reálných silnicích ve spolupráci s americkou poštou USPS, pro kterou bude vozit balíky mezi dvěma logistickými centry.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Vodafone "zjednodušuje", vrací nefér účtování po minutě Vodafone "zjednodušuje", vrací nefér účtování po minutě
Mobilní operátor Vodafone ohlásil, že od léta zhoršuje své služby, což se ale tradičně snaží zastřít marketingovými texty o zpřehledňování a zjednodušování služeb. Vrací se totiž k účtování po minutě, tedy 60+60.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Chytrý náramek Xiaomi Mi Band 3: miláček davu Chytrý náramek Xiaomi Mi Band 3: miláček davu
Náramek Mi Band 3 čínského Xiaomi jde u nás opravdu na dračku. V dnešní recenzi se podíváme, co nabízí a zda opravdu stojí za to. Cenově jde o velmi levnou záležitost, přesto slibuje dost funkcí.
Včera, recenze, Milan Šurkala
Honor 20 a Honor 20 Pro oficiálně: v hlavní roli fotoaparáty Honor 20 a Honor 20 Pro oficiálně: v hlavní roli fotoaparáty
Honor přinesl nové špičkové modely zaměřené na focení. Jeden z nich nabízí na zádech celkem čtyři fotoaparáty, z toho jeden pro makro. Další z foťáků se zase vyznačuje rekordní světelností. To vše doplněno o známý procesor Kirin 980.
21.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Elon Musk varuje před bankrotem, Tesla prověří každý cent Elon Musk varuje před bankrotem, Tesla prověří každý cent
Poslední finanční výsledky automobilky Tesla nebyly vůbec pozitivní. Elon Musk to tak nehodlá nechat a nechal se slyšet, že od nynějška se bude kontrolovat každý utracený cent, aby se náklady snížily na naprosté minimum.
21.5.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře