www.svetmobilne.cz
>
>

Umělá inteligence napsala scénář k reklamě na Lexus

Umělá inteligence napsala scénář k reklamě na Lexus
, , aktualita
Umělá inteligence začne brzy možná brát práci i uměleckým profesím. Algoritmus totiž byl schopen napsat scénář k reklamě na nový Lexus ES. Ne že by dávala úplně smysl, na city se ale snaží hrát docela dost.
reklama
Jaká bude budoucnost, to si jen těžko představit. Vědci se snaží využívat umělou inteligenci (AI) ke všemu možnému a nahrazovat s její pomocí nejrůznější profese. Jak to tak vypadá, mohla by v budoucnu začít psát i scénáře k reklamám. Jenu takovou se jí totiž podařilo napsat. Konkrétně se jedná o nový sedan Lexus ES, který byl představen před dvěma měsíci. Na projektu spolupracovala agentura The&Partnership London, Visual Voice, IBM se svým superpočítačem Watson a University of New South Wales (divize MindX). Tým naprogramoval systém umělé inteligence, kterému předhodil televizní reklamy na auta z předchozích 15 let.
 
Reklama na Lexus ES
 
Součástí projektu byla i studie toho, jak lidé reagují na jednotlivé podněty, aby měl systém také informace o emocionálních účincích na lidi. Výsledkem tohoto shluku dat byl po jejich zpracování umělou inteligencí nový scénář na reklamu. V něm pracovník Lexusu provádí finální prohlídku vozu, ke kterému se chová jak ke vlastnímu dítěti. Auto samo "obživne" a vyjede vstříc svému osudu ven z hangáru, přičemž muž za ním pláče, neboť ví, co jej čeká. Další povídání raději přeskočíme, lepší je určitě se na výsledek podívat, než jej opisovat. Lexus uvolnil i dokument k celému procesu, samotná reklama pak začíná přibližně v 8:30 min.
 
 
Úplně logická ta reklama sice není, ale už jsme z dílen AI zažili i podstatně větší nesmysly. Docela dobře se povedlo zahrát na citovou linku, což ale pochopitelně podpořil i samotný režisér klipu Kevin Macdonald, jenž už vyhrál i Oskara.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian
Elektromobily Rivian vzbudily poměrně velký zájem u investorů a podle všeho i u zákazníků kvůli příznivým cenám. Investoři do něj v poslední době nasypali dalších 700 milionů USD, přičemž největším byl Amazon.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky
LG, stejně jako většina ostatních výrobců, připravuje pro letošní rok smartphone s podporou 5G. Představen by měl být už za týden v rámci veletrhu MWC 2019 a nyní na internet unikly jeho první rendery.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“ Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“
Společnost Super Impulse představila miniaturní herní konzole, na kterých si můžete zahrát legendární retro tituly. Svými rozměry se blíží kreditní kartě, takže se vejde i do většiny peněženek.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete
Samsung u jedné ze svých vlajkových lodí vsadí na kanárkově žlutou barvu. Podívejte se na uniklé rendery, které tuto neobvyklou variantu ukazují z obou stran. Galaxy S10e bude cenově nejdostupnějším modelem z celé série.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Levný Huawei Y6 Pro 2019 byl v tichosti představen Levný Huawei Y6 Pro 2019 byl v tichosti představen
I smartphone za pár korun může vypadat k světu. Dokazuje to i nový Huawei Y6 Pro 2019, který se zatím prodává na jediném trhu, ale to se snad brzy změní. Vzhledem k nízké ceně je ovšem nutné čekat kompromisy ve výbavě.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik