Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Udělejte si z telefonu funkční GameBoy, stačí speciální kryt

18.6.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Z aprílového žertíku skutečností, tak by se dala jednoduše popsat cesta nového příslušenství s názvem SmartBoy. Jedná se o kryt, do kterého může uživatel vložit smartphone s Androidem a užít si tak hraní jako za starých časů.
V loňském si roce si americká společnost Hyperkin, která se zabývá prodejem příslušenství a náhradních dílů pro staré herní konzole, připravila zajímavý aprílový žertík. Jednalo se o koncept speciálního kryt u připomínajícího tradiční GameBoy, do kterého se jednoduše vloží smartphone a uživatel se tak může vrátit o několik desítek let zpátky. Ohlas na tento koncept byl ovšem tak veliký, že se společnost nakonec rozhodla zařízení opravdu vyrobit pod názvem SmartBoy.

Zatím existuje funkční prototyp, který Hyperkin ukázal na právě proběhlém herním veletrhu E3 v Los Angeles, do konce letošního roku se pak novinka objeví na trhu. Jak tedy SmartBoy funguje? Abyste kryt proměnili v plnohodnotnou herní konzoli, je nutné do něj vložit smartphone, jehož displej (a nejspíš také reproduktory) příslušenství využívá. Samotné ovládání už ovšem probíhá pomocí klasických ovládacích prvků známých z konzolí GameBoy.

Nechybí dokonce ani slot na nezapomenutelné kazety, který navíc opravdu funguje - stačí do něj vložit kazetu a na telefonu dojde ke spuštění příslušné hry. Původní vtípek sice počítal s kompatibilitou s iPhony, ale na veletrhu E3 demonstroval výrobce své příslušenství na Samsungu Galaxy S6 Edge, podporovány jistě budou i další smartphony s operačním systémem Android. Problémem může být fakt, že každý telefon má jiné rozměry i umístění micro USB portu.

Možná si říkáte, že zařízení typu SmartBoy nemá smysl, neboť pro Android už jsou dostupné emulátory GameBoy i dalších starých herních konzolí, které samozřejmě na disleji smartphonu simulují i tradiční ovládací prvky. Jenže opravdovému čtyrsměrému tlačítku a slotu na kazety se těžko něco vyrovná. SmartBoy se na trh dostane letos v prosinci za dosud nespecifikovanou cenu.

Zdroj: Neowin.net
reklama