www.svetmobilne.cz
>
>
>

UC Browser: Skvělá alternativa Internet Exploreru pro WP

UC Browser: Skvělá alternativa Internet Exploreru pro WP
, , aktualita
Aktuální portfolio alternativních prohlížečů pro Windows Phone nestojí moc za řeč, ovšem s výjimkou jednoho, kterým je UC Browser. Tento zavedený mobilní prohlížeč se loni objevil také ve Windows Store a začátkem měsíce došlo k jeho významné aktualizaci.
K oblíbeným
reklama
Pokud jste ještě o prohlížeči s názvem UC Browser neslyšeli, pak vězte, že se jedná o jeden z aktuálně nejrozšířenějších prohlížečů pro mobilní zařízení, tedy pro telefony a tablety. Výrobce se tím také nijak netají a přímo na svém webu (i v popisu aplikací) uvádí počet uživatelů nad 400 milionů celosvětově. To je poměrně hodně na to, aby se jednalo o jen tak nějakou aplikaci.

První verze prohlížeče spatřila světlo světa již v roce 2004. Od této chvíle je neustále vyvíjen a vylepšován, a to především o nejnovější technologie. Kromě komprese dat je implementována tzv. cloudová akcelerace, což v praxi znamená, že webové stránky jsou ukládány na servery provozovatele prohlížeče, kde jsou navíc zkomprimovány a ke klientovi putují komprimovaná data. Tento proces snižuje dobu načítání webové stránky a způsobuje tedy dojem rychlejšího prohlížeče. Kromě toho je na prohlížeči vidět, že se autoři snažili o co nejlepší použitelnost - mezi základními funkcemi nalezneme napojení na sociální sítě, chytře vymyšlený systém záložek, propracovaného správce stahování a v neposlední řadě také platformu UC+, tedy HTML5 a možnost instalovat rozšíření.

Prohlížeč je k dispozici nejen pro platformu Windows Phone, ale také pro Apple iOS a Google Android, přičemž tablety a telefony jsou samostatné vývojové větve, stejně jako všechny platformy.

Co je nového v aktuální verzi 3.2?


Pokud bychom se měli nyní zaměřit na novinky, které s sebou přináší nově vydaná verze 3.2 (pro Windows Phone), jedná se především o následující:
  • Stahování na pozadí - pokud dáme stahovat soubor, jeho stahování pokračuje i v případě, že prohlížeč jako takový zavřeme
  • Rozšířený správce stahování - stahovaná data je možné vhodně třídit do různých kategorií, navíc lze rychle přistupovat ke staženým videům
  • Hlasové ovládání - funguje, ovšem pouze v anglickém jazyce
Tohle jsou nejzásadnější body, které jsou pro novou verzi charakteristické. Co je ale důležitější - koncem prosince je plánováno vydání verze 3.3, ve které se dočkáme mimo jiné třeba sdílení dat prostřednictvím Wi-Fi nebo vylepšení dlaždic na ploše.

Zdroj: WP Central
reklama
Nejnovější články
GM a LG Chem budují v Ohiu továrnu na výrobu akumulátorů GM a LG Chem budují v Ohiu továrnu na výrobu akumulátorů
General Motors si chce zajistit dostatek akumulátorů pro své elektromobily, a tak ve spolupráci se společností LG Chem postaví novou továrnu na výrobu akumulátorů v Lordstownu. Tam, kde GM nedávno zavřelo továrnu na auta.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Apple vysvětluje zapínání GPS u iPhonu 11, i když je zakázána Apple vysvětluje zapínání GPS u iPhonu 11, i když je zakázána
U nových smartphonů iPhone 11 a 11 Pro se objevila na první pohled zvláštní věc, kdy vypnutí GPS pro všechny aplikace i nadále spouštělo GPS modul, což vyvolalo obavy o soukromí. Apple ale vysvětluje, že nejde o žádný problém.
6.12.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Qualcomm Snapdragon 865 zvládne 8K video Qualcomm Snapdragon 865 zvládne 8K video
Jak Qualcomm slíbil, tak i učinil, a zveřejnil další detaily o svém novém mobilním procesoru Snapdragon 865. Ten má zvládat video v 8K rozlišení, slibuje i 4K HDR a neomezené slow-motion video při 960 fps.
6.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Motorola One Hyper s vyskakovací selfie kamerkou Motorola One Hyper s vyskakovací selfie kamerkou
Motorola přichází s dalším novým telefonem řady One. Jde o One Hyper, který se vyznačuje vyskakovací selfie kamerkou. Má 6,5" displej s 90% pokrytím přední strany i podporu velmi rychlého 45W nabíjení.
5.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Ford využije kávový odpad z McDonald’s k výrobě plastů Ford využije kávový odpad z McDonald’s k výrobě plastů
Ekologie je obrovským tématem a automobilka Ford chce řešit ekologický dopad svých vozů s pomocí fastfoodového řetězce McDonald’s. Ten bude dodávat kávový odpad, s jehož využitím pak bude Ford vyrábět plasty do aut.
5.12.2019, aktualita, Milan Šurkala