www.svetmobilne.cz
>
>
>

Uberu končí licence v Londýně, město mu ji nechce prodloužit

Uberu končí licence v Londýně, město mu ji nechce prodloužit
, , aktualita
Taxislužba Uber se možná vytratí z ulic Londýna. Zdejší regulátor Transport for London ji totiž nechce prodloužit licenci, což se Uberu pochopitelně nelíbí a proti rozhodnutí se podle všeho odvolá.
K oblíbeným
reklama
Uber to nikdy neměl jednoduché, v mnoha státech je tato taxislužba dokonce zakázána. Kvůli různým incidentům to měl Uber hodně nahnuté i v Londýně v roce 2017, uspěl však s odvoláním a dočasná licence, která vypršela v září, byla ještě o dva měsíce prodloužena. Zdejší regulátor Transport for London (TfL) se ale rozhodl další prodloužení neuskutečnit a taxislužba by tak mohla během několika dnů skončit. Protože má však několikatýdenní lhůtu na odvolání, chce toho využít a zatímco se bude projednávat odvolání, patrně bude moci dále jezdit.
 
Uber logo
 
Problémem je především to, že ačkoli Uber provedl během posledních dvou let mnoho vylepšení podle požadavků regulátorů, stále to není dost. Jedním z posledních incidentů bylo např. to, že aplikace umožňovala řidičům podvrhnout své fotografie jiným řidičům, takže uživatel mohl v aplikaci vidět fotografii osvědčeného řidiče, ale přijel někdo úplně jiný a takto se mělo v ulicích uskutečnit okolo 14 tisíc falešných jízd. Stále se objevují i nespokojenosti s chováním řidiče, mnohdy spojeného se sexuálním obtěžováním žen. Další prohřešky byly i v tom, že se našlo několik řidičů, kterým se podařilo po nejrůznějších problémech a ztrátě licence znovu se zaregistrovat a jezdit.
 
Pro Uber by ztráta londýnského trhu byla citelná, město totiž patří k jeho pěti největším, Jen pět jeho nejúspěšnějších měst tvoří 24 % příjmů společnosti. Dalšími městy v této pětce jsou Los Angeles, New York, San Francisco a Sao Paulo v Brazílii. Pro samotné řidiče by to takový problém být nemusel, ti by se jen zaregistrovali ke konkurenčním firmám. Pro zajímavost, v Londýně jezdí zhruba 126 tisíc licencovaných taxíků (včetně Uberu a dalších služeb s licencí), Uber z tohoto počtu tvoří 45 tisíc vozů, což je zhruba 36 %.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu
Samsung představil spoustu novinek a jsou mezi nimi i nové chytré hodinky Galaxy Watch 3. Ty dostávají detekci pádu i rozšířenou sadu zdravotních aplikací. Umí monitorovat množství kyslíku v krvi a další užitečné parametry.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+ Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+
Dalšími novinkami z dílen společnosti Samsung jsou dva nové tablety Galaxy Tab S7 a S7+. Mají design s tenkými rámečky a k dispozici budou s úhlopříčkami 11" a 12,4". Tím chtějí konkurovat iPadům Pro.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G
Dlouho očekávané vlajkové lodě Samsungu, modely Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra, jsou zde. Přináší velké displeje, podporu dotykového pera S Pen, nezapomnělo se ani na podporu 5G sítí a velmi vysoký výkon.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii
Prodeje tabletů dlouhodobě klesají, ale koronavirová pandemie tomu učinila přítrž. Prodeje těchto zařízení totiž meziročně výrazně stouply, neboť jde o užitečné podmínky pro online výuku a pro využití při práci z domu.
4.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon
Google dnes představil nový levnější telefon Pixel 4a. Jde o ořezanou verzi se slabšími specifikacemi, které stojí za jeho příznivější cenou. Máme tu 6 GB RAM, 128GB úložiště a 5,8" displej typu OLED s Full HD+ rozlišením.
3.8.2020, aktualita, Milan Šurkala