www.svetmobilne.cz
>
>
>

Uberu končí licence v Londýně, město mu ji nechce prodloužit

Uberu končí licence v Londýně, město mu ji nechce prodloužit
, , aktualita
Taxislužba Uber se možná vytratí z ulic Londýna. Zdejší regulátor Transport for London ji totiž nechce prodloužit licenci, což se Uberu pochopitelně nelíbí a proti rozhodnutí se podle všeho odvolá.
K oblíbeným
reklama
Uber to nikdy neměl jednoduché, v mnoha státech je tato taxislužba dokonce zakázána. Kvůli různým incidentům to měl Uber hodně nahnuté i v Londýně v roce 2017, uspěl však s odvoláním a dočasná licence, která vypršela v září, byla ještě o dva měsíce prodloužena. Zdejší regulátor Transport for London (TfL) se ale rozhodl další prodloužení neuskutečnit a taxislužba by tak mohla během několika dnů skončit. Protože má však několikatýdenní lhůtu na odvolání, chce toho využít a zatímco se bude projednávat odvolání, patrně bude moci dále jezdit.
 
Uber logo
 
Problémem je především to, že ačkoli Uber provedl během posledních dvou let mnoho vylepšení podle požadavků regulátorů, stále to není dost. Jedním z posledních incidentů bylo např. to, že aplikace umožňovala řidičům podvrhnout své fotografie jiným řidičům, takže uživatel mohl v aplikaci vidět fotografii osvědčeného řidiče, ale přijel někdo úplně jiný a takto se mělo v ulicích uskutečnit okolo 14 tisíc falešných jízd. Stále se objevují i nespokojenosti s chováním řidiče, mnohdy spojeného se sexuálním obtěžováním žen. Další prohřešky byly i v tom, že se našlo několik řidičů, kterým se podařilo po nejrůznějších problémech a ztrátě licence znovu se zaregistrovat a jezdit.
 
Pro Uber by ztráta londýnského trhu byla citelná, město totiž patří k jeho pěti největším, Jen pět jeho nejúspěšnějších měst tvoří 24 % příjmů společnosti. Dalšími městy v této pětce jsou Los Angeles, New York, San Francisco a Sao Paulo v Brazílii. Pro samotné řidiče by to takový problém být nemusel, ti by se jen zaregistrovali ke konkurenčním firmám. Pro zajímavost, v Londýně jezdí zhruba 126 tisíc licencovaných taxíků (včetně Uberu a dalších služeb s licencí), Uber z tohoto počtu tvoří 45 tisíc vozů, což je zhruba 36 %.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Redmi K30 5G: Snapdragon 765G i 120Hz displej za solidní cenu Redmi K30 5G: Snapdragon 765G i 120Hz displej za solidní cenu
Od společnosti Xiaomi a její podznačky Redmi jsme se dočkali nového smartphonu střední třídy Redmi K30 5G. Ten má 120Hz displej, podporuje 5G připojení a má i 6 fotoaparátů včetně dvou hloubkových senzorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Harbour Air vzlétli s prvním komerčním elektrickým letadlem Harbour Air vzlétli s prvním komerčním elektrickým letadlem
Také letectví chce přecházet na elektrický pohon, pro které ale v nynější podobě není vůbec vhodný zejména kvůli těžkým akumulátorům. Společnost Habrour Air nicméně spouští první komerční lety s elektrickými letadly.
12.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Tesla zavádí prémiovou konektivitu za $9,99 měsíčně Tesla zavádí prémiovou konektivitu za $9,99 měsíčně
Ať se nám to líbí nebo ne, automobily pomalu přechází na model "auto jako služba". Vedle operativního leasingu to začíná být i pravidelné placení za některé funkce vozu. Tesla takto zavádí prémiovou konektivitu.
11.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Tesla Model 3 s autopilotem vrazila do policejního auta Tesla Model 3 s autopilotem vrazila do policejního auta
Autopilot ve vozech Tesla má možná další průšvih během posledních pár dnů. Pokud je výpověď řidiče pravdivá, pak autopilot nepoznal odstavené policejní auto a vrazil to přímo do něj. Přední část Tesly je napadrť.
10.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Elon Musk se proháněl s Cybertruckem u LA, srazil při tom sloupek Elon Musk se proháněl s Cybertruckem u LA, srazil při tom sloupek
Kontroverzní Tesla Cybertruck Elona Muska se opět objevila v reálném provozu. Tentokrát vůz řídil sám Musk na večeři v Malibu. Vyvolal velký zájem veřejnosti, nicméně ještě více zaujal tím, že se mu při výjezdu z parkoviště povedlo převrhnout patník.
10.12.2019, aktualita, Milan Šurkala