reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Uber ukončil projekt autonomních trucků

, , aktualita
Uber ukončil projekt autonomních trucků
Uber vedle autonomních aut vyvíjí i autonomní nákladní vozy. Na těch ale pracuje jiný tým. Společnost se rozhodla tento projekt zrušit a soustředit se jen na vývoj klasických autonomních vozidel, o kterých často slýcháváme.
Uber ukončil projekt autonomních trucků
Společnost Uber měla dva týmy vyvíjející autonomní vozidla. Hodně se mluví o osobních autech, a to ne vždy pozitivně zejména v souvislosti s nedávnou smrtelnou nehodou. Vedle toho má ale Uber i divizi, která se věnovala vývoji autonomních trucků. Zde jsou přeci jen potřeba i jiné vlastnosti umělé inteligence. Společnost se nicméně rozhodla, že projekt autonomních nákladních vozidel pošle k ledu. Tým bude ze San Francisca přesunut do divize, která se stará o vývoj klasických autonomních aut v Pittsburghu, protože Uber nechce tříštit síly na dva podobné projekty.
 
 
Hlavním cílem tak bude vyvinout nejprve klasická autonomní auta a teprve pak bude uvažovat o tom, že se vrátí zpět k nákladním autům, která se budou sama řídit. Projekt Uber Freight, kdy mohou řidiči vyzvedávat náklad podobně jako klasický Uber vyzvedává pasažéry, není tímto rozhodnutím dotčen a služba bude fungovat i nadále.
 
Připomeňme, že projekt autonomních trucků byl spojen s nechvalně známý Anthonym Levandowskim, který zakládá startupy na vývoj samořídících se aut jak na běžícím pásu, byl součástí Googlu (Wayma), startupu Otto, který byl Uberem koupen a poté, co byl vyhozen, i dalších. S sebou přebírá i duševní vlastnictví, což bylo také předmětem miliardového sporu mezi společnostmi Uber a Waymo.
 


reklama