Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Uber ukončil projekt autonomních trucků

31.7.2018, Milan Šurkala, aktualita
Uber vedle autonomních aut vyvíjí i autonomní nákladní vozy. Na těch ale pracuje jiný tým. Společnost se rozhodla tento projekt zrušit a soustředit se jen na vývoj klasických autonomních vozidel, o kterých často slýcháváme.
Společnost Uber měla dva týmy vyvíjející autonomní vozidla. Hodně se mluví o osobních autech, a to ne vždy pozitivně zejména v souvislosti s nedávnou smrtelnou nehodou. Vedle toho má ale Uber i divizi, která se věnovala vývoji autonomních trucků. Zde jsou přeci jen potřeba i jiné vlastnosti umělé inteligence. Společnost se nicméně rozhodla, že projekt autonomních nákladních vozidel pošle k ledu. Tým bude ze San Francisca přesunut do divize, která se stará o vývoj klasických autonomních aut v Pittsburghu, protože Uber nechce tříštit síly na dva podobné projekty.
 
 
Hlavním cílem tak bude vyvinout nejprve klasická autonomní auta a teprve pak bude uvažovat o tom, že se vrátí zpět k nákladním autům, která se budou sama řídit. Projekt Uber Freight, kdy mohou řidiči vyzvedávat náklad podobně jako klasický Uber vyzvedává pasažéry, není tímto rozhodnutím dotčen a služba bude fungovat i nadále.
 
Připomeňme, že projekt autonomních trucků byl spojen s nechvalně známý Anthonym Levandowskim, který zakládá startupy na vývoj samořídících se aut jak na běžícím pásu, byl součástí Googlu (Wayma), startupu Otto, který byl Uberem koupen a poté, co byl vyhozen, i dalších. S sebou přebírá i duševní vlastnictví, což bylo také předmětem miliardového sporu mezi společnostmi Uber a Waymo.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama