www.svetmobilne.cz
>
>
>

Uber si patentuje AI systém pro rozpoznání opilého pasažéra

Uber si patentuje AI systém pro rozpoznání opilého pasažéra
, , aktualita
Uber si podal patent, který by měl zjišťovat, zda je zákazník volající si řidiče střízlivý nebo zda je opilý a hrozí tak vyšší riziko nějakého incidentu. Do hry se vloží dnes tak moc módní systémy umělé inteligence.
reklama
Společnost Uber se chce vyhnout zbytečným incidentům, a tak si už před lety podala patent na aplikaci, která má za úkol zjišťovat, zda je potenciální zákazník opilý nebo střízlivý. Podle toho by mělo jít i vyhodnotit riziko případných neshod či jiného incidentu. Připomeňme, že je to sotva 1,5 týdne, kdy řidič Uberu zastřelil svého pasažéra, který ho měl údajně napadnout.
 
Uber logo
 
Aplikace využívá různých technik pro rozpoznání zvláštní uživatelovy aktivity. Dívá se tedy na jeho lokaci (vyšší riziko opilosti, pokud si někdo zavolá auto od hospody), zkoumá také změnu v počtu překlepů a jednou z vyhodnocovaných charakteristik je i úhel náklonu telefonu. Tyto údaje pak vyhodnocuje systém umělé inteligence. Podle Uberu zatím není v plánu rychlé nasazení této technologie, takže je otázkou, zda se vůbec někdy objeví. Společnost si totiž nechává patentovat spoustu nápadů, ale ne každý se pak objeví v konečném produktu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Lego uvedlo stavebnici Astonu Martin DB5 Jamese Bonda Lego uvedlo stavebnici Astonu Martin DB5 Jamese Bonda
Pokud máte rádi Jamese Bonda a také stavebnice, má pro vás Lego další zajímavou "hračku". Jde o stavebnici legendárního Astonu Martin DB5, který má i funkční prvky jako otáčecí značku nebo kulomety.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Alcatel 5V: další výrobce se pustil do displejů s výřezem Alcatel 5V: další výrobce se pustil do displejů s výřezem
Alcatel následuje trendy. Tento týden uvedl svůj první smartphone s výřezem displeje, který kombinuje s nízkou cenou. Pro její dosažení se ovšem muselo v lecčems šetřit, přesto se papírově jedná o slušný telefon.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi Mi A2 přijde 24. července spolu s Mi A2 Lite Xiaomi Mi A2 přijde 24. července spolu s Mi A2 Lite
Xiaomi příští týden představí nový produkt pro globální trhy a nejspíš půjde o telefon Mi A2 s čistým Androidem. Po jeho boku by mohla být představena ještě jedna novinka v podobě Mi A2 Lite.
16.7.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Volvo M, nová platforma pro car-sharing Volvo M, nová platforma pro car-sharing
Automobilka Volvo rozšiřuje portfolio svých služeb a nechce svá auta jen prodávat, ale i nabídnout majitelům možnost svá auta sdílet s ostatními. Proto spouští novou platformu Volvo M pro stále populárnější car-sharing. 
5.7.2018, aktualita, Milan Šurkala
Aktualizace na Android Oreo: kdy se dočká váš telefon? Aktualizace na Android Oreo: kdy se dočká váš telefon?
Zajímá vás, zda se právě váš smartphone či tablet může těšit na nový Android 8.0 Oreo? Podívejte se do našeho obsáhlého a pravidelně doplňovaného seznamu modelů, který jsme pro vás připravili. Naposledy doplněno 30. 6. 2018.
30.6.2018, článek, Jáchym Šlik7 komentářů