www.svetmobilne.cz
>
>
>

Uber si patentuje AI systém pro rozpoznání opilého pasažéra

Uber si patentuje AI systém pro rozpoznání opilého pasažéra
, , aktualita
Uber si podal patent, který by měl zjišťovat, zda je zákazník volající si řidiče střízlivý nebo zda je opilý a hrozí tak vyšší riziko nějakého incidentu. Do hry se vloží dnes tak moc módní systémy umělé inteligence.
reklama
Společnost Uber se chce vyhnout zbytečným incidentům, a tak si už před lety podala patent na aplikaci, která má za úkol zjišťovat, zda je potenciální zákazník opilý nebo střízlivý. Podle toho by mělo jít i vyhodnotit riziko případných neshod či jiného incidentu. Připomeňme, že je to sotva 1,5 týdne, kdy řidič Uberu zastřelil svého pasažéra, který ho měl údajně napadnout.
 
Uber logo
 
Aplikace využívá různých technik pro rozpoznání zvláštní uživatelovy aktivity. Dívá se tedy na jeho lokaci (vyšší riziko opilosti, pokud si někdo zavolá auto od hospody), zkoumá také změnu v počtu překlepů a jednou z vyhodnocovaných charakteristik je i úhel náklonu telefonu. Tyto údaje pak vyhodnocuje systém umělé inteligence. Podle Uberu zatím není v plánu rychlé nasazení této technologie, takže je otázkou, zda se vůbec někdy objeví. Společnost si totiž nechává patentovat spoustu nápadů, ale ne každý se pak objeví v konečném produktu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
MediaTek Helio P90 rozšiřuje AI ve střední třídě MediaTek Helio P90 rozšiřuje AI ve střední třídě
MediaTek chce se svým novým procesorem Helio P70 rozšířit prémiové funkce založené na umělé inteligenci do telefonů (vyšší) střední třídy. Podporuje také Google Lens, ARCore nebo až 48MPx fotoaparáty.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
V12 Astonu Martin Valkyrie bude točit 11 100 ot/min V12 Astonu Martin Valkyrie bude točit 11 100 ot/min
Nový hypersport Aston Martin Valkyrie bude mít na dnešní dobu naprosto nevídaný motor. Půjde o atmosférický dvanáctiválec, který bude točit přes 11 tisíc otáček za minutu. A bude překvapivě lehký.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Pininfarina Battista dostane 1900 elektrických koní Pininfarina Battista dostane 1900 elektrických koní
Pininfarina už není jen karosářem, bude i výrobcem automobilů. Už brzy by z jeho bran mělo vyjet elektrické hypersportovní auto Battista, jehož maximální výkon by měl dosahovat neuvěřitelných 1900 koní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Honor View 20 bude mít díru v displeji a 48MPx foťák Honor View 20 bude mít díru v displeji a 48MPx foťák
Připravovaná vlajková loď Honor View 20 by měla následovat nový trend bezrámečkových telefonů. A dosáhne toho otvorem pro čelní kamerku. Na zadní straně překvapivě nalezneme pouze jeden fotoaparát, ale s extrémně vysokým rozlišením.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
iPhone XR má nejlepší fotoaparát mezi „jednookými“ iPhone XR má nejlepší fotoaparát mezi „jednookými“
Testem fotoaparátu DxOMark nedávno prošel iPhone XR a odnesl si odtamtud výborné hodnocení. Dokonce nejlepší mezi smartphony s jedním zadním fotoaparátem. Přemožitelem by se ovšem mohl stát Pixel 3 XL, jehož výsledek dosud nebyl zveřejněn.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik