www.svetmobilne.cz
>
>
>

Uber si patentuje AI systém pro rozpoznání opilého pasažéra

Uber si patentuje AI systém pro rozpoznání opilého pasažéra
, , aktualita
Uber si podal patent, který by měl zjišťovat, zda je zákazník volající si řidiče střízlivý nebo zda je opilý a hrozí tak vyšší riziko nějakého incidentu. Do hry se vloží dnes tak moc módní systémy umělé inteligence.
reklama
Společnost Uber se chce vyhnout zbytečným incidentům, a tak si už před lety podala patent na aplikaci, která má za úkol zjišťovat, zda je potenciální zákazník opilý nebo střízlivý. Podle toho by mělo jít i vyhodnotit riziko případných neshod či jiného incidentu. Připomeňme, že je to sotva 1,5 týdne, kdy řidič Uberu zastřelil svého pasažéra, který ho měl údajně napadnout.
 
Uber logo
 
Aplikace využívá různých technik pro rozpoznání zvláštní uživatelovy aktivity. Dívá se tedy na jeho lokaci (vyšší riziko opilosti, pokud si někdo zavolá auto od hospody), zkoumá také změnu v počtu překlepů a jednou z vyhodnocovaných charakteristik je i úhel náklonu telefonu. Tyto údaje pak vyhodnocuje systém umělé inteligence. Podle Uberu zatím není v plánu rychlé nasazení této technologie, takže je otázkou, zda se vůbec někdy objeví. Společnost si totiž nechává patentovat spoustu nápadů, ale ne každý se pak objeví v konečném produktu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Volkswagen představil vodíkový Crafter HyMotion Volkswagen představil vodíkový Crafter HyMotion
Vedle spousty elektrických dodávek a jejich konceptů představila společnost Volkswagen ještě jednu pozoruhodnou dodávku. Crafter HyMotion je totiž poháněna vodíkem a vychází z elektrického e-Crafteru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Kia e-Niro poskytne až 615km dojezd ve městě Kia e-Niro poskytne až 615km dojezd ve městě
Automobilka KIA připravila nový elektrický crossover e-Niro. Ten se bude vyrábět se dvěma různými velikostmi akumulátoru, které budou mít i jiný maximální výkon motoru. Lepší verze by měla ve městě ujet až 615 kilometrů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung potvrdil Galaxy J4+ a J6+ na českém trhu. Jaké budou ceny? Samsung potvrdil Galaxy J4+ a J6+ na českém trhu. Jaké budou ceny?
Minulý týden představená dvojice smartphonů Galaxy J4+ a Galaxy J6+ se dostane ještě tento měsíc na český trh. Telefony nabídnou pohledný design a povedený displej za rozumnou cenu, k dispozici bude i slušný výběr barevných verzí.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Honor posiluje, ale od Huawei se neoddělí Honor posiluje, ale od Huawei se neoddělí
Honor roste a dokonce se chce dostat mezi největší výrobce smartphonů světa. Není divu, že se objevily spekulace, podle kterých by se z Honoru měla stát samostatná společnost. Jakékoliv dělení ovšem odmítl jeho šéf.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
VW uvádí elektrododávky ABT e-Transporter a e-Caddy VW uvádí elektrododávky ABT e-Transporter a e-Caddy
Automobilka Volkswagen se připravuje na elektrickou budoucnost také dvojicí nových elektrických dodávek ABT e-Transporter a ABT e-Caddy. Aby toho nebylo málo, uvádí také elektrickou doručovací tříkolku Cargo e-Bike.
Včera, aktualita, Milan Šurkala