www.svetmobilne.cz
>
>
>

Uber si patentuje AI systém pro rozpoznání opilého pasažéra

Uber si patentuje AI systém pro rozpoznání opilého pasažéra
, , aktualita
Uber si podal patent, který by měl zjišťovat, zda je zákazník volající si řidiče střízlivý nebo zda je opilý a hrozí tak vyšší riziko nějakého incidentu. Do hry se vloží dnes tak moc módní systémy umělé inteligence.
K oblíbeným
reklama
Společnost Uber se chce vyhnout zbytečným incidentům, a tak si už před lety podala patent na aplikaci, která má za úkol zjišťovat, zda je potenciální zákazník opilý nebo střízlivý. Podle toho by mělo jít i vyhodnotit riziko případných neshod či jiného incidentu. Připomeňme, že je to sotva 1,5 týdne, kdy řidič Uberu zastřelil svého pasažéra, který ho měl údajně napadnout.
 
Uber logo
 
Aplikace využívá různých technik pro rozpoznání zvláštní uživatelovy aktivity. Dívá se tedy na jeho lokaci (vyšší riziko opilosti, pokud si někdo zavolá auto od hospody), zkoumá také změnu v počtu překlepů a jednou z vyhodnocovaných charakteristik je i úhel náklonu telefonu. Tyto údaje pak vyhodnocuje systém umělé inteligence. Podle Uberu zatím není v plánu rychlé nasazení této technologie, takže je otázkou, zda se vůbec někdy objeví. Společnost si totiž nechává patentovat spoustu nápadů, ale ne každý se pak objeví v konečném produktu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla Model 3 dostala přes internet o 5 % vyšší výkon Tesla Model 3 dostala přes internet o 5 % vyšší výkon
Automobilka Tesla je známá tím, že aktualizuje své vozy pomocí aktualizací přes internet, jde o tzv. over-the-air updaty. Ten poslední přinsel např. Sentry Mode, Dog Mode, ale nejen to. Vozům se také navýšil výkon až o 5 %.
20.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Bentley Continental GT dostává novou verzi s V8 Bentley Continental GT dostává novou verzi s V8
Automobilka Bentley uvádí novou lehčí verzi svého kupé a kabrioletu Continental GT. Jde o verzi V8 s dvakrát přeplňovaným osmiválcem, který dokáže oba dva vozy rozjet až na maximální rychlost 318 km/h.
19.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPad mini se 7,9" displejem dostává A12 Bionic Apple iPad mini se 7,9" displejem dostává A12 Bionic
Společnost Apple představila dva nové tablety, iPad Air a iPad mini. Druhý jmenovaný přináší kompaktní rozměry díky 7,9" displeji. Dostává však také výkonnější procesor A12 Bionic a podporu dotykového pera Apple Pencil.
19.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Nový Apple iPad Air podporuje Apple Pencil Nový Apple iPad Air podporuje Apple Pencil
Apple dnes představil dva nové tablety, iPad mini a iPad Air. My se podíváme na iPad Air, který vedle výkonnějšího hardwaru přináší především podporu Apple Pencil. Tu tak nyní podporují všechny nové iPady.
18.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fisker chystá elektrické SUV, konkurenci Modelu Y Fisker chystá elektrické SUV, konkurenci Modelu Y
Automobilka Fisker se chystá na další pokus prorazit se svými elektromobily. Chystá totiž nové elektrické SUV, které by mělo být konkurencí Tesle Modelu Y, rovněž za příznivou cenu okolo 40000 USD.
18.3.2019, aktualita, Milan Šurkala