Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Twitter zdvojnásobil maximální počet znaků v tweetu

8.11.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Po testování se Twitter rozhodl, že zvýší maximální počet znaků v jedné zprávě všem uživatelům. Do jednoho tweetu se tak nyní vejde 280 znaků místo původních 140. Jak to změní tuto sociální síť?
Twitter se od svého vzniku v roce 2006 odlišoval od jiných sociálních sítí velmi omezeným počtem znaků, který mohl mít jeden příspěvek. Do jednoho tweetu se jich dosud vešlo jen 140, uživatel tedy musel být při psaní velmi stručný a věcný. Leckdo by to mohl považovat za zbytečné omezování, ale možná právě v tom spočívalo kouzlo Twitteru, podobně jako v SMS zprávě nebo telegramu si uživatel musel dávat pozor, jak dlouhý text napíše. Dlouho se však spekulovalo o tom, že Twitter zvýší maximální počet znaků v jedné zprávě a před časem bylo dokonce spuštěno testování pro omezený počet uživatelů.
 
 
Nyní si mohou zdvojnásobené maximální délky jednoho tweetu ze 140 na 280 znaků užívat skoro všichni uživatelé Twitteru s výjimkou některých jazyků, jako je japonština, korejština nebo čínština, kde zůstane omezení na 140. Důvodem je skutečnost, že v těchto jazycích může jeden znak reprezentovat jedno slovo či sousloví, takže do limitu se vejde mnohem více obsahu než třeba v jazycích používajících latinku.
Twitter také zveřejnil pár zajímavých dat, která ukazují, že zvýšení počtu znaků na 280 je naprosto dostačující. Při limitu 140 znaků využilo maximálního počtu 9 % uživatelů používajících angličtinu, ale po zvýšení na 280 znaků už tohoto maxima dosáhne jen okolo 1 % autorů. Cílem této změny je přitom usnadnit tweetování, uživatelé tak už nebudou muset tolik přemýšlet, jak svou zprávu zkrátit a několikrát ji upravovat, aby se vešla do limitu.
 
 
Při testování však přesto došlo k zajímavé situaci, že vybraní uživatelé po zvýšení limitu na 280 znaků začali psát opravdu dlouhé tweety, které se sotva vešly do tohoto maxima, ale zanedlouho došlo k ustálení, takže jen 5 % zpráv přesahovalo délku přes 140 znaků a 2 % obsahovala více než 190 znaků. Katastrofické scénáře, že tato změna povede ke zhoršení kvality sociální sítě, se tedy patrně nenaplní. Naopak bylo zaznamenáno, že delší tweety zaznamenaly více lajků, sdílení a zmínek.
 


reklama