Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Twitter pro Android měl nepříjemný bug, mohl zveřejnit i soukromé tweety

22.1.2019, Milan Šurkala, aktualita
Po více než 4 roky byla v Twitteru pro Android nepříjemná chyba, která v některých případech umožňovala zveřejnit i takové tweety, které neměly být veřejné a měly být dostupné jen vybranému okruhu uživatelů.
Twitter nabízí dva různé režimy publikování tweetů. Jeden je veřejný, kdy je mohou vidět všichni uživatelé na Internetu. Je však možné své tweety chránit a v takovém případě se budou zobrazovat jen těm, kteří jsou v seznamu sledujících. Tyto sledující pak uživatel sám schvaluje, takže má kontrolou nad tím, kdo vidí jeho příspěvky. Mobilní aplikace Twitteru pro Android nicméně obsahovala chybu, která celý tento koncept nabourala. Umožňovala totiž za určitých podmínek vznik situace, kdy se nastavení chránění tweetů zrušilo a příspěvky se pak stávaly veřejnými, ačkoli uživatel původně nastavil, že mají být soukromé (jen pro okruh jeho sledujících).
 
Twitter logo
 
K chybě docházelo jen na verzi pro Android (iOS a webové rozhraní je v pořádku), kdy uživatel udělal některé změny účtu, jako je např. změna e-mailové adresy. V takovém případě se nastavení soukromí zresetovalo (nastavilo na veřejné, tedy nechráněné) a tweety tohoto účtu se mohly stát veřejně přístupnými. Chyba byla přitom v aplikaci přítomná opravdu velmi dlouho, přes 4 roky. Do aplikace se dostala 3. listopadu 2014 a odstraněna byla v aktualizaci až 14. ledna 2019. Twitter už informuje uživatele, kteří mohli být chybou zasaženi.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama