www.svetmobilne.cz
>
>
>

Twitter pro Android měl nepříjemný bug, mohl zveřejnit i soukromé tweety

Twitter pro Android měl nepříjemný bug, mohl zveřejnit i soukromé tweety
, , aktualita
Po více než 4 roky byla v Twitteru pro Android nepříjemná chyba, která v některých případech umožňovala zveřejnit i takové tweety, které neměly být veřejné a měly být dostupné jen vybranému okruhu uživatelů.
K oblíbeným
reklama
Twitter nabízí dva různé režimy publikování tweetů. Jeden je veřejný, kdy je mohou vidět všichni uživatelé na Internetu. Je však možné své tweety chránit a v takovém případě se budou zobrazovat jen těm, kteří jsou v seznamu sledujících. Tyto sledující pak uživatel sám schvaluje, takže má kontrolou nad tím, kdo vidí jeho příspěvky. Mobilní aplikace Twitteru pro Android nicméně obsahovala chybu, která celý tento koncept nabourala. Umožňovala totiž za určitých podmínek vznik situace, kdy se nastavení chránění tweetů zrušilo a příspěvky se pak stávaly veřejnými, ačkoli uživatel původně nastavil, že mají být soukromé (jen pro okruh jeho sledujících).
 
Twitter logo
 
K chybě docházelo jen na verzi pro Android (iOS a webové rozhraní je v pořádku), kdy uživatel udělal některé změny účtu, jako je např. změna e-mailové adresy. V takovém případě se nastavení soukromí zresetovalo (nastavilo na veřejné, tedy nechráněné) a tweety tohoto účtu se mohly stát veřejně přístupnými. Chyba byla přitom v aplikaci přítomná opravdu velmi dlouho, přes 4 roky. Do aplikace se dostala 3. listopadu 2014 a odstraněna byla v aktualizaci až 14. ledna 2019. Twitter už informuje uživatele, kteří mohli být chybou zasaženi.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům
Samsung musel odsunout prodej dlouho očekávaného ohebného smartphonu Galaxy Fold. Někteří recenzenti se totiž setkali s problémy, které se nejčastěji týkají hlavního displeje. Před uvedením na trh tedy bude muset výrobce ještě vychytat mouchy.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Jedete Vlakem na výlet? Stáhněte si aplikaci od ČD Jedete Vlakem na výlet? Stáhněte si aplikaci od ČD
České dráhy spustily nový portál Vlakem na výlet, který zahrnuje i mobilní aplikaci pro Android a iOS. Obsahuje bohatou databázi výletů po ČR, které lze filtrovat podle regionu nebo cílové skupiny. Zajímavostí jsou interaktivní výlety nejen pro děti.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Asus ZenFone Live (L2): levný smartphone v nových barvách Asus ZenFone Live (L2): levný smartphone v nových barvách
Asus v tichosti představil nástupce loňského modelu ZenFone Live (L1), který přináší několik drobných vylepšení výbavy. A z hlediska designu si zákazníci mohou vybrat z nových dvoubarevných variant. Hlavní zbraní by ovšem měla zůstat cena.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Huawei prozradil, pro které modely vydá EMUI 9.1 Huawei prozradil, pro které modely vydá EMUI 9.1
Huawei vydal dlouhý seznam smartphonů a tabletů, které na čínském trhu obdrží aktualizaci na EMUI 9.1, nejčerstvější verzi uživatelské nadstavby. V seznamu nalezneme také modely od dceřiné značky Honor.
20.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi Redmi 6 ani Redmi 6A neobdrží aktualizaci na Android Pie Xiaomi Redmi 6 ani Redmi 6A neobdrží aktualizaci na Android Pie
Xiaomi nemá dobrou zprávu pro majitele dvou levných a velmi populárních smartphonů Redmi. Ani přes předchozí sliby totiž tyto modely nejspíš neobdrží aktualizaci na Android 9.0 Pie. Nasvědčují tomu informace na fóru MIUI.
20.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře