www.svetmobilne.cz
>
>
>

Twitter pro Android měl nepříjemný bug, mohl zveřejnit i soukromé tweety

Twitter pro Android měl nepříjemný bug, mohl zveřejnit i soukromé tweety
, , aktualita
Po více než 4 roky byla v Twitteru pro Android nepříjemná chyba, která v některých případech umožňovala zveřejnit i takové tweety, které neměly být veřejné a měly být dostupné jen vybranému okruhu uživatelů.
K oblíbeným
reklama
Twitter nabízí dva různé režimy publikování tweetů. Jeden je veřejný, kdy je mohou vidět všichni uživatelé na Internetu. Je však možné své tweety chránit a v takovém případě se budou zobrazovat jen těm, kteří jsou v seznamu sledujících. Tyto sledující pak uživatel sám schvaluje, takže má kontrolou nad tím, kdo vidí jeho příspěvky. Mobilní aplikace Twitteru pro Android nicméně obsahovala chybu, která celý tento koncept nabourala. Umožňovala totiž za určitých podmínek vznik situace, kdy se nastavení chránění tweetů zrušilo a příspěvky se pak stávaly veřejnými, ačkoli uživatel původně nastavil, že mají být soukromé (jen pro okruh jeho sledujících).
 
Twitter logo
 
K chybě docházelo jen na verzi pro Android (iOS a webové rozhraní je v pořádku), kdy uživatel udělal některé změny účtu, jako je např. změna e-mailové adresy. V takovém případě se nastavení soukromí zresetovalo (nastavilo na veřejné, tedy nechráněné) a tweety tohoto účtu se mohly stát veřejně přístupnými. Chyba byla přitom v aplikaci přítomná opravdu velmi dlouho, přes 4 roky. Do aplikace se dostala 3. listopadu 2014 a odstraněna byla v aktualizaci až 14. ledna 2019. Twitter už informuje uživatele, kteří mohli být chybou zasaženi.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Huawei odkládá skládací smartphone Mate X Huawei odkládá skládací smartphone Mate X
Vypadá to, že po Samsungu odloží svůj skládací smartphone také společnost Huawei. Její Mate X měl přijít na trh už v těchto dnech, ale budeme si na něj muset ještě pár měsíců určitě počkat.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice
Automobilka Volvo nedávno představila pozoruhodná autonomní nákladní vozidla Volvo Vera. Ty jsou nejen elektrická, ale především zaujmou tím, že jsou autonomní a dokonce ani nemají kabinu pro řidiče.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Alpine A110S přiostřuje, dostává 292 koní Alpine A110S přiostřuje, dostává 292 koní
Renault představil vylepšenou variantu svého sportovního kupé Alpine A110S. Dostává mnohem vyšší výkon 292 koní díky vyššímu plnícímu tlaku turbodmychadla. Má i upravený podvozek a nové designové prvky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tesla zvažuje užití olověných baterií v Superchargerech Tesla zvažuje užití olověných baterií v Superchargerech
Rychlonabíječky elektromobilů potřebují efektivně skladovat energii, kterou se pak nabíjí automobily. Tesla zvažuje, že pro vykrývání špiček a nabíjení mimo špičku začne využívat moderní olověné akumulátory, což by mělo vše zlevnit.
14.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Honda e odhaluje další detaily, nebude mít zrcátka Honda e odhaluje další detaily, nebude mít zrcátka
O nový elektromobil Honda e vyjádřilo zájem už více než 30 tisíc lidí a automobilka nyní zveřejnila další technické detaily vozu. Místo zrcátek bude mít kamery, podporovat bude i rychlé dobíjení a na 80 % bude za 30 minut.
14.6.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře