www.svetmobilne.cz
>
>
>

Twitter pro Android měl nepříjemný bug, mohl zveřejnit i soukromé tweety

Twitter pro Android měl nepříjemný bug, mohl zveřejnit i soukromé tweety
, , aktualita
Po více než 4 roky byla v Twitteru pro Android nepříjemná chyba, která v některých případech umožňovala zveřejnit i takové tweety, které neměly být veřejné a měly být dostupné jen vybranému okruhu uživatelů.
reklama
Twitter nabízí dva různé režimy publikování tweetů. Jeden je veřejný, kdy je mohou vidět všichni uživatelé na Internetu. Je však možné své tweety chránit a v takovém případě se budou zobrazovat jen těm, kteří jsou v seznamu sledujících. Tyto sledující pak uživatel sám schvaluje, takže má kontrolou nad tím, kdo vidí jeho příspěvky. Mobilní aplikace Twitteru pro Android nicméně obsahovala chybu, která celý tento koncept nabourala. Umožňovala totiž za určitých podmínek vznik situace, kdy se nastavení chránění tweetů zrušilo a příspěvky se pak stávaly veřejnými, ačkoli uživatel původně nastavil, že mají být soukromé (jen pro okruh jeho sledujících).
 
Twitter logo
 
K chybě docházelo jen na verzi pro Android (iOS a webové rozhraní je v pořádku), kdy uživatel udělal některé změny účtu, jako je např. změna e-mailové adresy. V takovém případě se nastavení soukromí zresetovalo (nastavilo na veřejné, tedy nechráněné) a tweety tohoto účtu se mohly stát veřejně přístupnými. Chyba byla přitom v aplikaci přítomná opravdu velmi dlouho, přes 4 roky. Do aplikace se dostala 3. listopadu 2014 a odstraněna byla v aktualizaci až 14. ledna 2019. Twitter už informuje uživatele, kteří mohli být chybou zasaženi.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): rodinný tablet v kovovém balení Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): rodinný tablet v kovovém balení
Samsung tento týden odhalil ještě jeden tablet s Androidem. Všestranný, cenově dostupný model Galaxy Tab A 10.1 ve verzi pro rok 2019 nabízí elegantní design, stereo reproduktory a funkce zaměřené na rodinu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian
Elektromobily Rivian vzbudily poměrně velký zájem u investorů a podle všeho i u zákazníků kvůli příznivým cenám. Investoři do něj v poslední době nasypali dalších 700 milionů USD, přičemž největším byl Amazon.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky
LG, stejně jako většina ostatních výrobců, připravuje pro letošní rok smartphone s podporou 5G. Představen by měl být už za týden v rámci veletrhu MWC 2019 a nyní na internet unikly jeho první rendery.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“ Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“
Společnost Super Impulse představila miniaturní herní konzole, na kterých si můžete zahrát legendární retro tituly. Svými rozměry se blíží kreditní kartě, takže se vejde i do většiny peněženek.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete
Samsung u jedné ze svých vlajkových lodí vsadí na kanárkově žlutou barvu. Podívejte se na uniklé rendery, které tuto neobvyklou variantu ukazují z obou stran. Galaxy S10e bude cenově nejdostupnějším modelem z celé série.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik