Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Turing HubblePhone: šílený koncept smartphonu inspirovaný Nokií N93

, , aktualita
Turing HubblePhone: šílený koncept smartphonu inspirovaný Nokií N93
Společnost Turing je sice v bankrotu a stihl prodat jen pár kusů smartphonů, nepřestává ovšem slibovat futuristické koncepty. HubblePhone se dvěma flexibilními displeji by měl být hotov do roku 2020.
Turing HubblePhone: šílený koncept smartphonu inspirovaný Nokií N93
Americká společnost Turing za sebou má krátkou, ale zajímavou historii. Založena byla v roce 2015 a řadu z vývojářů tvořili bývalí zaměstnanci Nokie. K výrobě dokonce využívala továrnu ve finském městě Salo. Zatím jediný představený model nesl prostý název Turing Phone a byl zaměřen na maximální zabezpečení. Původně se počítalo s Androidem, ale nakonec dostala přednost alternativní platforma Sailfish OS. Telefon se ovšem prodal jen v pár kusech, k plánovanému dodání druhé a třetí série nakonec nedošlo. A dost možná ani nedojde, neboť letos v únoru společnost ohlásila bankrot.
 
 
Ani vážné finanční problémy ovšem Turing neodradily od sebevědomých konceptů. Plánovaný HubblePhone by měl na trh přijít v roce 2020, i když něco nám říká, že dost možná tento model zůstane jen na papíře. Svým designem se koncept rozhodně neztratí, asi nejvíce přitom připomíná Nokii N93 z roku 2006. Je to především díky zajímavé konstrukci s výrazným fotoaparátem. Místo klávesnice ovšem smartphone disponuje druhým flexibilním OLED displejem. Otočný kloub umožňuje s displejem hýbat podle potřeby, což se může hodit třeba při nahrávání videí pomocí 60MPx fotoaparátu. Celkem se zařízení může pochlubit čtyřmi kamerami.
 
 
A ani v případě vnitřního hardwaru nezůstává výrobce při zemi. Svůj telefon plánuje vybavit dvěma dosud nepředstaveným procesory Qualcomm Snapdragon 855, každý spolu s 8GB operační pamětí typu LPDDR4 a 256GB interním úložištěm. Touring víceméně plánuje dva smartphony v jednom spojené otočným kloubem, každý s vlastními komponenty. Počítá se také s využitím umělé inteligence, a to opět ve velkém stylu. Integrován by měl být zcela nový čip pro rozpoznání emocí a smíšenou realitu. Jednou z nových funkcí využívajících umělou inteligenci bude odezírání ze rtů, takže hlasové povely budou fungovat i ve chvíli, kdy telefon uživatele neuslyší.
 
Turing HubblePhone bude připraven na internetové připojení 5G. Kromě dotykových displejů poslouží k ovládání skrolovací kolečko a programovatelné tlačítko. Ačkoliv výrobce plánuje teleofn uvést na trh až za dva roky a většina plánovaných komponentů ještě ani neexistuje, yla už zveřejněna přesná prodejní cena 2 749 dolarů, v přepočtu více než 60 tisíc korun bez DPH.
 


reklama