Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Turing HubblePhone: šílený koncept smartphonu inspirovaný Nokií N93

2.8.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Společnost Turing je sice v bankrotu a stihl prodat jen pár kusů smartphonů, nepřestává ovšem slibovat futuristické koncepty. HubblePhone se dvěma flexibilními displeji by měl být hotov do roku 2020.
Americká společnost Turing za sebou má krátkou, ale zajímavou historii. Založena byla v roce 2015 a řadu z vývojářů tvořili bývalí zaměstnanci Nokie. K výrobě dokonce využívala továrnu ve finském městě Salo. Zatím jediný představený model nesl prostý název Turing Phone a byl zaměřen na maximální zabezpečení. Původně se počítalo s Androidem, ale nakonec dostala přednost alternativní platforma Sailfish OS. Telefon se ovšem prodal jen v pár kusech, k plánovanému dodání druhé a třetí série nakonec nedošlo. A dost možná ani nedojde, neboť letos v únoru společnost ohlásila bankrot.
 
 
Ani vážné finanční problémy ovšem Turing neodradily od sebevědomých konceptů. Plánovaný HubblePhone by měl na trh přijít v roce 2020, i když něco nám říká, že dost možná tento model zůstane jen na papíře. Svým designem se koncept rozhodně neztratí, asi nejvíce přitom připomíná Nokii N93 z roku 2006. Je to především díky zajímavé konstrukci s výrazným fotoaparátem. Místo klávesnice ovšem smartphone disponuje druhým flexibilním OLED displejem. Otočný kloub umožňuje s displejem hýbat podle potřeby, což se může hodit třeba při nahrávání videí pomocí 60MPx fotoaparátu. Celkem se zařízení může pochlubit čtyřmi kamerami.
 
 
A ani v případě vnitřního hardwaru nezůstává výrobce při zemi. Svůj telefon plánuje vybavit dvěma dosud nepředstaveným procesory Qualcomm Snapdragon 855, každý spolu s 8GB operační pamětí typu LPDDR4 a 256GB interním úložištěm. Touring víceméně plánuje dva smartphony v jednom spojené otočným kloubem, každý s vlastními komponenty. Počítá se také s využitím umělé inteligence, a to opět ve velkém stylu. Integrován by měl být zcela nový čip pro rozpoznání emocí a smíšenou realitu. Jednou z nových funkcí využívajících umělou inteligenci bude odezírání ze rtů, takže hlasové povely budou fungovat i ve chvíli, kdy telefon uživatele neuslyší.
 
Turing HubblePhone bude připraven na internetové připojení 5G. Kromě dotykových displejů poslouží k ovládání skrolovací kolečko a programovatelné tlačítko. Ačkoliv výrobce plánuje teleofn uvést na trh až za dva roky a většina plánovaných komponentů ještě ani neexistuje, yla už zveřejněna přesná prodejní cena 2 749 dolarů, v přepočtu více než 60 tisíc korun bez DPH.
 


reklama