www.svetmobilne.cz
>
>

Turecko začne vyrábět vlastní elektrická auta TOGG

Turecko začne vyrábět vlastní elektrická auta TOGG
, , aktualita
Turecko není zrovna zemí, která by byla známá kvůli vlastním automobilkám. Většinu času se zde totiž vyráběla jen auta jiných značek nebo vozů pod různými licencemi. Nové turecké vozy TOGG však přinesou navíc i moderní elektrický pohon.
K oblíbeným
reklama
Turecko je zemí, které nemá příliš rozvinutý vlastní automobilový průmysl a vývoj, je především montovnou pro nejrůznější značky z jiných zemí, příp. v licencích vyrábí vozy jiných značek. V Gebze byly nicméně představeny nové vozy z tureckých luhů a hájů, konkrétně model TOGG Sedan a SUV. Oba dva přitom budou mít elektrický pohon, hovořilo se pak primárně o novém SUV.
 
TOGG C-SUV
 
Pokud jde o TOGG C-SUV, tak tento vůz by se měl objevit na trhu v roce 2022. K dispozici bude v jednomotorové verzi 4×2 s výkonem 200 koní (147 kW), což by mělo stačit na akceleraci na 100 km/h za 7,6 sekundy. K dispozici bude ale i výkonnější provedení s druhým motorem pro přední nápravu, což zajistí pohon 4×4, výkon 400 koní (297 kW) a akceleraci za pouhých 4,8 sekundy.
 
TOGG interiér
 
K dispozici bude se dvěma různými velikostmi akumulátoru, byť přesné velikosti neznáme. Víme však, že menší verze má vystačit na ujetí 186 mil (cca 300 km), větší pak na 300 mil (cca 480 km). 80 % energie má být nabito za 30 minut díky podpoře rychlého 150kW nabíjení.
 
TOGG C-SUV
 
Vůz bude mít funkci Slow Traffic Pilot, která zajistí autonomní funkce 2. úrovně, přesněji řečeno samostatné popojíždění v zácpách. Výrobce hovoří také o plánu pro přechod na 3. úroveň autonomního řízení, nechybí ani podpora over-the-air updatů a V2X komunikace (vozidla s okolím).  Pochopitelně se počítá i s rychlým 5G datovým připojením. TOGG C-SUV má i monitorování pohledu řidiče a holografické 3D zobrazování s rozšířenou realitou.
 
TOGG Sedan
 
Prezident Erdogan při prezentaci vozu řekl, že jde o historický moment, a že 60 let trvající sen Turecka se stává realitou. Připomněl první národní automobilový pokus, Devrim před 60 lety, který ukázal, jak se sny mohou stát i noční můrou.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Registrační značky ve Vermontu bude nejspíš možné mít i s emoji Registrační značky ve Vermontu bude nejspíš možné mít i s emoji
Některé státy umožňují řidičům si zvolit pro svého plechového miláčka registrační značky na přání. V americkém Vermontu míří ke schválení návrh zákona, který má dovolit dokonce i nejrůznější smajlíky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Apple iOS 14 má běžet i na iPhonech 6S a iPhone SE Apple iOS 14 má běžet i na iPhonech 6S a iPhone SE
Produkty Apple jsou známy dlouhodobou podporou a vypadá to, že v případě iPhonů 6S a SE na tom budou telefony opravdu hodně dobře. I ty by totiž měly dostat připravovaný operační systém iOS 14, tedy už šestou verzi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes Unimog U5023 překonal výškový rekord, vyjel do 6694 m.n.m. Mercedes Unimog U5023 překonal výškový rekord, vyjel do 6694 m.n.m.
Speciální nákladní vozy Mercedes-Benz Unimog U5023 pomohly s instalací čtyř rádiových stanic v Chile v nadmořské výšce přes 6000 m.n.m. a stihly také trhnout výškový rekord. Dojely až do 6694 m.n.m.
26.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tesla překonala hodnotu 100 mld. USD, předběhla i Volkswagen Tesla překonala hodnotu 100 mld. USD, předběhla i Volkswagen
Automobilka Tesla míří stále vzhůru. Hodnota akcií nadále výrazně stoupá a nyní má celá společnost hodnotu vyšší než 100 miliard USD. Tím se jí podařilo z druhého místa sesadit takového giganta, jakým je Volkswagen.
24.1.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Qualcomm uvedl procesory Snapdragon 720G, 662 a 460 s Wi-Fi 6 Qualcomm uvedl procesory Snapdragon 720G, 662 a 460 s Wi-Fi 6
Společnost Qualcomm rozšířila nabídku mobilních procesorů o nové modely Snapdragon 720G, 662 a 460. Všechny podporují Wi-Fi 6 i indický polohový systém NavIC. Nezájem ale panuje v oblasti 5G.
23.1.2020, aktualita, Milan Šurkala