www.svetmobilne.cz
>
>

Turecko začne vyrábět vlastní elektrická auta TOGG

Turecko začne vyrábět vlastní elektrická auta TOGG
, , aktualita
Turecko není zrovna zemí, která by byla známá kvůli vlastním automobilkám. Většinu času se zde totiž vyráběla jen auta jiných značek nebo vozů pod různými licencemi. Nové turecké vozy TOGG však přinesou navíc i moderní elektrický pohon.
K oblíbeným
reklama
Turecko je zemí, které nemá příliš rozvinutý vlastní automobilový průmysl a vývoj, je především montovnou pro nejrůznější značky z jiných zemí, příp. v licencích vyrábí vozy jiných značek. V Gebze byly nicméně představeny nové vozy z tureckých luhů a hájů, konkrétně model TOGG Sedan a SUV. Oba dva přitom budou mít elektrický pohon, hovořilo se pak primárně o novém SUV.
 
TOGG C-SUV
 
Pokud jde o TOGG C-SUV, tak tento vůz by se měl objevit na trhu v roce 2022. K dispozici bude v jednomotorové verzi 4×2 s výkonem 200 koní (147 kW), což by mělo stačit na akceleraci na 100 km/h za 7,6 sekundy. K dispozici bude ale i výkonnější provedení s druhým motorem pro přední nápravu, což zajistí pohon 4×4, výkon 400 koní (297 kW) a akceleraci za pouhých 4,8 sekundy.
 
TOGG interiér
 
K dispozici bude se dvěma různými velikostmi akumulátoru, byť přesné velikosti neznáme. Víme však, že menší verze má vystačit na ujetí 186 mil (cca 300 km), větší pak na 300 mil (cca 480 km). 80 % energie má být nabito za 30 minut díky podpoře rychlého 150kW nabíjení.
 
TOGG C-SUV
 
Vůz bude mít funkci Slow Traffic Pilot, která zajistí autonomní funkce 2. úrovně, přesněji řečeno samostatné popojíždění v zácpách. Výrobce hovoří také o plánu pro přechod na 3. úroveň autonomního řízení, nechybí ani podpora over-the-air updatů a V2X komunikace (vozidla s okolím).  Pochopitelně se počítá i s rychlým 5G datovým připojením. TOGG C-SUV má i monitorování pohledu řidiče a holografické 3D zobrazování s rozšířenou realitou.
 
TOGG Sedan
 
Prezident Erdogan při prezentaci vozu řekl, že jde o historický moment, a že 60 let trvající sen Turecka se stává realitou. Připomněl první národní automobilový pokus, Devrim před 60 lety, který ukázal, jak se sny mohou stát i noční můrou.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení
Nový mobilní operační systém Apple iOS 14 zažil opravdu rychlý start. Za necelý týden se dostal na více než 25 % zařízení. Novinkou jsou např. widgety, které lze umístit mezi ikonky aplikací.
22.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps
Společnost Sony nadále vyvíjí smartphony a své štěstí chce zkusit s novým modelem Xperia 5 II. Ten je zajímavý především tím, že jako první zvládá natáčení 4K videa při 120 fps. Máme zde i 120Hz displej.
20.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem
Automobilka Mercedes-Benz to zkouší nejen s akumulátorovými elektromobily, ale zkouší i ty vodíkové. Nyní představuje koncept vodíkového trucku GenH2, který bude vodík ukládat netradičně v kapalné formě.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+ Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+
Apple představil už 6. generaci svých chytrých hodinek Apple Watch. Nová varianta přináší především systém pro měření kyslíku v krvi a do některých zemí přijde i nové předplatné, služba Fitness+.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine
Další novinkou z dílen společnosti Apple je tablet iPad 8. generace. Ten dostává výkonnější hardware v podobě procesoru A12 Bionic. Ten obsahuje i Neural Engine. Zůstává 10,2" displej Retina a podpora pera Pencil 1. generace.
17.9.2020, aktualita, Milan Šurkala