Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Tři vlajkové lodě naráz. LG uvedlo V50 ThinQ 5G, G8 ThinQ a G8s ThinQ

24.2.2019, Jáchym Šlik, aktualita
LG V50 ThinQ se stalo jedním z prvních telefonů s podporou 5G sítí. Navíc přichází s volitelným krytem fungujícím jako sekundární displej. Představeno bylo také LG G8 ThinQ ve dvou variantách, obě využívají nezvyklý způsob odemykání i ovládání.
LG na veletrhu MWC 2019 v Barceloně představilo hned tři modely, které můžeme označit za vlajkové lodě. Všechny charakterizují OLED displeje, čtečka otisků prstů staromódně umístěná na zádech telefonu a procesor Snapdragon 855 kombinovaný s 6GB RAM a 128GB úložištěm.
 
 

První 5G smartphone od LG

 
 
LG V50 ThinQ 5G
 
LG V50 ThinQ 5G přichází jako první smartphone tohoto výrobce plně připravený na sítě páté generace. Proto využívá procesor Snapdragon 855 a především modem Snapdragon X50, který slibuje až dvacetrkát rychlejší internetové připojení ve srovnání se sítěmi 4G. Jinak můžeme novinku označit za mírný upgrade teprve pár měsíců starého modelu V40 ThinQ. Telefony se od sebe po designové stránce příliš neliší a dokonce využívají na chlup stejné displeje. Konkrétně se jedná o 6,4" OLED panel s rozlišením 3120 x 1440 pixelů a výřezem pro duální přední fotoaparát. Na zádech potom najdeme hned tři snímače – 12MPx základní, 12MPx telefoto a 16MPx širokoúhlý.
 
Kryt Dual Screen pro LG V50 ThinQ 5G
 
Kapacita baterie narostla o pětinu na solidních 4 000 mAh, po zvukové stránce nechybí stereo reproduktory nebo převodník Hi-Fi Quad DAC. Z příslušenství stojí za zmínku kryt Dual Screen, který ke smartphonu přidá 6,2" OLED displej s rozlišením 2160 x 1080 pixelů. Dva displeje rozšiřují možnosti multitaskingu (co třeba surfování po internetu, zatímco na druhé obrazovce sledujete video?) a využití mohou najít i při hraní her.
 
 

Zmatek v řadě G8

 
LG G8s ThinQ
 
LG G8 ThinQ a G8s ThinQ přichází rovněž s procesorem Snapdragon 855, 6GB RAM a 128GB úložištěm, ale na podporu 5G sítí v tomto případě musíte zapomenout. První jmenovaný model využívá 6,1" OLED displej s rozlišením 3120 x 1440 pixelů, druhý potom nepatrně zvyšuje úhlopříčku na 6,2", ale rozlišení snižuje na 2248 x 1080 pixelů. Další rozdíl najdeme ve fotoaparátech. Oba modely využívají trojitý zadní fotoaparát, který sestává z 12MPx hlavního, 12MPx telefoto a nakonec ještě širokoúhlého snímač. V případě G8 ThinQ je poslední senzor 16MPx, u G8s ThinQ pouze 13MPx.
 
 
LG G8 ThinQ (ve verzi s duálním fotoaparátem)
 
Aby byla situace ještě komplikovanější, bude G8 ThinQ na některých trzích nabízeno pouze s duálním fotoaparátem. Drobný rozdíl si výrobce neodpustil ani v případě baterie, neboť G8 ThinQ využívá kapacitu 3 500 mAh, zatímco G8s ThinQ dostal do vínku nepatrně vyšších 3 550 mAh. Aby LG své vlajkové lodě odlišilo od konkurence, použilo několik vychytávek, ke kterým využívá 3D ToF senzor umístění vedle 8MPx čelní kamerky. Tento senzor zpřesňuje technologii rozpoznání obličeje, ale také zvládne rozpoznat dlaň ruky – podle čar, které má každý člověk unikátní. Technologie Air Motion umožňuje ovládat telefon pomocí gest ve vzduchu, jako je třeba zamávání rukou.
 
 

Dostupnost a ceny

 
LG zatím neupřesnilo dostupnost ani ceny svých nových smartphonů.
 


reklama