Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

TrekStor předvede na IFA 2016 několik nových zařízení

20.8.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Na blížícím se veletrhu IFA 2016 nebude chybět ani německý výrobce TrekStor, který hodlá v Berlíně ukázat dvojici konvertibilních tabletů SurfTab – jeden s Androidem 6.0, druhý s Windows 10. Další novinkou bude mini PC s procesorem Cherry Trail.
V Německu založená společnost TrekStor nepatří na tuzemském trhu k těm nejznámějším, přesto se čas od času do českých obchodů dostane nějaký produkt této značky. Jedná se především o tablety, které spolu s externími disky, USB flash disky a mini PC patří v současné době k hlavním kategoriím, na které se TrekStor specializuje. A několik novinek plánuje společnost představit i na veletrhu IFA 2016, který v Berlíně začíná už 2. září (i když první tiskové konference některých výrobců se uskuteční o pár dnů dříve).

První novinkou bude tablet SurfTab s odnímatelnou klávesnicí, který se tedy zařadí mezi zařízení typu dva v jednom s operačním systémem Windows 10. Spoléhat bude na 11,6“ displej s rozlišením 1920 x 1080 pixelů (Full HD), čtyřjádrový procesor Intel Atom x5-Z8300 z řady Cherry Trail, 2GB RAM a 32GB interní úložiště rozšiřitelné pomocí micro SD karty až o dalších 128 GB. Na trh by se měl tablet dostat letos na podzim, a to ve variantě s podporou LTE i bez něj.

Druhou tabletovou novinkou z řady SurfTab se stane multimediální model s operačním systémem Android 6.0 Marshmallow. Pochlubí se opravdu velkým displejem o úhlopříčce 13,3“ a rozlišení 1920 x 1080 obrazových bodů (Full HD), takže bude určen spíše pro domací použití než časté přenášení. Vhod jistě přijde praktický stojánek umožňující postavit tablet na stůl nebo čtveřice integrovaných reproduktorů pro kvalitní zvukový zážitek. Výrobce navíc slibuje baterii s dostatečnou výdrží.

A nakonec TrekStor oznámí mini PC s označením W3. Krabička o rozměrech jen 98 x 98 x 22,5 mm v sobě bude ukrývat pasivně chlazený čtyřjádrový procesor Intel Atom x5-Z8300 z řady Cherry Trail, 2GB RAM a předinstalovaný systém Windows 10. O konektivitu se postarají mimo jiné porty USB 2.0, USB 3.0, micro USB, HDMI či Ethernet, chybět nebude ani čtečka paměťových karet typu micro SD. U žádného ze zařízení zatím výrobce neprozradil předpokládanou prodejní cenu.

Zdroj: Notebookcheck.net
reklama