www.svetmobilne.cz
>
>

Toyota uvolňuje 24000 patentů hybridních a vodíkových automobilů

Toyota uvolňuje 24000 patentů hybridních a vodíkových automobilů
, , aktualita
Hybridní technologie Toyoty slaví velké úspěchy a spousta společností má o tyto technologie zájem. Společnost Toyota se tak rozhodla uvolnit 24 tisíc patentů, které mají spojitost s hybridními a vodíkovými vozy.
K oblíbeným
reklama
První hybridní Toyoty se objevily už v roce 1997 v prvním Priusu, tehdy jen pro Japonsko. O tři roky později se podíval i do dalších oblastí světa a společnost Toyota od té doby registrovala desítky tisíc patentů. Poněvadž ale chce, aby se ekologické vozy snáze rozšířily, už v minulosti uvolnila 5680 patentů ohledně svých vodíkových vozů. Společnosti ale po Toyotě často chtějí přístup k technologiím vodíkových i hybridních vozů, a ta se tak rozhodla většinu z nich uvolnit i pro ostatní firmy v royalty-free licenci. Licenční podmínky použití je nutné si vyjednat s Toyotou, jisté je pak to, že nebudou vyžadovány opakované poplatky za dobu využívání patentu nebo počtu vyrobených produktů postavených na těchto patentech.
 
Toyota Prius
 
Vedle těchto patentů, které jsou uvolněny do konce roku 2030, nabízí také placenou podporu. Ta by měla dalším výrobcům pomoci s integrací technologií Toyoty do svých produktů a tím, jak je správně používat. Celkově k 5690 patentům vodíkových aut uvolněných v lednu 2015 přibylo dalších 2380 patentů pro tato vozidla. Pokud jde o hybridní vozy, tak zde jde o 2590 patentů týkajících se elektrických motorů, 2020 se jich týkách PCU (Power Control Unit), dalších 7550 řízení celého systému, 1320 patentů má na starosti převodovku, dalších 2200 pak nabíjení.
 
Hybridní technologie Toyota
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Huawei odkládá skládací smartphone Mate X Huawei odkládá skládací smartphone Mate X
Vypadá to, že po Samsungu odloží svůj skládací smartphone také společnost Huawei. Její Mate X měl přijít na trh už v těchto dnech, ale budeme si na něj muset ještě pár měsíců určitě počkat.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice
Automobilka Volvo nedávno představila pozoruhodná autonomní nákladní vozidla Volvo Vera. Ty jsou nejen elektrická, ale především zaujmou tím, že jsou autonomní a dokonce ani nemají kabinu pro řidiče.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Alpine A110S přiostřuje, dostává 292 koní Alpine A110S přiostřuje, dostává 292 koní
Renault představil vylepšenou variantu svého sportovního kupé Alpine A110S. Dostává mnohem vyšší výkon 292 koní díky vyššímu plnícímu tlaku turbodmychadla. Má i upravený podvozek a nové designové prvky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tesla zvažuje užití olověných baterií v Superchargerech Tesla zvažuje užití olověných baterií v Superchargerech
Rychlonabíječky elektromobilů potřebují efektivně skladovat energii, kterou se pak nabíjí automobily. Tesla zvažuje, že pro vykrývání špiček a nabíjení mimo špičku začne využívat moderní olověné akumulátory, což by mělo vše zlevnit.
14.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Honda e odhaluje další detaily, nebude mít zrcátka Honda e odhaluje další detaily, nebude mít zrcátka
O nový elektromobil Honda e vyjádřilo zájem už více než 30 tisíc lidí a automobilka nyní zveřejnila další technické detaily vozu. Místo zrcátek bude mít kamery, podporovat bude i rychlé dobíjení a na 80 % bude za 30 minut.
14.6.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře