www.svetmobilne.cz
>
>

Toyota uvolňuje 24000 patentů hybridních a vodíkových automobilů

Toyota uvolňuje 24000 patentů hybridních a vodíkových automobilů
, , aktualita
Hybridní technologie Toyoty slaví velké úspěchy a spousta společností má o tyto technologie zájem. Společnost Toyota se tak rozhodla uvolnit 24 tisíc patentů, které mají spojitost s hybridními a vodíkovými vozy.
K oblíbeným
reklama
První hybridní Toyoty se objevily už v roce 1997 v prvním Priusu, tehdy jen pro Japonsko. O tři roky později se podíval i do dalších oblastí světa a společnost Toyota od té doby registrovala desítky tisíc patentů. Poněvadž ale chce, aby se ekologické vozy snáze rozšířily, už v minulosti uvolnila 5680 patentů ohledně svých vodíkových vozů. Společnosti ale po Toyotě často chtějí přístup k technologiím vodíkových i hybridních vozů, a ta se tak rozhodla většinu z nich uvolnit i pro ostatní firmy v royalty-free licenci. Licenční podmínky použití je nutné si vyjednat s Toyotou, jisté je pak to, že nebudou vyžadovány opakované poplatky za dobu využívání patentu nebo počtu vyrobených produktů postavených na těchto patentech.
 
Toyota Prius
 
Vedle těchto patentů, které jsou uvolněny do konce roku 2030, nabízí také placenou podporu. Ta by měla dalším výrobcům pomoci s integrací technologií Toyoty do svých produktů a tím, jak je správně používat. Celkově k 5690 patentům vodíkových aut uvolněných v lednu 2015 přibylo dalších 2380 patentů pro tato vozidla. Pokud jde o hybridní vozy, tak zde jde o 2590 patentů týkajících se elektrických motorů, 2020 se jich týkách PCU (Power Control Unit), dalších 7550 řízení celého systému, 1320 patentů má na starosti převodovku, dalších 2200 pak nabíjení.
 
Hybridní technologie Toyota
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta
Požáry elektromobilů jsou bedlivě sledovaným tématem. A pokud je to Tesla, tak ještě více. Poslední požár Modelu S se stal v Číně v Šanghaji, kde s sebou hořící auto vzalo ještě další tři blízko stojící.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech
Lenovo dnes představilo novou vlajkovou loď Z6 Pro, která je určena pro čínský trh. Jedná se o model, který nijak neztrácí na konkurenci. Do vínku dostal procesor Snapdragon 855, displej Super AMOLED s tenkými rámečky nebo velký počet fotoaparátů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby
Na Autonomy Day, kde automobilka Tesla hovořila o svých autonomních technologiích, se Elon Musk vyjádřil nelichotivě i na adresu lidaru. Podle něj je tento senzor pro autonomní auta cestou k záhubě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům
Samsung musel odsunout prodej dlouho očekávaného ohebného smartphonu Galaxy Fold. Někteří recenzenti se totiž setkali s problémy, které se nejčastěji týkají hlavního displeje. Před uvedením na trh tedy bude muset výrobce ještě vychytat mouchy.
22.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Jedete Vlakem na výlet? Stáhněte si aplikaci od ČD Jedete Vlakem na výlet? Stáhněte si aplikaci od ČD
České dráhy spustily nový portál Vlakem na výlet, který zahrnuje i mobilní aplikaci pro Android a iOS. Obsahuje bohatou databázi výletů po ČR, které lze filtrovat podle regionu nebo cílové skupiny. Zajímavostí jsou interaktivní výlety nejen pro děti.
22.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář