www.svetmobilne.cz
>
>

Toyota svolává již svolané airbagy, vadné jsou i náhrady

Toyota svolává již svolané airbagy, vadné jsou i náhrady
, , aktualita
Aféra s airbagy Takata, která postihla mnoho automobilových výrobců, úplně tak nekončí. Automobilka Toyota zjistila, že náhradní airbagy, které měly nahradit ty vadné, jsou totiž v některých případech také chybné.
K oblíbeným
reklama
Airbag je bezpečnostní prvek, který by měl zachraňovat životy a minimalizovat zranění, bohužel to ale v případě airbagů od společnosti Takata až tak moc neplatilo. Ty totiž mohly fungovat nesprávně a při svém nafouknutí toho mohlo explodovat více, než by mělo. Kovové součástky pak mohly způsobit ještě větší zranění. Většina výrobců tak už v předchozích letech vyhlásila svolávací akce a vadné airbagy Takata vyměnila. Šlo sice především o japonské výrobce automobilů, ale airbagy Takata se objevily nejen u nich a mohli jsme je nalézt i v mnoha jiných automobilech. Automobilky Toyota zjistila, že svolané vozy nakonec nejsou o tolik bezpečnější než ty nesvolané, protože i náhradní airbagy opět vykazují chyby.
 
Toyota Corolla 2007
 
Zatím se jedná o svolávací akci pro USA, která se dotýká zhruba 135 tisíc vozidel Corolla modelových ročníků 2003 až 2008 a Matrix ročníků 2005 až 2008. V tomto případě hrozí, že se airbag nenafoukne správně, což by nakonec mohlo vést k situaci podobné tomu, jako by vůz žádný airbag neměl. Toyota pochopitelně vymění airbagy bezplatně a doufejme, že do třetice se už konečně najde výrobce airbagů, který dokáže tuto součástku vyrobit bezchybně. Zatím není jasné, zda jsou podobnými airbagy vybaveny i vozy, které byly opravovány v Evropě.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu
Samsung představil spoustu novinek a jsou mezi nimi i nové chytré hodinky Galaxy Watch 3. Ty dostávají detekci pádu i rozšířenou sadu zdravotních aplikací. Umí monitorovat množství kyslíku v krvi a další užitečné parametry.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+ Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+
Dalšími novinkami z dílen společnosti Samsung jsou dva nové tablety Galaxy Tab S7 a S7+. Mají design s tenkými rámečky a k dispozici budou s úhlopříčkami 11" a 12,4". Tím chtějí konkurovat iPadům Pro.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G
Dlouho očekávané vlajkové lodě Samsungu, modely Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra, jsou zde. Přináší velké displeje, podporu dotykového pera S Pen, nezapomnělo se ani na podporu 5G sítí a velmi vysoký výkon.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii
Prodeje tabletů dlouhodobě klesají, ale koronavirová pandemie tomu učinila přítrž. Prodeje těchto zařízení totiž meziročně výrazně stouply, neboť jde o užitečné podmínky pro online výuku a pro využití při práci z domu.
4.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon
Google dnes představil nový levnější telefon Pixel 4a. Jde o ořezanou verzi se slabšími specifikacemi, které stojí za jeho příznivější cenou. Máme tu 6 GB RAM, 128GB úložiště a 5,8" displej typu OLED s Full HD+ rozlišením.
3.8.2020, aktualita, Milan Šurkala