www.svetmobilne.cz
>
>

Toyota svolává již svolané airbagy, vadné jsou i náhrady

Toyota svolává již svolané airbagy, vadné jsou i náhrady
, , aktualita
Aféra s airbagy Takata, která postihla mnoho automobilových výrobců, úplně tak nekončí. Automobilka Toyota zjistila, že náhradní airbagy, které měly nahradit ty vadné, jsou totiž v některých případech také chybné.
K oblíbeným
reklama
Airbag je bezpečnostní prvek, který by měl zachraňovat životy a minimalizovat zranění, bohužel to ale v případě airbagů od společnosti Takata až tak moc neplatilo. Ty totiž mohly fungovat nesprávně a při svém nafouknutí toho mohlo explodovat více, než by mělo. Kovové součástky pak mohly způsobit ještě větší zranění. Většina výrobců tak už v předchozích letech vyhlásila svolávací akce a vadné airbagy Takata vyměnila. Šlo sice především o japonské výrobce automobilů, ale airbagy Takata se objevily nejen u nich a mohli jsme je nalézt i v mnoha jiných automobilech. Automobilky Toyota zjistila, že svolané vozy nakonec nejsou o tolik bezpečnější než ty nesvolané, protože i náhradní airbagy opět vykazují chyby.
 
Toyota Corolla 2007
 
Zatím se jedná o svolávací akci pro USA, která se dotýká zhruba 135 tisíc vozidel Corolla modelových ročníků 2003 až 2008 a Matrix ročníků 2005 až 2008. V tomto případě hrozí, že se airbag nenafoukne správně, což by nakonec mohlo vést k situaci podobné tomu, jako by vůz žádný airbag neměl. Toyota pochopitelně vymění airbagy bezplatně a doufejme, že do třetice se už konečně najde výrobce airbagů, který dokáže tuto součástku vyrobit bezchybně. Zatím není jasné, zda jsou podobnými airbagy vybaveny i vozy, které byly opravovány v Evropě.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Rekordní Tesla se "pokazila", na Nürburgring musela odtahovka Rekordní Tesla se "pokazila", na Nürburgring musela odtahovka
Tesla se snaží vyvíjet novou sportovní verzi Modelu S s režimem Plaid na Severní smyčce Nürburgring, kde měla drtivě překonat časy konkurenčního Porsche Taycan. Jenže ne vše jde podle plánu, pro jeden z vozů si přijel odtah.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Huawei Mate 30 Pro: s 5G, ale bez Googlu Huawei Mate 30 Pro: s 5G, ale bez Googlu
Huawei představil nové výkonné smartphony Mate 30 a Mate 30 Pro. Nově tu najdeme i 5G verzi, naopak tu kvůli Trumpově administrativě a banům ze strany USA nenajdeme žádné aplikace od Googlu.
20.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Vědci vyvinuli odemykání telefonu sluchátky a ušima Vědci vyvinuli odemykání telefonu sluchátky a ušima
Telefony jsme už odemykali otisky prstů nebo tvářemi, tentokrát to chtějí vědci z University at Buffalo provádět pomocí speciálních sluchátek a uší. Biometrickým znakem tu totiž bude tvar ušního kanálku.
20.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Tesla Model S prý překonala Taycan na Nürburgringu o 20 sekund Tesla Model S prý překonala Taycan na Nürburgringu o 20 sekund
Elon Musk vyhlásil válku elektromobilu Porsche Taycan a rozhodl se ho překonat v času, za který dokáže jeho Model S zajet Severní smyčku Nürburgringu. Prý se to povedlo, a to dokonce o téměř 20 sekund. Což je k nevíře.
18.9.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Vivo NEX 3 5G přichází s displejem pokrývajícím 99,6 % přídě Vivo NEX 3 5G přichází s displejem pokrývajícím 99,6 % přídě

Nový high-endový telefon Vivo NEX 3 představuje zajímavý Waterfall FullView Display, který pokrývá neuvěřitelných 99,6 % plochy přední strany. Také bude nabízen ve verzi s podporou 5G mobilních sítí. 

17.9.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář