www.svetmobilne.cz
>
>

Toyota svolává 2,4 milionu hybridů do servisu

Toyota svolává 2,4 milionu hybridů do servisu
, , aktualita
Pokud jste vlastníkem hybridu od Toyoty, patrně brzy obdržíte výzvu k přistavení vozu do servisu. Automobilka totiž celosvětově svolává 2,4 milionu hybridů, které mohou mít problém s přechodem do nouzového režimu.
reklama
Automobilka Toyota zahajuje další velkou svolávací akci pro své hybridy. Konkrétně jde o vozy Prius a Auris vyrobené mezi říjnem 2008 a listopadem 2014. Celkově jde o 2,4 milionu vozů, přičemž 1,25 milionu vozů je v Japonsku, dalších 830 tisíc v Severní Americe, 290 tisíc v Evropě a zbytek v dalších částech světa. V tomto případě jde o nekorektní pád do nouzového režimu. Ten nastává, když je detekována výrazná chyba systému a vůz by tak např. měl preventivně omezit výkon.
 
Toyota Prius
 
Hybridy Toyoty nicméně při pádu do nouzového režimu mohou nejenže v takovém případě částečně ztratit výkon (jak by se mělo správně stát), ale kvůli chybě ho ztratit i úplně a motor může zhasnout. To může být velmi nebezpečné především ve vyšších rychlostech, nicméně zatím se ještě nikomu nic nestalo, přestože jsou zaznamenány už tři případy spojené s touto chybou. Toyota nicméně tvrdí, že i při chybě je vůz stále možné ovládat, funguje posilovač řízení, brzdy i světla. Oprava chyby v servisu zabere asi 40 minut.
 
Připomeňme, že to zdaleka není jediná svolávací akce na hybridy Toyoty, které jsou obecně velmi chváleny za vysoce nadprůměrnou spolehlivost. V minulém měsíci bylo oznámeno, že je potřeba opravit okolo 1 milionu hybridů kvůli chybě v elektrických obvodech, které mohou způsobit požár.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian
Elektromobily Rivian vzbudily poměrně velký zájem u investorů a podle všeho i u zákazníků kvůli příznivým cenám. Investoři do něj v poslední době nasypali dalších 700 milionů USD, přičemž největším byl Amazon.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky
LG, stejně jako většina ostatních výrobců, připravuje pro letošní rok smartphone s podporou 5G. Představen by měl být už za týden v rámci veletrhu MWC 2019 a nyní na internet unikly jeho první rendery.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“ Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“
Společnost Super Impulse představila miniaturní herní konzole, na kterých si můžete zahrát legendární retro tituly. Svými rozměry se blíží kreditní kartě, takže se vejde i do většiny peněženek.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete
Samsung u jedné ze svých vlajkových lodí vsadí na kanárkově žlutou barvu. Podívejte se na uniklé rendery, které tuto neobvyklou variantu ukazují z obou stran. Galaxy S10e bude cenově nejdostupnějším modelem z celé série.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Levný Huawei Y6 Pro 2019 byl v tichosti představen Levný Huawei Y6 Pro 2019 byl v tichosti představen
I smartphone za pár korun může vypadat k světu. Dokazuje to i nový Huawei Y6 Pro 2019, který se zatím prodává na jediném trhu, ale to se snad brzy změní. Vzhledem k nízké ceně je ovšem nutné čekat kompromisy ve výbavě.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik