www.svetmobilne.cz
>
>

Toyota svolává 2,4 milionu hybridů do servisu

Toyota svolává 2,4 milionu hybridů do servisu
, , aktualita
Pokud jste vlastníkem hybridu od Toyoty, patrně brzy obdržíte výzvu k přistavení vozu do servisu. Automobilka totiž celosvětově svolává 2,4 milionu hybridů, které mohou mít problém s přechodem do nouzového režimu.
K oblíbeným
reklama
Automobilka Toyota zahajuje další velkou svolávací akci pro své hybridy. Konkrétně jde o vozy Prius a Auris vyrobené mezi říjnem 2008 a listopadem 2014. Celkově jde o 2,4 milionu vozů, přičemž 1,25 milionu vozů je v Japonsku, dalších 830 tisíc v Severní Americe, 290 tisíc v Evropě a zbytek v dalších částech světa. V tomto případě jde o nekorektní pád do nouzového režimu. Ten nastává, když je detekována výrazná chyba systému a vůz by tak např. měl preventivně omezit výkon.
 
Toyota Prius
 
Hybridy Toyoty nicméně při pádu do nouzového režimu mohou nejenže v takovém případě částečně ztratit výkon (jak by se mělo správně stát), ale kvůli chybě ho ztratit i úplně a motor může zhasnout. To může být velmi nebezpečné především ve vyšších rychlostech, nicméně zatím se ještě nikomu nic nestalo, přestože jsou zaznamenány už tři případy spojené s touto chybou. Toyota nicméně tvrdí, že i při chybě je vůz stále možné ovládat, funguje posilovač řízení, brzdy i světla. Oprava chyby v servisu zabere asi 40 minut.
 
Připomeňme, že to zdaleka není jediná svolávací akce na hybridy Toyoty, které jsou obecně velmi chváleny za vysoce nadprůměrnou spolehlivost. V minulém měsíci bylo oznámeno, že je potřeba opravit okolo 1 milionu hybridů kvůli chybě v elektrických obvodech, které mohou způsobit požár.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Škoda uvádí plug-in hybrid Superb iV s 1.4 TSI Škoda uvádí plug-in hybrid Superb iV s 1.4 TSI
Automobilka Škoda začíná pracovat na elektrifikaci svého portfoila a jedním z prvních počinů je nový plug-in hybrid Superb iV. Novinka má umět jezdit i v čistě elektrickém režimu a ujet vzdálenost až 55 kilometrů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Smartphony Sony: zaměří se jen na vybrané země Smartphony Sony: zaměří se jen na vybrané země
Smartphony Sony to mají dnes hodně nahnuté. Divize je hodně ztrátová, prodeje padají neustále níž a Sony se tak rozhodlo, že se bude soustředit už jen na čtyři světové oblasti. Evropa je stále mezi nimi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Renault Mégane RS Trophy-R: rekordní předokolka na Nürburgringu Renault Mégane RS Trophy-R: rekordní předokolka na Nürburgringu
Závody o nejrychlejší předokolku na okruhu Nürburgring pokračují a dosavadní titul musí Honda chtě nechtě předat Renaultu. Jeho nový Mégane RS Trophy-R totiž japonský hot hatch překonal o téměř 4 sekundy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Americká pošta USPS zkouší autonomní trucky TuSimple Americká pošta USPS zkouší autonomní trucky TuSimple
Další projekt autonomních vozidel má na starosti společnost TuSimple. Ta provede další test na reálných silnicích ve spolupráci s americkou poštou USPS, pro kterou bude vozit balíky mezi dvěma logistickými centry.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala
Vodafone "zjednodušuje", vrací nefér účtování po minutě Vodafone "zjednodušuje", vrací nefér účtování po minutě
Mobilní operátor Vodafone ohlásil, že od léta zhoršuje své služby, což se ale tradičně snaží zastřít marketingovými texty o zpřehledňování a zjednodušování služeb. Vrací se totiž k účtování po minutě, tedy 60+60.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala