www.svetmobilne.cz
>
>

Toyota svolává 2,4 milionu hybridů do servisu

Toyota svolává 2,4 milionu hybridů do servisu
, , aktualita
Pokud jste vlastníkem hybridu od Toyoty, patrně brzy obdržíte výzvu k přistavení vozu do servisu. Automobilka totiž celosvětově svolává 2,4 milionu hybridů, které mohou mít problém s přechodem do nouzového režimu.
reklama
Automobilka Toyota zahajuje další velkou svolávací akci pro své hybridy. Konkrétně jde o vozy Prius a Auris vyrobené mezi říjnem 2008 a listopadem 2014. Celkově jde o 2,4 milionu vozů, přičemž 1,25 milionu vozů je v Japonsku, dalších 830 tisíc v Severní Americe, 290 tisíc v Evropě a zbytek v dalších částech světa. V tomto případě jde o nekorektní pád do nouzového režimu. Ten nastává, když je detekována výrazná chyba systému a vůz by tak např. měl preventivně omezit výkon.
 
Toyota Prius
 
Hybridy Toyoty nicméně při pádu do nouzového režimu mohou nejenže v takovém případě částečně ztratit výkon (jak by se mělo správně stát), ale kvůli chybě ho ztratit i úplně a motor může zhasnout. To může být velmi nebezpečné především ve vyšších rychlostech, nicméně zatím se ještě nikomu nic nestalo, přestože jsou zaznamenány už tři případy spojené s touto chybou. Toyota nicméně tvrdí, že i při chybě je vůz stále možné ovládat, funguje posilovač řízení, brzdy i světla. Oprava chyby v servisu zabere asi 40 minut.
 
Připomeňme, že to zdaleka není jediná svolávací akce na hybridy Toyoty, které jsou obecně velmi chváleny za vysoce nadprůměrnou spolehlivost. V minulém měsíci bylo oznámeno, že je potřeba opravit okolo 1 milionu hybridů kvůli chybě v elektrických obvodech, které mohou způsobit požár.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Palm je zpět! Nový smartphone má rozměry kreditky Palm je zpět! Nový smartphone má rozměry kreditky
Značka Palm se po letech vrací na telefony díky americkému start-upu. První model se nesnaží konkurovat iPhonu, ale přinést miniaturní smartphone s Androidem, který lze používat jako druhý přístroj.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Dieselgate pokračuje u Opelu, policie prohledala kanceláře firmy Dieselgate pokračuje u Opelu, policie prohledala kanceláře firmy
Kazdu Dieselgate pokračuje i u dalších automobilek. Nyní se dostalo na Opel, do jehož kanceláří vtrhla policie a prohledala je. Automobilce hrozí svolávací akce na téměř 100 tisíc naftových vozů k opravě.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
HP inovuje řadu ZBook a zavádí předplatné Z Club HP inovuje řadu ZBook a zavádí předplatné Z Club
Společnost HP inovovala řadu svých profesionálních notebooků ZBook. Ty mohou mít nově 6jádrový procesor Intel Core i9 a některé verze i grafiku Quadro P2000. Počítače je možné mít i přes předplatné Z Club.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Škoda Scala, nástupce Rapidu se postupně odhaluje Škoda Scala, nástupce Rapidu se postupně odhaluje
Nový kompaktní model Škody je už za dveřmi a automobilka nám jej postupně odhaluje. Už jsme viděli teaser v podobě siluety vozu, sportovní koncept Vision RS a nyní se dozvídáme i jméno. Bude se jmenovat Škoda Scala.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple nesouhlasí s Austrálii, nechce backdoory v iOS ze zákona Apple nesouhlasí s Austrálii, nechce backdoory v iOS ze zákona
Nejen USA nebo Čína chtějí špehovat své obyvatele. Zadní vrátka do telefonů svých obyvatel by velmi ráda viděla i Austrálie. Společnost Apple se tak už ohradila proti navrhovanému zákonu, který by to chtěl zavést.
Včera, aktualita, Milan Šurkala