Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Toyota svolává 2,4 milionu hybridů do servisu

7.10.2018, Milan Šurkala, aktualita
Pokud jste vlastníkem hybridu od Toyoty, patrně brzy obdržíte výzvu k přistavení vozu do servisu. Automobilka totiž celosvětově svolává 2,4 milionu hybridů, které mohou mít problém s přechodem do nouzového režimu.
Automobilka Toyota zahajuje další velkou svolávací akci pro své hybridy. Konkrétně jde o vozy Prius a Auris vyrobené mezi říjnem 2008 a listopadem 2014. Celkově jde o 2,4 milionu vozů, přičemž 1,25 milionu vozů je v Japonsku, dalších 830 tisíc v Severní Americe, 290 tisíc v Evropě a zbytek v dalších částech světa. V tomto případě jde o nekorektní pád do nouzového režimu. Ten nastává, když je detekována výrazná chyba systému a vůz by tak např. měl preventivně omezit výkon.
 
Toyota Prius
 
Hybridy Toyoty nicméně při pádu do nouzového režimu mohou nejenže v takovém případě částečně ztratit výkon (jak by se mělo správně stát), ale kvůli chybě ho ztratit i úplně a motor může zhasnout. To může být velmi nebezpečné především ve vyšších rychlostech, nicméně zatím se ještě nikomu nic nestalo, přestože jsou zaznamenány už tři případy spojené s touto chybou. Toyota nicméně tvrdí, že i při chybě je vůz stále možné ovládat, funguje posilovač řízení, brzdy i světla. Oprava chyby v servisu zabere asi 40 minut.
 
Připomeňme, že to zdaleka není jediná svolávací akce na hybridy Toyoty, které jsou obecně velmi chváleny za vysoce nadprůměrnou spolehlivost. V minulém měsíci bylo oznámeno, že je potřeba opravit okolo 1 milionu hybridů kvůli chybě v elektrických obvodech, které mohou způsobit požár.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama