www.svetmobilne.cz
>
>

Toyota svolává 2,4 milionu hybridů do servisu

Toyota svolává 2,4 milionu hybridů do servisu
, , aktualita
Pokud jste vlastníkem hybridu od Toyoty, patrně brzy obdržíte výzvu k přistavení vozu do servisu. Automobilka totiž celosvětově svolává 2,4 milionu hybridů, které mohou mít problém s přechodem do nouzového režimu.
reklama
Automobilka Toyota zahajuje další velkou svolávací akci pro své hybridy. Konkrétně jde o vozy Prius a Auris vyrobené mezi říjnem 2008 a listopadem 2014. Celkově jde o 2,4 milionu vozů, přičemž 1,25 milionu vozů je v Japonsku, dalších 830 tisíc v Severní Americe, 290 tisíc v Evropě a zbytek v dalších částech světa. V tomto případě jde o nekorektní pád do nouzového režimu. Ten nastává, když je detekována výrazná chyba systému a vůz by tak např. měl preventivně omezit výkon.
 
Toyota Prius
 
Hybridy Toyoty nicméně při pádu do nouzového režimu mohou nejenže v takovém případě částečně ztratit výkon (jak by se mělo správně stát), ale kvůli chybě ho ztratit i úplně a motor může zhasnout. To může být velmi nebezpečné především ve vyšších rychlostech, nicméně zatím se ještě nikomu nic nestalo, přestože jsou zaznamenány už tři případy spojené s touto chybou. Toyota nicméně tvrdí, že i při chybě je vůz stále možné ovládat, funguje posilovač řízení, brzdy i světla. Oprava chyby v servisu zabere asi 40 minut.
 
Připomeňme, že to zdaleka není jediná svolávací akce na hybridy Toyoty, které jsou obecně velmi chváleny za vysoce nadprůměrnou spolehlivost. V minulém měsíci bylo oznámeno, že je potřeba opravit okolo 1 milionu hybridů kvůli chybě v elektrických obvodech, které mohou způsobit požár.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Honor View 20 bude mít díru v displeji a 48MPx foťák Honor View 20 bude mít díru v displeji a 48MPx foťák
Připravovaná vlajková loď Honor View 20 by měla následovat nový trend bezrámečkových telefonů. A dosáhne toho otvorem pro čelní kamerku. Na zadní straně překvapivě nalezneme pouze jeden fotoaparát, ale s extrémně vysokým rozlišením.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
iPhone XR má nejlepší fotoaparát mezi „jednookými“ iPhone XR má nejlepší fotoaparát mezi „jednookými“
Testem fotoaparátu DxOMark nedávno prošel iPhone XR a odnesl si odtamtud výborné hodnocení. Dokonce nejlepší mezi smartphony s jedním zadním fotoaparátem. Přemožitelem by se ovšem mohl stát Pixel 3 XL, jehož výsledek dosud nebyl zveřejněn.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Superlehký notebook LG Gram nyní také jako hybrid Superlehký notebook LG Gram nyní také jako hybrid
LG oznámilo nové přírůstky do své rodiny tenkých a lehkých notebooků Gram. Nabídku doplní sedmnáctipalcová varianta i model s konstrukcí 2 v 1. Novinky se ukážou na veletrhu CES, ale představeny byly už nyní.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Lotus chystá elektrický hypersport s 1000 koňmi Lotus chystá elektrický hypersport s 1000 koňmi
Britský výrobce sportovních vozů Lotus se rovněž připravuje na elektrickou éru, která se nezadržitelně blíží. V jeho podání to bude hypersportovní automobil, jehož výkon má dosahovat minimálně 1000 koní.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
OnePlus 6T McLaren Edition: více výkonu a rychlejší nabíjení OnePlus 6T McLaren Edition: více výkonu a rychlejší nabíjení
OnePlus spojilo síly s automobilovou značkou McLaren a výsledkem je speciální edice vlajkové lodi 6T. Změny ovšem nejsou pouze designové, telefon také dostal do vínku 10GB RAM a superrychlé nabíjení baterie.
11.12.2018, aktualita, Jáchym Šlik