www.svetmobilne.cz
>
>

Toyota představuje malý crossover Yaris Cross, bude i jako AWD

Toyota představuje malý crossover Yaris Cross, bude i jako AWD
, , aktualita
Automobilka Toyota představuje malý městský crossover Yaris Cross. Vychází z běžného Yarisu, je však větší a bude se nabízet především v hybridní verzi s motorem 1.5. Ta může mít i pohon všech čtyř kol.
K oblíbeným
reklama
Toyota má se svými hybridními vozy velký úspěch, a tak není divu, že se snaží proniknout do dalších tříd. Dnes světu vládnou SUV a crossovery, a tak chce přijít s malým crossoverem Yaris Cross na bázi Yarisu. S ním sdílí rozvor 2560 mm, je však se svými 4180 mm o 240 mm delší (60 mm přibylo na předním převisu, 180 mm na zadním). Zvýšila se také výška o 90 mm na 1560 mm a šířka o 20 mm na 1765 mm. Díky tomu by auto mělo být praktičtější a mít větší zavazadlový prostor. Zadní sedadla jsou dělená v poměru 40:20:40 a víko kufru se dá otevírat elektricky.
 
Toyota Yaris Cross
 
Yaris Cross má 1,5litrový atmosférický tříválec s Atkinsovým cyklem, jehož efektivita dosahuje 40 %, což jsou čísla překonávající i nejen naftový motor. Maximální výkon hybridního ústrojí dosahuje 116 koní (85 kW) a spotřeba má dosahovat dle velmi nereálné normy NEDC méně než 3,8 l/100 km u předokolky a pod 4,3 l/100 km u verze AWD-i s pohonem všech čtyř kol. Mnohem reálnější norma WLTP nicméně hovoří o hodnotách pod 5,2, resp. 5,8. Jde o elektrický systém pohánějící zadní kola a je kompaktnější než mechanické jednotky AWD.
 
Toyota Yaris Cross
 
Zatímco hybrid bude mít automatickou převodovku a na výběr mezi pohonem předních kol nebo všech, na výběr bude i čistě benzínová verze bez elektromotoru. Ta bude mít vždy jen pohon předních kol a na výběr bude mezi 6stupňovým manuálem a automatickou převodovkou Direct Shift-CVT.
 
Toyota Yaris Cross
 
Výroba nového vozu by měl začít v roce 2021 v TMMF (Francie), kde se bude vyrábět i Yaris 4. generace. Toyota předpokládá, že ročně vyrobí přes 150 tisíc Yarisů Cross, což by mělo zajistit zhruba 8% tržní podíl.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NIO provedlo už 500.000 výměn akumulátorů místo zdlouhavého nabíjení NIO provedlo už 500.000 výměn akumulátorů místo zdlouhavého nabíjení
Automobilka NIO, která je takovou čínskou Teslou, provozuje službu NIO Power Swap. Ta místo přímého nabíjení vozů provádí výměnu vybitých akumulátorů za nabité. Nyní provedla jubilejní výměnu s pořadovým číslem 500.000.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Youtuber musel kvůli právům skončit se stavbou Shelby GT500 z filmu 60 sekund Youtuber musel kvůli právům skončit se stavbou Shelby GT500 z filmu 60 sekund
Autorská práva jsou někdy hodně ošidná věc. Přesvědčil se o tom YouTube kanál "B is for Build", který chtěl postavit slavnou Eleanor, automobil Shelby GT500, z filmu 60 sekund. Radost zatrhl copyright na design vozu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Autopilot Tesly prý opět neviděl bílý náklaďák, vrazil do něj v plné rychlosti Autopilot Tesly prý opět neviděl bílý náklaďák, vrazil do něj v plné rychlosti
Na Taiwanu se stala další dopravní nehoda, za kterou údajně může selhání umělé inteligence. Má jít o náraz elektromobilu Tesla Model 3 do převráceného nákladního auta na dálnici ve vysoké rychlosti.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Izraelský ElectReon začíná s budováním indukční silnice pro EV Izraelský ElectReon začíná s budováním indukční silnice pro EV
Izraelský startup ElectReon začne s budováním několika silnic pro elektromobily. Ty budou elektřinou poháněné vozy nabíjet pomocí indukce. Stavba nových silnic by měla pokračovat v Švédsku a být zahájena v Tel Avivu.
1.6.2020, aktualita, Milan Šurkala
Lego představuje stavebnici Lamborghini Sián FKP 37 v měřítku 1:8 Lego představuje stavebnici Lamborghini Sián FKP 37 v měřítku 1:8
Lego představilo další stavebnici řady Technic, která zobrazuje některé z legendárních nebo jinak zajímavých aut. Tentokrát je to Lamborghini Sián FKP 37, které má i pohyblivé písty a funkční 8stupňovou převodovku.
30.5.2020, aktualita, Milan Šurkala