reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Toshiba uvedla bezdrátový disk pro smartphony a tablety

, , aktualita
Toshiba uvedla bezdrátový disk pro smartphony a tablety
Toshiba Canvio AeroMobile Wireless SSD je disk o kapacitě 128 GB, který je možné k ostatním zařízením připojit bezdrátově přes Wi-Fi. K dalším výhodám patří vysoká mobilita, baterie s osmihodinovou výdrží a slot na SD karty.
Toshiba uvedla bezdrátový disk pro smartphony a tablety
Toshiba uvedla novinku s názvem Canvio AeroMobile Wireless SSD. Jak už napovídá název, jedná se o mobilní externí disk, k jehož používání nepotřebujete kabely. Se smartphony, tablety, fotoaparáty a počítači totiž příslušenství komunikuje bezdrátově přes technologii Wi-Fi. Disk může být najednou připojen k až osmi zařízením.

Novinka jistě nalezne využití nejen u fotografů, ale také u ostatních uživatelů, kteří chtějí mít stále přístup ke svým fotografiím, videím, hudbě nebo jiným datům, a to například při pracovních cestách nebo dovolených. Disk, který má kapacitu 128 GB, je typu SSD, takže se při cestách nemusíte bát jeho případného poškození a ztráty dat.

Toshiba Canvio AeroMobile Wireless SSD obsahuje také slot na paměťové karty SD, který jistě ocení především fotografové. Integrovaná baterie by měla nabídnout výdrž až osm hodin streamování videa. K dispozici je také režim Wi-Fi access point (přístupový bod), díky kterému je možné zároveň surfovat na internetu a využívat disk.

Další výhodou představeného disku je vysoká mobilita, která je zajištěna díky nízké hmotnosti 120 gramů a tloušťce jen 12,5 mm. 128GB varianta Toshiba Canvio AeroMobile Wireless SSD je už v prodeji na americkém trhu, kde stojí 210 dolarů, v přepočtu necelých 4 200 Kč. Dostupnost v Evropě zatím nebyla potvrzena.

Zdroj: Tisková zpráva Toshiba